Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nem probléma, ha az ellenzék...

Nem probléma, ha az ellenzék erre készül?

Figyelt kérdés
A cigányok pénzelése családi pòtlékkal '10 után kicsit megrekedt, mert a csp-t nem emelték, a többi juttatás meg munkához kötött. Ha visszahozzák megint emelkedni fog a megélhetési gyerekszülés, ez miért jó az össztársadalomnak?

2021. jún. 5. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
A csokkal nincs gondod? Amugy inkabb legyen magas csaladi potlek mint csok ami az ingatlan arakat emeli.
2021. jún. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Remélhetőleg Gyurcsányék tanultak abból, ha magyarellenes cselekedeteik lesznek, akkor megint 2006 következik!

Egyébként nem Gyurcsány mondta, hogy neki "a romák a rejtett erőtartalékjai".

A magyar gárdát sem ő szüntette meg, hanem a felcsúti cimbalmos.


Úgyhogy mitől rinyálsz, Misi?

2021. jún. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

"A csokkal nincs gondod"

Nincs, van feltétele. Munkaviszony, tb. stb.

2021. jún. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
#1. Nem, a csokkal azok juthatnak könnyen ingatlanhoz, akik várhatóan munkából élnek és azért támogatjuk őket, hogy ne legyenek lakhatási akadályaik a (minél több) gyerek vállalásában, akik várhatóan felnővén nem a szociális rendszer kifizető oldalát fogják gyarapítani. Szóval szemben a csp-emelés ötletével, ezzel bizony nem igazán van gond. Az ingatlanárak és a csok kapcsolatának legendájáról meg annyit, hogy a csok valamennyi szerepet ugyan játszhatott benne, de tekintve, hogy a legnagyobb mértékben pont azon minigarzonok ára emelkedett, amelyekre a kedvezmény pont nem alkalmazható (így ott emelkedést nem eredményezhetett), így az egészet ennek az egy családtámogató intézkedésnek a számlájára írni úgy finoman szólva is pofátlan csúsztatás. De még ha igazad is lenne, szerintem ha alapvetően könnyebben jut lakáshoz az, aki munkából él és gyerekeket vállal, akiket igyekszik tisztességben felnevelni, mint az, aki mondjuk egyet sem, az egyáltalán nem nagy gond. A csp emelése viszont nettó káros cig.nytenyésztéshez vezet, értelmes ember nem támogatja, csak azok a degenerált szocik, akik már megint a legalsó társadalmi réteget szeretnék a többiek zsebéből és a többiek kárára a saját szavazóik táborába állítani, hátha azok egy kis alamizsnáért majd jól rájuk szavaznak, mint egykor, hogy aztán kormányra kerülve ugyanúgy lesz@rhassák őket, mint egykor. Közös felelősségünk, hogy ezt a 2010 előtti ámokfutást véletlenül se hozzuk vissza. :)
2021. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

#2. "Egyébként nem Gyurcsány mondta, hogy neki "a romák a rejtett erőtartalékjai"."


Mármint szerinted Orbánnak szidnia kellene őket, hogy követezetes legyen, amiért nem emeli a csp-t? :D Vagy mégis mit akartál ebből kihozni?


"A magyar gárdát sem ő szüntette meg, hanem a felcsúti cimbalmos."


Maradjunk annyiban, hogy a 2010 előtti ballib elmebeteg rendszernek egyenes következménye volt a Magyar Gárda létrejötte, az egy természetes társadalmi reakció, amikor olyanok történnek az országban, mint Szögi Lajos vagy Szoboszlai Barna esete. Aztán jött a Fidesz, és ezeket a problémákat szerencsére szoci elődeivel ellentétben nem erősítette tovább, így a Fidesz 10 éve alatt nem csak a Gárda, de még a Jobbik is oszlik fel a pics.ba. Merthogy az általuk korábban képviselt radikális fellépés mögül szépen lassan elfogyott a társadalmi igény. A Fidesz nagyjából azt képviseli, hogy sem a cigánybűnözés, sem az önbíráskodó fellépés nem megendedett, a normális emberek ezzel meg nagyjából egyet is tudnak érteni (nem én, én ennél nácifasisztább vagyok :) ).

2021. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Unokatesom 3gyerekes a csokot feldughatja mert 6 ev alatt 3szoros ingatlan arak lettek. Mindenki mas akinek meg nincs gyereke futhat a penze utan vagy vehet fel 30 evre hitelt h eletre eladosodjon... Persze ehez hozza jott a negativ alpkamat stb.


