Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogy lehet valaki "határozotta...

Hogy lehet valaki "határozottan jobboldali, szociális érzékenységgel", ha ennyire rettenetesen harcosan vallásellenes közben?

Figyelt kérdés

Egy külföldi honlapon találkoztam egy ilyen emberrel. Önmagára úgy hivatkozik, hogy "határozottan jobboldali, szociális érzékenységgel", vallás terén pedig antiteista, és egyébként erőteljesen, harcosan vallásellenes. Hülyeségnek, idiótaságnak tart mindent, ami vallás, vagy egy kicsit, tényleg csak minimálisan köze van hozzá. Tényként ír arról, hogy a tudományok szerinte egyértelműen bebizonyították (csak ő ezt objektív tényként, nem véleményként írja le), hogy Isten egyáltalán nem létezik, kitalálták az egészet. Ezenkívül tagadja ugyanilyen hangnemben a lélek, a halál utáni bármilyen lehetőség, az összes többi természetfeletti lény stb. létét. Nem csak a nyugati és ábrahámi vallásokkal ennyire erősen ellenséges, hanem még a keleti vallásokkal is. A karmát, buddhaságot, reinkarnációt hasonló jelzőkkel illeti, és szintén hülyeségnek tartja. Ezen véleményeivel nem is magával van csak el, hanem az interneten aktivista módjára terjeszti őket. Kb. olyan, mint Magyarországon egy Erdélyi Ágoston. Sokszor szinte hittérítő módjára próbál meg embereket meggyőzni a vallások károsságáról, igaztalanságáról, haszontalanságáról.


Ugyanakkor tényleg jobboldali értékrendre sorolható be: támogatja a konzervativizmus, a nacionalizmust, meg úgy igazából minden ilyet, de a vallásokat ellenzi. Ironikus, hogy olyan társadalmi, politikai, kulturális, gazdasági nézeteket vall magáénak, amelyek a vallásokra vezethetők vissza, mint például az abortusz, homoszexualitás elvetése, mégis vallja őket.


Mégis hogy bírja valaki összeegyeztetni ezt a vallási szemléletet a politikai nézeteivel? Ok, hogy ateista, de attól még tisztelheti, ahogy a konzervativizmus is (általában) tiszteli a vallások különböző eredményeit, akár az emberi természet megismerése terén (Jung több könyvet is szentelt a nyugati és keleti vallások lélektanának), akár mondjuk a mítoszok valós történelmi háttere terén (pl.: Iliász, Tóra stb.), akár más területeket.



2022. okt. 24. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Csak nem a fiatal Orbán Viktorra utalsz ?
2022. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nincs ebben semmi furcsaság. Én is megvető véleménnyel vagyok a vallásosságról, és konzervatív liberálisnak (klasszikus liberalizmus) tartom magam; mentes vagyok az olyan ostobaságoktól, mint az abortuszellenesség, az eutanáziaellenesség, és a homofóbia.
2022. okt. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2.

Ő határozottan jobboldalinak vallja magát, nem jobbközépnek, és ő vallja a felsorolt vallási eredetű nézeteket is.

2022. okt. 24. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
„Ok, hogy ateista, de attól még tisztelheti, ahogy a konzervativizmus is (általában) tiszteli a vallások különböző eredményeit” Konkrétan mik ezek az eredmények?
2022. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most máshol ez a trendi, nem csak Orbánisztánból áll ám a világ, ennyiről van szó, antiteisták = konformisták.
2022. okt. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!