Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hülyeség lenne, ha így működne...

Hülyeség lenne, ha így működne a szavazás a választásokon?

Figyelt kérdés

2 kérdés lenne:

1. Akarod-e, hogy a jelenlegi párt, Fidesz (Orbán Viktor) tovább kormányozzon.

2. Amennyiben nem akarod, melyik pártot választanád helyette?


Aki az 1. kérdésre IGEN-nel válaszol, az automatikusan Fidesz szavazatnak számít, aki NEM-mel, az a 2. kérdésben bejelölheti, hogy kit választana helyette, de olyan opció is lenne, hogy számomra egyik sem megfelelő.


Ha az 1. kérdésre nem jön össze a legalább 50%-os IGEN, akkor a Fidesz (jelenlegi kormány) automatikusan kiesne abból, hogy újra lehessen őket választani, és csak a 2. kérdésben szereplő pártokra adott szavazatok számítanának.


Miért lenne ez jó szerintem? Mert így azok is elmennének szavazni, akik nem akarják a Fideszt, de mást sem tudnak választani, és nagyobb esély lenne arra, hogy a jelenlegi kormány leváltásra kerüljön, mert kellő mértékű ellenszavazat lenne.


Ugyanis tisztában vagyok vele, hogy sokan azért nem mennek el szavazni, mert a Fideszt nem akarják, de megfelelő alternatívájuk sincs. Így eldönthetnék ők, hogy a Fideszt ne lehessen újra megválasztani, és a többiekre bízhatnák az alternatívát.



2021. aug. 16. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem rossz gondolat.
2021. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Baromság.
2021. aug. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az 1. kérdésre nem jön össze a legalább 50%-os IGEN, akkor a Fidesz (jelenlegi kormány) automatikusan kiesne abból, hogy újra lehessen őket választani, és csak a 2. kérdésben szereplő pártokra adott szavazatok számítanának."


Gyakorlatilag a kétfordulós választást akarod kitalálni, csak kicsit más módon, mint régebben volt.

Ui. régebben a választókerületekben volt olyan, hogy a 2. fordulóba csak az első 3 helyezett jutott be. És utána lehetett alkudozni, hogy a kiesett kit javasol támogatni, ill. a 2. és 3. helyezett összefoghatott az első ellen úgy, hogy valamelyikük visszalépett (általában a 3.) és követőit másikra való szavazásra buzdította (tehát általában a 2. helyezett támogatására). Ilyen módon lehetett legyőzni azt, aki a legtöbb szavazatot kapta, de nem annyit, mint önmagában az összes többi együttvéve.

2021. aug. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy szimpla kétfordulós rendszer visszahozása az egyéni körzetekben szerintem sokkal egyszerűbb és bőven elég lenne.

A lényeg ott is teljesülne, miszerint a második fordulóban aki mindenképp kormányváltást akar, az az első fordulón két legtöbbet szerző politikus közül az ellenzéki jelöltre szavaz.

2021. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azzal mi lesz, aki a fideszre szavazott, de nem lett a fidesznek 50%-a? Ha 40% szavazatot kapott, akkor kidobsz 40%-nyi szavazót és nem veszed figyelembe, amit mondtak?
2021. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Fú kérdező, vannak bajok.

Mi van, ha 49,9% szavaz az Igenre, a maradék 5 pártra meg 10-10%-ok gyulnek ossze?

Egy 10%-os párt győzze le a majdnem 50%-ost?

2021. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#4: igazából az azért nem lenne jó (szerintem), mert a saját településemen például fingom nincs az ellenzékről, csak elméletben tudom, hogy vannak. És elképzelhetőnek tartom, hogy ha úgy lenne, sokkal nagyobb eséllyel kerülnének ki Fideszesek, mert egy kisebb faluban simán megvesznek bárkit egy mázsa tüzifával.


#5: miért, ez most nem így van? :D Ha a Fidesznek van 55%-a, az ellenzéknek meg 45%-a, akkor kidobsz 45% szavazatot? Pontosan, ugyanis ilyen esetben senkit nem fog érdekelni, hogy a szavazók közel fele nem Viktort akarta.


#6: és ha így lenne, az miért baj? Ha a jelenlegi kormányra 49,9% szavazna igennel, az azt jelenti, hogy 50,1% nem őket akarja.

Mellesleg a többi párt nem a maradék százalékon osztozkodna, hanem ugyanúgy 100%-ról indulnának új szavazással azzal a különbséggel, hogy abban a jelenlegi párt már nem szerepelne.

2021. aug. 30. 10:30
 8/11 A kérdező kommentje:

Továbbra is ott tartok, hogy ha azt akarjuk, hogy a kormány és az ellenzék is egyenlő esélyekkel induljon, előbb arról kéne megkérdezni az embereket, hogy akarnak-e kormányváltást.

Miért?

Mert 2018-ban többen akarták leváltani Viktort (51%), mint ahányan megszavazták, csak mivel ezek a szavazatok rohadt sok ellenzéki pártból adódtak össze, így esélytelen volt, hogy bármelyik ellenzéki párt nyerjen a Fidesszel szemben. És ez totálisan igazságtalan, mert amíg nem 1:1-be játszanak, addig csekély az esély arra, hogy bármelyik ellenzéki párt is nyerhessen.

Ha nem is a fenti módszer lenne a legelfogadottabb, de akkor is szükség lenne legalább arra, hogy ha a szavazás végén olyan eredmény születik, hogy többen akartak kormányváltást, mint megtartani a jelenlegit (mint 2018-ban), akkor nehogy már ennek ellenére is az aktuális kormány nyerjen, ráadásul kétharmad kijelentéssel, amikor a végeredmény tekintetében matematikailag a kétharmad közelében sem voltak.

2022. jan. 5. 14:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a szavazás hagyományait akarok lecserélni, annyira szofisztikáltan foglalkozol a politikával akkor öcsi legyen már fingod az ellenzékről a saját településeden...
2022. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem akarja, hogy a fidesz kormányozzon tovább, akkor elmegy, és leadja a szavazatát más pártra, nincs szükség szerintem ezt agyonbonyolítani.
2022. ápr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!