Ekozben egyes gyerekek igaz szuleik felelotlensege miatt is eheznek es ezektol sajnaljatok a par 10ezer forintot


Elbaszott rendszer az ahol a gazdagok, jo moduak kapnak tamogatast. (A milliardosok tamogatasat mar nem is emlitem)

2021. jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

5: "(nem én, én ennél nácifasisztább vagyok :) )."


Narancs-komcsi vagy te a javából!

2021. jún. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

#6. "Unokatesom 3gyerekes a csokot feldughatja mert 6 ev alatt 3szoros ingatlan arak lettek"


Ettől még a három gyerekre felvehető csok elég sok családot hozzá tud segíteni, hogy legalább a lakás önerejét össze tudják hozni, és ez nagyon nagy dolog. Sok embernél ugye eleve nem lenne gond (várhatóan) egy hitel ütemezett törlesztése, de azok az idők már elmúltak, amikor önerő nélkül, 100% hitelt adott egy bank. Az esetenként akár tizenmilliós összegeket pedig nem egyszerű nulláról összerakni, mire pedig megvan, könnyen szembesülhet azzal a pár, hogy már ki is csúsztak az időből, vagy esetleg már csak egy gyerek fog beleférni. Ez az, amit nem akart a kormány, a csokkal ez azonnal megvan és jelentős időt takarít meg a pároknak, lehet belekezdeni a gyerekvállalásba, hogy gyarapodjon a magyar (a megnövekedett hitelösszeg törlesztése még mindig kevésbé problémás, mint a meg nem született gyerekeket pótolni).


"Mindenki mas akinek meg nincs gyereke futhat a penze utan vagy vehet fel 30 evre hitelt h eletre eladosodjon..."


Mondjuk ha nem akarok gyereket, akkor anyagilag még annak ellenére is könnyebb lesz ám számomra az élet, hogy nehezebben jutok lakáshoz, meg nekem elég egy 40 négyzetméteres lakás is, nem kell 70, de akár leélhetem az életem albérletben is, az sem különösebb probléma (míg gyerekkel ez már közel sem ilyen egyszerű).


"Ekozben egyes gyerekek igaz szuleik felelotlensege miatt is eheznek es ezektol sajnaljatok a par 10ezer forintot"


Ezeket az embereket mi akadályozza, hogy tisztességesen tanuljanak, majd dolgozzanak és ezzel a 10ezer forintnak a sokszorosát is bele tudják tenni a családi kasszába? Ők is jogosultak lehetnek a csokra is, a NÉTAK-ra is, a családi kedvezményre/járulékkedvezményre. Sokkal többet is nyerhetnek vele, mint amennyit pl. a csp megduplázása adna, de az ingyenpénz mindig jobban esik, értem én. :) Ha meg ez nem tetszik, akkor ezeknek az embereknek nem muszáj több gyereket vállalniuk, mint amennyit el tudnak tartani. Vagy az egyik, vagy a másik. De olyan többé ne legyen, hogy Kolompár Rómeó megél a farkából, a zasszony által kihordott kölyköket meg tartsák el a többiek, aztán amikor azok felnőnek, indul ugyanez elölről. Ebből bőven elég volt.

2021. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7. Gondolhatod, mennyire meghat az érveket nélkülöző, harmatgyenge személyeskedésed. :) Ha szeretnél vitatkozni az állításaimmal, akkor írj nyugodtan, de a hisztid nem érdekel.
2021. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Alapvető probléma minden felvetésnél, mikor nem arra a kérdésre reagálnak, hanem behoznak egy másik témát.

Nem a csokról tettem fel kérdést. Simán lehet valakinek az a véleménye, hogy a csok-ot sem tartja jó a konstrukciónak, de a csp emelést sem. A kettő egyébként sem ugyanaz. A csp-t inkább a családi adókedvezményhez lehetne haosnlítani.

Szóval csok ide vagy oda, tegyük fel, ti dolgoztok, adót fizettek. És ebből a pénzből munkanélküli 4-5 és annál is több gyerekes családokat akarnak támogatni feltétel nélkül. Ergo behozni megint a megélhetési gyerekszülést ami rengeteg újabb problémát generál. Ez régen is súlyos társadalmi feszültségeket okozott

2021. jún. 5. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!