Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szoros a küzdelem a Fidesz és...

Szoros a küzdelem a Fidesz és az összefogás közt. Miért nem akarja a baloldal hogy a határon túl élők szavazzanak?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már, hogy nem itt lakik dolgozik stb akkor nem szavazhat itt.

Ezek a mondatok főleg baloldaliaktól származnak.


Miért a szavazati jog elvétele a cél? Miért nem az a cél hogy Felvidék, Délvidék, Kárpátalja, Székelyföld a baloldali összefogásra szavazzon?

Fidesz szavazókra mindig az a vád, hogy buták, gombák, alkoholisták, köztv-én nevelt agymosottak.

Minden kettős állampolgár a határon túlról szintén köztv-én nevelt zombi?

Vagy nekik is krumpli?

Vagy esetleg ők is azt gondolják hogy a fidesz jobban képviseli az érdekeiket?

Azaz jobb a fidesz külpolitikája? Jobban törődik a velük?

Abban nincs vita hogy szoros a választás… és nagyban befolyásolja az eredményt az a párszázezer szavazat.

Akkor miért támadja őket a baloldal? Miért nem próbál közeledni hozzájuk?

Amúgy pont ezt kellene tenni a 3 millió fidesz szavazóval is. Közeledni hozzájuk és nem leszólni őket. Talán akkor nem bukna minden választást a baloldal.



2022. márc. 16. 22:51
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

#20

Nem vagy baloldali?

Jobboldali érzelmű ember hamarabb vágná ki a saját nyelvét mint hogy azt mondaná a határontúli magyarok nem kaphatnak szavazati jogot.

2022. márc. 18. 18:35
 22/26 anonim ***** válasza:

21


Jobboldal nem azt jelenti hogy egy idegen országba adózó magyarnak több joga lehet mint egy ide adózónak.


Határon túli kapjon állampolgárságot, DE!!!!

Ha nyugdíjat is akar akkor ide fizesse az itteni törvények alapján a nyugdíj hozzájárulást. Ha itt is akar eü ellátást akkor fizesse ide az eü hozzájárulást.


Pont hogy az a baloldali hozzá állás hogy a semmire megjár minden, sőt ez már nem is ballos hanem csőlibsi hozzá állás.


Az a határon túli aki önerőből nincs akkora hazafi hogy az itteni járulékokat megfizesse az nem MAGYAR! Az egy élősködő migráns.

Jövedelme után ha befizeti a 33,5% járulékcsomagot és a kiadásai utáni 27% áfát beteszi az államháztartásba én leszek az első aki tüntetni megy hogy szavazhasson, viszont amíg semmit nem tesz a közösbe csak kivesz addig ne az én falloszommal akarjon csalánt kaszálni.

2022. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
75%

"Jobboldali érzelmű ember hamarabb vágná ki a saját nyelvét mint hogy azt mondaná a határontúli magyarok nem kaphatnak szavazati jogot."

Akkor leírom mégegyszer, ha már ilyen kényelmesen figyelembe se vetted:

"FIDESZ álláspontja ebben a kérdésben régi és változatlan. A FIDESZ nem támogatja a választójognak az ilyen értelmű kiterjesztését. A következő okok miatt nem támogatjuk. Nem támogatjuk azért, mert elvileg sem tartjuk helyesnek, hogy Magyarország legfontosabb belpolitikai kérdéseiben olyanok is döntsenek, akik nem élnek Magyarországon, akik nem adófizető polgárai az országnak, és akik a két választás között semmilyen formában sem tudják az általuk választottakkal kapcsolatos véleményüket elmondani, ráadásul sokaknak semmilyen kötődése nincs is már az országhoz. Nem támogatjuk a választójog kiterjesztését azért sem, mert sokkal nehezebben ellenőrizhető a választások tisztasága. Nem támogathatjuk azért sem, mert ez jelentősen növelné a költségeket."


Ha annyira magyarnak képzeled magad, akkor miért gondolod, hogy egy magyarországi lakcímmel rendelkező, de más államban tartózkodó magyarnak (vagyis, aki külföldön dolgozik, de vissza fog térni) kevesebb joga kell legyen, mint aki nem is akar ideköltözni?

2022. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Alex Fly ***** válasza:
75%
@21: szerintem oldaltól fügfetlenül senki nem akar senkit megfosztani a választójogától. Nyugodtan szavazzon a határon túliagyar is - a lakóhelye szerinti saját választókörzetében. Ha a határon túl lakik, akkor ott. Én is megvagyok anélkül, hogy ehy idegen ország választójogával rendelkeznék, megelégszem azzal, ha a saját országom vezetésébe beleszólhatok...
2022. márc. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
13%

Az miért nem zavar senkit sem, hogy egy itt élő magyar állampolgár szerb stb nemzetiséggel is szavaz olyan országba, ahol nem viseli a következményét?

Adót pedig sokan nem fizetnek ide született honfitársaink közül sem. A következményeit pedig a határos országok is viselik a választási eredménynek. Nem mellesleg, sok határontúli rég nem Fidesz szavazó már...plusz 1-2 mandátumot ér az egész szavazatuk. Hihetetlen ez a gyűlölködés.

2022. márc. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
82%

25


Az a szerbek gondja, nem a miénk.

2022. márc. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!