Mikor érti meg a baloldal, hogy nem elég hülyeségeket kiabálni ahhoz, hogy kormányváltás legyen?
Arra gondolok, hogy talán ha lenne normális program, esetleg lenne hiteles politikus, vagy legalább néhány szakértő politikai szereplő lenne sokat segítene.
Az a sok bárgyú szürke nímand akik évek óta tetszeleg baloldali vezető szerepkörben mikor érti meg, hogy semmi esélye kormányváltásra?
Ezt elsőként a Fidesznek kéne megértenie. Na meg abbahagyni a hazudozást, lopást, korrupciót.
Attól, hogy valamiről nincs elég információd, mert elhallgatják azon a médián, amit te figyelsz, így valamit nem értesz, nem hiszel el, egyáltalán nem biztos, hogy hülyeség.
#30 Alapos választ adtál, de azért nagyon sok tényt kihagytál. Persze lehetetlen lenne minden részletességgel az összes tényt felsorolni, mert ahhoz egy könyv sem elég.
""Jólét intézkedések sora, 13 havi nyugdíj, béremelés"
Amivel még mindig elvannak maradva, mivel 14. havit ígértek.
Ráadásul hitelből osztogatnak, ami a gazdaságnak még rossz is."
Egy az, hogy 14. havi nyugdíjat is ígértek, de azt se felejtsük el, hogy Orbán a választási ígéretét két kivétellel kb. soha nem tartotta be
Ez a két kivétel: "Csak a Fidesz" "Senkit nem hagynak az út szélén" (rengeteg embert az árokba löktek).
Ami pedig a 13. havi nyugdíjat illeti: az MSZP-s Medgyessy-kormány vezette be, és a rendeletet az első száz napban be is vezették. Nem gonoszságból, hanem a világgazdasági válság miatt függesztették fel. Mondjuk sokat segített volna, ha a kisebbségi kormányzás alatt a krízisben nem rontotta volna a Fidesz a nemzet helyzetét, hanem mondjuk segít. Fideszesen: ha már nem dolgoznak, legalább ne akadályozzanak) A Fidesz mégis kérte az EU-t, hogy NE adjon támogatást, nyilatkozott mindenfélét, hogy csődközelben van az ország, amit a külföldi befektetők nem igazán szeretnek hallani, és az ilyen nyilatkozatokkal szépen rontották a gazdaság helyzetét.
Na de vissza a nyugdíjhoz!
Az MSZP 8 év alatt 6 havi plusz nyugdíjat adott, a Fidesz 12 év alatt 1 azaz egy oroszok kedvéért: один havi nyugdíjat adtak, azt is csak a választás előtti osztogatásként. Pedig állítólag hú de jól ment a gazdaság! És ahogy háborgott Orbán elvárható lett volna, hogy hatalomra jutásuk első dolga lesz visszaállítani.
Azért mással is kényeztették a nyugdíjasokat:
A svájci indexálást megszűntették, helyette csak a kormány által hazudott inflációval emelték a nyugdíjat, ami persze messze elmaradt a valós mértéktől.
A 2%-os ÁFA-emelést sem kompenzálták
így a nyugdíj vásárlóereje jóval kevesebb lett.
Továbbá alaposan csökkentették az özvegyi nyugdíjat
Egyszer sem emelték a minimálnyugdíjat, jelenleg is 28.500 Ft 2008 óta. (Igen, két évig - a világgazdasági válság miatt Bajnaiék sem emelték, amivel szintén nem értek egyet, de annak legalább volt oka.)
Számtalan komolyan rászoruló rokkantnyugdíjast szorítottak vissza a munkaerő világába.
És nem utolsó sorban a nyugdíjválságot megelőző MANYUP-rendszert gyakorlatilag gajra vágták, így az államnak megint szembe kell nézni ezzel a problémával.
További szépséghiba ezzel az, hogy a MANYUP-megtakarítás célirányos megtakarítású magántulajdon volt, amit az MANYUP kezelt.
Ismétlen MAGÁNTULAJDON volt: örökölhető vagyon!
A Fidesz ezt einstandolta és elhűtlenkezelte. Gyengébbek kedvéért: dolgozik az anyád egy életen át, örökölheteted-e most amit az államnak fizetett be?!
