Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerinted, most már megváltozi...

Szerinted, most már megváltozik jobb írányba az ország helyzete vagy, csak addig voltunk fontosak a kormánynak még szavaztunk?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 19:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Ne légy naiv :)

Persze, hogy csak addig voltunk fontosak, amíg szavaztunk.

2010. okt. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
Változni fog és pozitiv irányba, még a Fidesz is jobb mint azzok liberális p.a.t.k.á.ny.o.k, de remélem... Szebb jővőt, igy ért aki ért...
2010. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
utóbbi
2010. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

Magyarország a 10 millió pesszimista országa!

Szebb Jövőt!

2010. okt. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

Ennél már csak jobb irányba változhat.

Ahhoz már egy fajta tehetség kell, hogy valaki olyan rossz irányba kormányozzon, mint ahogy az az utóbbi két ciklusban történt.

2010. okt. 6. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 doboszoli ***** válasza:
100%

Én nem pesszimistának, inkább realistának tartom magam,

de azért ne kergessünk rózsaszín(narancssárga) álmokat.

Még egy konkrét elképzelésekkel rendelkező feddhetlen kormánynak is feladná a leckét a megoldás kivitelezése.

Ráadásul az EU tartományaként még nehezebb a helyzet.

Szerintem: a kormány eltöketlenkedik, elcivakodnak a Parlamentben, gesztusértékű engedményeket tesz, de alapjaiban nem változik semmi.

A nagy testvér rajtunk tartja a szemét, nem enged éhenhalni, de megerősödni sem.

Hosszútávon? Fogalmam sincs.Ami a kisebbik baj, a nagyobbik az, hogy annak sem, akinek ez volna a dolga.

Ja!Ez egy átlagosan képzett emberke véleménye, hagyom magam meggyőzni az ellenkezőjéről is, bárcsak sikerülne valakinek.

2010. okt. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Shanokk ***** válasza:
55%

Dehogy is! Ne kérdezz hülyeségeket kérdező! Mi az hogy csak addig voltunk fontosak, amíg szavaztunk??? Gondolkodj már! 4 év múlva is szavaznunk kell!

Egyébként minden gazdasági mélypontot (válság) emelkedés követ. Így biztosan pozitív irányba fog változni az életünk, de ez nem a kormánynak lesz köszönhető, bár nem hiszem, hogy ebben hátráltatni fognak minket, nekik is fontos a pénz, hiszen politikusokról beszélünk. De legalább 4 év múlva majd mondhatják azt, hogy nekik köszönhető a javulás! Így 4 év múlva majd megint rájuk fogunk szavazni. :-D

2010. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lesz ez még sokkal rosszabb is. A fidesz a kkv-k megerősítésével kampányolt, ehhez képest az összes kkv pályázatot visszavonták, illetve ki se írták, ráadásul lesz valami mega hiper szuper akármilyen intézmény, ami az összes gazdasági szegmens pályázati pénzeit fogja kezelni, Igen ám, de újra kell akkreditáltatni, ami azt jelenti, hogy még legalább jövő év végéig a pályázati pénzek be lesznek fagyasztva. Az amúgy is sz@r helyzetben lévő gazdaságunknak ez nem tesz valami jót, főleg, hogy az egekig magasztalt bankadó miatt a banki szféra egyszerűen nem finanszírozza a Magyar cégeket. (Megmutatja, hogy milyen fasza gyerek.)Nem tudom miért nem volt jó a spekulációs adó ötlete..... Aztán a hetekben derült ki, hogy a gazdasági versenyhivatal élére valami fideszes muksót neveznek ki a Nagy Zoltán helyett, aki egyébként mind a szoci, mind a narancs érdekeltségű kartelleket próbálta felszámolni. Innentől kezdve szabad rablás lesz. Az a nyugdíjrendszer (felosztó kirovó nyugdíjrendszer) ami személyesen Viktorka szerint még 20 30 évig életképes, romokban hever. Az aktív korú népesség, nem tud kitermelni annyi járulékot, hogy az állam megfelelő mértékben tudjon nyugellátást adni. Fel akarják tőkésíteni a nyugdíjrendszer, viszont ha ezt megteszik, akkor nem tudják tartani a 3 %-os hiányt. (Nem én mondtam, hanem a fideszesek.) A kormánynak nincs átfogó szociális, és kisebbségi programja, persze senki nem hitte el, hogy két hét alatt rendet tesznek, de pl ezzel a problémával se foglalkoztak sokat. Járulék helyett társasági adót csökkentettek, pedig a járulék csökkentés növelné meg a munkahelyek számát stb..... Szóval ennél még a szocik is jobban voltak. (Ezt úgy mondom, hogy nem igazán csipázom az mszp-t.)
2010. okt. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
19 /51-es válaszolónak irom ,sajnos nagyon jól látod a dolgok alakulását én is így gondolom ,az emberek tisztelet a kivétel lehet hogy saját sírjukat ássák ! De fontos, hogy győzött a viktorka ,és főleg KERESZTÉNY DEMOKRATÁK ,AKIKNEK NEM OTT LENNE A HELYÜK ! Szomorú hogy azt választották aki a nagyobbat lopja !Lehet más minden ember véleménye,de a tények azok tények maradnak,Reméljük ,hogy egyszer eljön az igazság pillanata .üdv mindenkinek,
2010. okt. 9. 10:08
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

„Gondolkodj már! 4 év múlva is szavaznunk kell!”


Amilyen irracionálisak a szavazók, ez elhanyagolható jelentőségű.

2010. okt. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!