A liberális szavazóknak mi a véleménye a miniszterelnök úr alábbi kijelentésiről?
„Ténykérdés, hogy ma a világ Európán kívüli három hatalmi központja az Egyesült Államok, Oroszország és Kína. Magyarország számára a szövetséges és barát az Egyesült Államok, de Oroszországgal és Kínával is szoros partneri kapcsolatot kell kiépíteni, akkor is, ha nem mindenben értünk egyet velük, mert ez Magyarország érdeke.”
„Kína az Európai Unióval közösen minél átfogóbb kapcsolatokra törekszik, és Magyarország az unión belül azon országok közé tartozik, amelyek az átlagnál jobban értik Kínát. A kínaiak egyfajta kulturális és gazdasági hídfőállásként tekintenek ránk.”
„Magyarország egyebek közt azért lehet vonzó befektetési célpont, logisztikai bázis – vagyis európai ugródeszka – Kína, a hatalmas és feltörekvő világgazdasági óriás számára, mert a térségben Magyarországon a legjobb az infrastruktúra – itt a legsűrűbb például az autópálya-hálózat és indul a vasúti rekonstrukció is –, nálunk a legalacsonyabb az egységnyi érték előállításához szükséges munkaerőköltség és közrejátszanak olyan »lelki« tényezők is, mint hogy a térségben egyedül Magyarországon működik két tannyelvű, kínai–magyar iskola.”
Szomorú látni az orosz és kínai befolyás növekedését.
Ettől a két országtól sok jót senki sem várjon.
Orbán saját maga pénzügy érdekeit nézi. Főleg az oroszok iszonyatosan korruptak. Paks2 után megvolt a díjazás.
Belevitte az országot egy soha meg nem térülő beruházásba.
hazaárulás ennyire teret engedni az oroszoknak és kínának.
két undorító és embereket elnyomó rezsim.
az oroszok évtizedekig megszállóink voltak.
az kellene legyen az elvárható minimum, hogy a lehető legminimálisabbra veszi a kormány velük a kommunikációt.
06:47: Gyurcsány idejében még sehol sem volt Micimackó elvtárs, aki Kína legautoriterebb vezetője Mao óta, és korláttalan hataloméhségében elintézte, hogy leválthatatlan legyen. Az elődei maximum 10 évig maradhattak. Kína manapság rosszabb hely, mint 1976 óta bármikor.
Ettől persze még nem kellett volna ilyeneket mondania, de a 06:47-es rátapintott a lényegre. Gyurcsány idejében mikor irkált a kínai nagykövet az állami sajtóba a diktatúrát éltető, azt az 1848-as forradalomhoz hasonlító cikkeket?
#7
Gyurcsány is a tetteit magyarázta!
Ugyanúgy cimborált a kínaiakkal és Putyinnal is!
Csak hát rég vót mán az! Ki emléxik mán arra...
9# az hogy Gyurcsány orosz barát lett volna nem hiszem. Volt egy poltikai kapcsolat az oroszokkal, de legalább nem adta el az országot Putyinnak és a kínaiaknak.
Paks2 11 milliárdos eurós árát még a gyerekeink is fogják fizetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!