Továbbá a Fidesz nagyon sokat mondta, hogy a MANYUP-ok eltőzsdézték a vagyont, miattuk olyan kevés, amit visszafizettek - már akinek, valójában ők károsították meg a MANYUP-tagokat.
1. a MANYUP-megtakarítás egyik része hosszúlejáratú állampapírba volt fektetve, amit lejárat előtt nemhogy hozamot nem ad, de a tőkéből is levonnak 1 százalékot.
A Fidesz úgy oldotta meg az államadósság csökkenését, hogy ezekre az állampapírokra rátette a mancsát, és egyszerűen "széttépték". Ehhez aztán kell a tehetség! Simán odaadhatták volna a tagoknak úgy, ahogy van, de nem.
2. A másik rész részvényekbe volt fektetve, amik a világgazdasági válság miatt nagyon alacsony értéken voltak, csak várni kellett volna. Ezzel biztos jól járt valaki, de nem a (volt) manyup-tag, az biztos.
Mondjuk, a Fidesz is megelőzte a maga módján a nyugdíjválságot, legalábbis igyekezett: a COVID járvány nagy segítség volt ebben. A kínaiak megmondták, hogy 60 év felett nem tesztelték (dehogy nem, csak virágnyelvről lefordítva ez azt jelenti, hogy 60 év felett olyan szar, hogy inkább ezt mondják, hogy ne rontsa a statisztikát, de a Fidesz tolta a nyugdíjasoknak hamis biztonságérzetet adva a legveszélyeztetettebb korosztálynak (is).
Még számtalan sérelem érte ettől függetlenül is a nyugdíjasokat és a jövendőbeli nyugdíjasokat, pl. a tűzoltók, rendőrök korkedvezményes nyugdíjának megvonása, és hasonló nyalánkságok.
Persze a munkanélkülieket sem kényeztették el: 9 hónapról három hónapra csökkentették az álláskeresési járadékot. covid-felmondási hullámban nagyon jól jött ez: eddig 43 664 halott, ennek jelentős része nyugdíjas, vagy hamarosan nyugdíjba vonuló, ill. más betegségekben is szenvedő ember. Elég nehéz más országot mondani, ahol lakosságarányosan ilyen magas volt a halálozás.
Persze szokták mondani, hogy mi máshogy számolunk, de a nagy titkolózás után, mégis bevallották, hogy úgy számoltak, ahogy kell, és szó sincs arról, hogy a COVID-fertőzött de autóbalesetben meghalt embereket, pláne a már rég kigyógyultakat beleszámolták volna a statisztikába.
#
A MANYUP -ból önként lehetett kilépni. Aki akart maradt. Aki kilépett megkapta cserébe a jogviszonyt mintha fizette volna addig az állami nyugdíjat.
Azért volt erre szükség mert amúgy beteg ötlet hogy MANYUP -ba megy a nyugdíj járulék a nyugdíjasokat meg adó -ból kell fizetni.
Ez azt jelentette hogy duplán kell levonni azt az összeget ami a nyugdíjra megy.
Egyébként pont ezért sikerült egyből SZJA csökkentés. Hiszen nem kellett pótolni a nyugdíj járulékot.
Na de a lényeg hogy önkéntes volt a kilépés mindenki nyilatkozott. A beléptetése viszont kötelező volt. Az adó emelés is az volt tehát az annyira védett MANYUP rendszered duplán káros baloldali húzás volt. Szerencsére csak a hozzád hasonló butácska felszínes balfékek hiszik hogy jó volt.
Na de a lényeg hogy önkéntes volt a kilépés mindenki nyilatkozott. A beléptetése viszont kötelező volt. Az adó emelés is az volt tehát az annyira védett MANYUP rendszered duplán káros baloldali húzás volt. Szerencsére csak a hozzád hasonló butácska felszínes balfékek hiszik hogy jó volt.
Sotét veréb vagy te.
ma 07:05
"A MANYUP -ból önként lehetett kilépni."
Ezúttal is nagy butaságot mondtál. Az igazság ezzel szemben: Első fordulóban igen, de az nem volt elég, alig léptek ki. Ezért új tervet eszeltek ki: önként lehetett bent maradni. Mi a különbség? Ha valaki nem csinált semmit, az bizony automatikusan "kilépődött" a MANYZUP-ból, és einstandolták a megtakarítását. Aki maradni akart, annak személyesen el kellett menni a MANYUP irodába, és hosszas sort ki kellett állnia, és nyilatkoznia kellett. Nos, ezt egy funkcionális analfabéta, nem képes megtenni, sem egy vidéki ember, akinek ehhez szabadságot kellett volna kivennie, és ha nem volt, akkor így járt.
