Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szoros a küzdelem a Fidesz és...

Szoros a küzdelem a Fidesz és az összefogás közt. Miért nem akarja a baloldal hogy a határon túl élők szavazzanak?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már, hogy nem itt lakik dolgozik stb akkor nem szavazhat itt.

Ezek a mondatok főleg baloldaliaktól származnak.


Miért a szavazati jog elvétele a cél? Miért nem az a cél hogy Felvidék, Délvidék, Kárpátalja, Székelyföld a baloldali összefogásra szavazzon?

Fidesz szavazókra mindig az a vád, hogy buták, gombák, alkoholisták, köztv-én nevelt agymosottak.

Minden kettős állampolgár a határon túlról szintén köztv-én nevelt zombi?

Vagy nekik is krumpli?

Vagy esetleg ők is azt gondolják hogy a fidesz jobban képviseli az érdekeiket?

Azaz jobb a fidesz külpolitikája? Jobban törődik a velük?

Abban nincs vita hogy szoros a választás… és nagyban befolyásolja az eredményt az a párszázezer szavazat.

Akkor miért támadja őket a baloldal? Miért nem próbál közeledni hozzájuk?

Amúgy pont ezt kellene tenni a 3 millió fidesz szavazóval is. Közeledni hozzájuk és nem leszólni őket. Talán akkor nem bukna minden választást a baloldal.



2022. márc. 16. 22:51
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Pont ez a baj ezért veszít a baloldal minden választáson. Megy az acsarkodás a gyűlölködés.

Határon túli magyarok jellemzően fidesz szavazók és már nem is szólhat bele mert igazából nincs joga hozzá ő nem annyira magyar.

Hogy tudtok így tükörbe nézni?

2022. márc. 17. 09:54
 12/26 anonim ***** válasza:
31%

Én semmiféle gyűlölködést nem látok, kérdező. Normálisan leírtuk, nem szabadna azoknak szavazni, akik életére tulajdonképpen nincs kihatással a választás végeredménye, hisz nem ebben az országban élnek, nem ide adóznak, nem a magyar eü-t használják satöbbi, satöbbi.


A "baloldal" - ahogy ti hívjátok - vagyis az ellenzéki összefogás nagyon jól teszi, hogy nem megy bele a licitálásba.

2022. márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
46%
A fo problema nem ez kishaver, hanem mig a hatarontuliak szavazhatnak levelben, addig a kulfoldon elo magyarok nem, csak a konzulatusokon. Szerinted miert? Komolyan erdekel kivancsi vagyok osszeall e vegre a kep miert csinalja ezt a fideszt, hogy amit az egyiknek enged a masiknak nem, mert eddig nem mutattal bizonyossagot, hogy nem vagy funkcionalisan analfabeta.
2022. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
37%

Én kijelentkeztem Magyarországról teljesen, és Angliában levélben szavaztam az összefogásra.

Anyukám és apukám ott élnek, lehet egyszer még mi is visszamegyünk szóval nekem számít.

Viszont kerek perec megmondtam az erdélyi kollégáimnak a véleményem arról, hogy szavazni akarnak. Soha nem akarnak ott élni, sose viselik a következményeket.


Nem attól magyarok, hogy szavazhatnak...

2022. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Alex Fly ***** válasza:
32%
Tudod kérdező, a szavazati joggal semm probléma nincs, a határon túl élők esetében sem. Mindenki szavazzon a lakóhelye szerinti választókörzetben és kész. A gond azzal van, ha egy olyan törvényhozás összetételébe szól bele, amelynek semmi köze az ő életéhez.
2022. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Ez aljas dolog.

Ha a külhoniak MZP-re szavaznának akkor beleférne igaz? Akkor nem lenne bajotok vele… őszintén gondoljatok bele, ha kijönne hogy csak azért nyert az összefogás mert külhoniak szavaztak a baloldali összefogásra akkor mit mondanátok? Hogy nem jó így számoljuk újra? Hm? Csak őszintén!

2022. márc. 17. 14:38
 17/26 anonim ***** válasza:
32%

"Ha a külhoniak MZP-re szavaznának akkor beleférne igaz?"


Nem. Ne szavazzanak senkire.

2022. márc. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

17.

Álszent vagy

2022. márc. 17. 15:33
 19/26 anonim ***** válasza:
23%

18


Te meg húgyagyú.

2022. márc. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagyok baloldali de én se szeretném hogy a határon túliak szavazhassanak.


Nem ide adóznak, nem ide fizetik az áfát, nem itt döglenek bele a züllött eübe.


A kibicnek semmi se drága, ők úgy verik az itteniek falloszával a csalánt őket nem csípheti.

2022. márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!