Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi kell ahhoz hogy m.elnök...

Mi kell ahhoz hogy m.elnök vagy legalább polgármester legyek?

Figyelt kérdés

ha meglátok egy cikket a magyar kormányzásról egyszerüen a hányinger kerülget és megörjít az hogy nincs semmi beleszólásom az ilyenekbe.

Autó szerelőnek tanulok, ezt is szeretem csinálni de nagyon szívesen kipróbálnám magam a politikában egy olyan pozícióban ahol legalább a városomban tudnék változást hozni

lehetséges/mi kell hozzá hogy bejussak egy ilyen helyen?



2021. júl. 24. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed alapján erre esélyt sem látok.
2021. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Manapság minden második ember politikus akar lenni, ezért tart itt az ország.
2021. júl. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Polgármesternek/helyi önkormányzati képviselőnek simán jelentkezel a választáskor (akár párttagság nélkül is függetlenként), kapsz ajánló ívet, ahol a meghatározott ideig össze kell gyűjtened a megfelelő számú aláírást azt leadod, ha elérted és szabályos akkor felkerülsz a szavazólapra. aztán kampányolsz majd a szavazáskor a választók eldöntik. Tudtommal 8 ált isk is elég, de azért érettségi nem árt :D


Miniszterelnöknek meg közvetlenül nem vagy választható. Ahhoz pártba kell lépni (vagy alapítani) és nekik kell jelölniük Miniszterelnök jelöltnek. A pártnak pedig az országos választást kell nyernie.

2021. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
21%
Nagyon sok szerencse és seggnyalás, na meg az sem árt ha az ismerőseid között akad egy-egy képviselő/ frakcióvezető vagy miniszter.. lásd Koncz Zsofit, az apja után került oda ahova, de ott van Dobrev Klára/ Gyurcsány F. az elődjeik is hasonló pozícióban voltam és még sorolhatnám. Sajnos ahhoz hogy politikus légy még diploma sem kell, nagyon sok politikusnak nincs, vagy ha van akkor tanári ( Jakab Péter) jogi (Orbán Viktor) gazdasági ( Szijjártó Péter). A parlamentben lévő “nagyoknak” általában jogi diplomájuk van. De ha csak Rácz Zsófia-t nézzük, aki max 22-23 éves diploma nélkül államtitkár lett ( kérdés, hogy csinálta?! Gondolom elég mély volt a torka) Ahhoz, hogy egy egyszerű ember a nagyok közé jusson, annak az esélye annyi mint megnyerni az 5-ös lottót.
2021. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Remélem,hogy te még a városod képviselő-testületébe sem fogsz bekerülni.

De nem is lesz még erre sem esélyed,ahogy a kérdésedet elnézem.

2021. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Hogy mi kell hozzá? Arrogancia, gerinctelenség, fölényesség, és gyomor, ami mindent bevesz.
2021. júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

na fasz4

a válaszadók fele már el is vette a kedvem az egésztől

nem tudom miért kell ilyen gyűlölködőnek lenni csak azért mert van haza szeretetem és magamban láttam egy kevés esélyt arra hogy változtassak ennek az országnak a politikailag sz4r mindenén

de oksa én is csak egy leszek a sok ember közül aki érettségi után kimegy a p1csába külföldre melózni

és az a legsz4rabb hogy nem ezek az emberek hagyják cserben ezzel a hazájukat

2021. júl. 26. 04:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, jelentkezz a helyi pártszervezetnél, nyomulj, nyalj, taposs ezerrel, így sikeres lehetsz.

Érdemes kipróbálni.

2021. júl. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!