Emellett a Fidesz a hazug propagandával riogatta a népet, és erősen megtévesztette őket mondván, hogy csalók, szétlopták a vagyont, stb. vizsgálóbizottságokat hoztak létre koncepciós eljárással, akik az vizsgálat lezárulta nélkül tolták, hogy mekkora csalások voltak. (Hazudtak.) Magyarán pánikot keltettek.
De ez nem volt elég: azzal is segítettek a döntésben, hogy hogy egy, aztán még egy évre felfüggesztették a MANYUP-ba fizetés lehetőségét, magyarán a manyuposok is az államiba fizettek úgy, hogy abból ők semmit nem láttak. Ez már valóban veszélyeztette a pénztárak stabilitását, és a tagoknak is anyagi kárt okozott. És mivel 1+1-szer már eljátszották, teljesen biztosra vehette mindenki, hogy ezt még akárhányszor eljátszhatják.
A hírek meg röpködtek, hogy milyen kevés pénzt kaptak a kilépők, és "eltőzsdézték a pénzt, mindenki rosszul jár, ha marad, közben mint említettem pont a kilépés által az Orbán-kormány károsította meg ezeket az embereket. (Ha nem értetted meg, hogy hogyan, akkor olvasd el még egyszer, amit leírtam!)
Ráadásul ez sem volt elég: így is sokan maradtak. Viszont a sok pénztárnak egyenként olykor kevés ügyfele maradt, és sok pénztár megszűnt. Ekkor is az volt, ha az ügyfél nem választ gyorsan másikat, stb. akkor kerül az államiba.
De ha úgy volt, hogy kerül az államiba, akkor is trükközött a kormány: a kilépőknek 30 napos jogvesztő hatállyal kellett nyilatkozni, hogy hogyan kapják meg a pénzt: postai átutalással, vagy számlára, ha nem válaszoltak 30 napon belül, akkor a megtakarításuk az államadósságcsökkentő alapot és az állami nyugdíjalapba ment, vagyis az állam sok ember magánvagyonát is meglopta. Egyfelől jogos volt a kérdés, hogy nyilatkozni kell, hogy a halom pénzt hova utalják, mert ki tudja, mit akarna az ügyfél, de azt tuti, hogy nem, hogy elvesszen a pénze. Válasz hiányában simán lehetett volna az a megoldás, hogy a pénzt átutalják az ügyfél adóegyenlegére, és akkor ott van a pénz, mint túlfizetés, és legkésőbb a következő adózáskor éri egy meglepetés, ha úgy nyilatkozik, hogy az esetleges túlfizetést utalják el neki. Pláne, ha erről a túlfizetésről a NAV (pontosabban akkor még APEH, ha jól emlékszem) értesíti az adózót.
"Aki kilépett megkapta cserébe a jogviszonyt mintha fizette volna addig az állami nyugdíjat.
Azért volt erre szükség mert amúgy beteg ötlet hogy MANYUP -ba megy a nyugdíj járulék a nyugdíjasokat meg adó -ból kell fizetni.
Ez azt jelentette hogy duplán kell levonni azt az összeget ami a nyugdíjra megy."
Ebben az állításban van egy kis zavar, ha így egyben olvasod, de a kedvedért tisztázom.
Az emberek jelentős része nem pályakezdő volt, azaz fél életükön át már fizették az állami nyugdíjat eleve, és a MANYUP-ba korukkal arányosan eltérő ideig fizethettek még, vagyis változó volt, hogy ki mennyi MANYUP vagyont halmozhatott fel. A kivezetés folyamatos volt.
Továbbá hárompilléres volt a rendszer: három fele fizethetett, de később három helyről is kapta volna - igaz változó arányban a nyugdíjat az ember pont a biztonság érdekében. Volt az állami nyugdíj, ami egy biztos de minimális alap lett volna, volt a MANYUP, és volt az önkéntes kiegészítő MANYUP, ami megmaradt.
