Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Pontosan milyen pozitív...

Pontosan milyen pozitív hozadéka volt az elmúlt 12 év kormányzásának?

Figyelt kérdés

Nem látszatintézkedésekre gondolok, hanem ami ténylegesen segítette az embereket?


Lett közmunka és beengedtek rengeteg külföldi multit, ahol lehet 3 műszakban gályázni, tehát papíron sikeres a munkanélküliség felszámolása, de jobban nem él a lakosság, szerintem.


A kerítés és a határvédelem jó ötlet volt, de maradjunk annyiban, hogy nemsok menekült akart itt maradni, de azzal nem értettem egyet, hogy ellenőrizetlenül árasztották el az EUt, ide határozott fellépés kellett, az más kérdés, hogy erre felhúzták a gusztustalan kampányukat.


Soha nem látott támogatások vannak, ami az árak felhajtására, érdekházasságokra, felelőtlenül elvállalt gyerekekre jó volt, ennek majd 5-10 év múlva érezzük a hatását.


Euro továbbra sincs, helyette van nekünk mindentől is beszakadó forint, na persze ez is a kormánynak jó, nem a lakosságnak.


A fejlesztések nagyrésze eus pénz volt, tehát az sem az ő érdemük.


Valaki leírná, hogy 12 év kétharmad után miért szavazzak a fideszre? Mit adtak pontosan?



2022. márc. 16. 19:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

"Beszakadással együtt, és inflációval számolva is több ma a fizud Eurora átváltva, mint 2010-ben."


Azokat nem vigasztalja, akiknek van legalább 5-10 millió forintja a bankszámlán, vagy állampapírba lekötve (jó néhány embernek), amit például lakásra (ami már 5x-ös ár is lehet az akkoriakhoz képest), vagy másra gyűjtögetnek. Az bizony sokat tud sorvadni nekik reálértéken akár 1-2 nap alatt is.

Ők azok, akik amikor hirtelen elkezd romlani, tömegesen elkezdik átváltani euróba, ami még tovább gyengíti a forintot. Ehhez és az inflációhoz képest a kamatot csak araszolgatva emelik.

2022. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy jó ez a provokáló kérdés, mert leírtak egy csomó teljesen jó intézkedést és azok is le lettek pontozva.
2022. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Nézz rá OV pocakjára! Erösen pozitiv hozadék:-)
2022. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak épp az éremnek két oldala van..
2022. márc. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

16-os


Nem azt írtam, hogy csak papíron létezik, hanem azt, hogy papíron sikeres, mivel ezt a fidesz úgy propagálja, hogy micsoda úristen jóvilág van itt mert felszámolták a munkanélküliséget, azt sugallva, hogy jobb az emberek élete, miközben annyi változott, hogy segély helyett kapják azt a minimális fizetést meg felpörgött a robotmunka. Értem én, hogy ez még mindig jobb, mint sorban állni a segélyért, de például ha edukációval, felzárkóztatással, a szegényebb réteg támogatásával érték volna el sikereket akkor azt mondanám, hogy na ez rendben van, fektettek bele energiát aminek van eredménye, de nem így történt, ezért számomra ez csak papíron sikeres.

2022. márc. 16. 21:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!