Egyébként megsúgom, hogy bár fizettek az emberek állami nyugdíjjárulékot is, de cserébe az állam, - hogy ösztönözze az embereket az öngondoskodásra - adójóváírást adott a MANYUP befizetésre. Továbbá kedvezményes adózású cafeteriát adhatott a munkáltató amit a kötelezőn túl a manyup-ba vagy az önkéntesbe fizethettek, hogy a dolgozónak később nagyobb legyen a nyugdíja. A munkavállaló határozta meg, hogy milyen arányban miben szeretné kérni a sok lehetőség közül.
Visszatérve: az államnak ott volt a haszna, hogy idővel egyre kevesebb nyugdíjkifizetési kötelezettssége lett volna. Tehát csak az az egy generáció lett volna egy kicsit zavaros, ahol volt ez az átmenet, de ők sem károsultak akkor sem, ha többfele fizettek.
"Egyébként pont ezért sikerült egyből SZJA csökkentés. Hiszen nem kellett pótolni a nyugdíj járulékot."
Ja, úgy sikerült csökkenteni, hogy közben növelték az adót. Pl. eltörölték a minimálbér mértékéig járó adójóváírást, vagyis hogy a minimálbéreseknek semmi adót nem kellett fizetni. És elfelejtetted a Széll Kálmán terveket (megszorítás csomagok, de míg Bokros a nevét adta hozzá, a Fideszből senki nem merte ezt megtenni. Cserébe az egészet leöntötték elmútnyocévezéssel, de pont az egykulcsosítás borított nagyon sok mindent, na meg az, hogy amit az előző kormány felvett IMF készenléti hitelt, az adósságban jelentkezett az akkori kormány statisztikájában, csakhogy ők alig vettek ki belőle pénzt, csak devizatartaléknak kellett, hogy a forint árfolyamstabilitása megmaradjon. A Fidesz-kormány mondhatta volna, hogy köszönjük, erre már nem tartunk igényt, és egyből csökkent volna az államadósság mértéke, de inkább kivették az IMF számláról a pénzt, ami így bevételként jelent meg, cserébe sokáig lehetett nyőgni, és szidni az előző kormányt. Viszont jól eltapsolhatták baromságra.
"Az adó emelés is az volt tehát az annyira védett MANYUP rendszered duplán káros baloldali húzás volt."
Gondolod te.
"Szerencsére csak a hozzád hasonló butácska felszínes balfékek hiszik hogy jó volt."
Ezzel inkább magadat minősítetted.
Ismétlem: a manyup vagyon örökölhető volt, ha valakit pl. 60 évesen baleset ért, akkor a kedvezményezetté lett a pénz.
Mellesleg Orbán szent esküt tett arra, hogy az einstandolt pénz is lesz mindig egyéni egyenlegkimutatás, nem tűnik el a befizetés. Gondolom, Lécci mutasd meg, hogy hol tudom ezt megnézni! Valahol biztos, hiszen Orbán soha nem hazudik, csak hát én vagyok "felszínes butácska", de szeretnék tanulni tőled. :)
Figyu.
Menj el szavazni. Szavazz a szemkilövetőre vagy a zajos félhülyére nekem mindegy.
Én megyek és szavazok akire én akarok.
Aztán este mosolygok egy jót mert megint nyer a Fidesz
Te meg kiteszed a fekete hátteret a fészre szokás szerint.
Nem kell megértened se.
Amúgy is baj van a fejedben és ezt a lelked mélyén te is tudod.
Sok sikert!
Három millió fideszes van.
A többség fideszes.
Nyilván az az oka hogy a többségnek ez a jó.
Te meg a butácska balos barátaid sose fogjatok megérteni mert nincs mivel.
Aznap amikor igazi férfivá válsz keményen dolgozol gyermeket nemzel majd kicsit közelebb leszel a valósághoz.
Aznap amikor nem a nyugat majmolás lesz a kedvenc hobbid és megfogsz egy könyvet még közelebb kerülsz.
Addig meg mászkálsz kezedben egy füves cigivel seggeden logó gatyával és azt hiszed menő vagy.
De csak szánalmat érez minden jobb érzésű ember ha rád néz.
Az eredeti kérdésed ihlette az alábbi kérdésem.
Mikor érti meg a kérdező, hogy nem elég hülyeségeket kiabálni ahhoz, hogy okos legyen?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!