Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatnád az Európai Egyesült...

Támogatnád az Európai Egyesült Államok létrehozását?

Figyelt kérdés
Miért?
2020. dec. 21. 11:42
A kérdező szavazást indított:
Igen,támogatnám.
Nem,nem támogatnám.
47 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Amerikaban azert mukodik mert ott mindenki 'amerikai' ... mi itt Europaban tul kulonbozoek vagyunk, regionkent valtozik minden.
2020. dec. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem, az a komcsik programja.
2020. dec. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Nem.


Nem akarom, hogy a fiú gyerekeimet nőnek neveljék az óvodákban.

2020. dec. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Ne aggodj 3-as, majd a kiralylany megmenti a fiadat a vegan sarkanytol :)
2020. dec. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Egy többnemzetiségű országban szinte garantált a nemzetek közötti konfliktus. Nem is olyan régen, a jugoszláviai háborúnál láttuk, hova vezethet az ilyesmi.
2020. dec. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszek benne. Nem tartom megvalósíthatónak, ezért szerintem nem is kellene erőltetni. Többet ártana, mint használna Európának, felerősíteni a konfliktusokat.


Sokan azt hiszik, hogy a föderáció kialakítása nagyobb közös költségvetést, a szegény államok nagyobb támogatását jelentené, ezért vonzónak tűnhet a koncepció Kelet-Európából nézve, de ez egyáltalán nem feltétel, nincs is rá akarat a gazdagabb államokban. Jugoszláviában is ezért döntött úgy Szlovénia, majd Horvátország, hogy inkább kilépnek, ne vonják el a forrásaikat. Az európai mértékben minimális, 300 milliárd eurós helyreállítási alap ellen is küzdött Hollandia, Dánia, Svédország, Ausztria. Korábban Görögország pénzelése is óriási vitákat váltott ki a tagállamok között. Ezért egy esetleges európai föderációban sem nőhetne jelentősen a közös költségvetés, Brüsszel általi begyűjtés, szétosztás.


Az Európai Egyesült Államok létrehozásának, működtetésének feltétele a közös külpolitika, közös hadsereg, közös migrációs politika, közös monetáris unió kialakítása, de ezeket is nagyon problémásnak látom.


Történelmi, társadalmi, gazdasági okok miatt nagyon eltérő lehet a tagállamok hozzáállása a különböző kérdésekhez (pl. Oroszország, Törökország, Közel-Kelet, Észak-Afrika, nyugati afrikai volt francia gyarmatok, intervenciós külpolitika...). A tagállami hadseregek szerepe, jövője is megkérdőjeleződne, ahogy például a francia nukleáris arzenál is. Talán ezen a téren volna a legnehezebb megszüntetni a tagállamok szuverenitását és elérni a központosítást, egységesítést.


A migráció is megosztó téma. Nem csak a harmadik államból érkező migránsok szétosztására kell gondolni, hanem az unión belüli szabad migráció miatti konfliktusokra is. Jelenleg a nyugati államok (pl. Franciaország) próbálják visszatoloncolni Romániába, Bulgáriába azokat a migránsokat, akik nem dolgoznak, nem tudják eltartani magukat, veszélyeztetik a közrendet. Egy egységes Európai Egyesült Államok, közös európai állampolgárság esetén ez nem lenne lehetséges, ahogyan például Texasból sem lehetnek visszatoloncolások Alabamába. Ez olyan konfliktusokhoz vezethet, ami szintén kilépésekhez vezethet (lásd korábban Brexit).


Az Európai Egyesült Államok koncepcióból eddig a monetáris unió az, ami a leginkább megvalósult eddig, de ez sem egy teljesen fényes sikertörténet, ebből is sok konfliktus van, recseg-ropog az eurózóna. Aztán vannak olyanok is, akik elutasítják a csatlakozást (pl. Dánia, Svédország, Csehország), ami ezen a téren is ellehetetleníti az integrációt.


Aztán még felmerülhetnek nemzetközi jogi problémák is. Például Ausztria, Ciprus nemzetközi szerződésekben vállalta, hogy megőrzi függetlenségét, így jog szerint ők nem is csatlakozhatnának az Európai Egyesült Államokhoz, ha az megalakul.

2020. dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Az a vicc, hogy volt egy jól működő szövetség, az Európai Unió, amiben megvalósult a szuverén tagállamok együttműködése.

Csakhogy jöttek olyanok akik felülről/kívülről meg akarták szabni a tagállamokban azokat a dolgokat is amihez az uniónak semmi köze mert szuverén hatáskörbe tartoznak. Ezért elkezdték az uniós hatáskörök kibővítését és politikai céljaik ráerőltetését az országokra. Itt kezdett el meginogni az addig kiválóan működő GAZDASÁGI együttműködés és ez elvezetett már a britek kilépéséhez is.

De még ebből sem okultak, szorítják a markukat egyre erősebben, az EEÁ-t erőltetik, és emiatt egyre kevésbé akarnak majd az emberek benne maradni az unióban.

Tényleg nem értem mi értelme van tönkretenni egy jól működő szövetséget?

2020. dec. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Én támogatnám. Szerintem másképp nem tudjuk felvenni a versenyt a világ nagyhatalmaival. Liberális konzervatív patrióta és az alapvető emberi jogokon alapuló föderáció amiben a tagállamok viszonylag nagy hatalommal bírnak, viszont lenne egy szövetségi kormány és parlament is felettük. Nyilván nem olyan föderációról beszélek mint Oroszország ahol semmi hatalma sincs egy tagállamnak, még a vezetőjét is Putyin nevezi ki, hanem legalább olyan szintű kapcsolatot mint az USA-ban van. Fontos lenne h a tagállamok továbbra is megőrizzék nyelvüket, kultúrájukat, hagyományaikat.

Nyilván ez egyik napról a másikra nem fog bekövetkezni, ez egy hosszú távú folyamat lesz remélhetőleg.

Azért egy önkéntes demokratikus alapokon nyugvó szövetségi rendszert ne hasonlítsunk már diktatúrákhoz mint Szovjetunió vagy Jugoszlávia.

2020. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%
#8 Nézd meg mit csinált a Szovjetunió, mibe szólt bele, miket erőltetett rá a tagjaira, a szférájába tartozó országokra, máris látod hogy az unió most pontosan ezzé kezd válni!
2020. dec. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Az h az unió mibe akar beleszólni teljesen irreleváns. Másfelől a Szovjetunió mibe szólt bele? Ott nem tudtak beleszólni hisz gyakorlatilag unitárius államként működött ahol csak formálisan voltak tagállamok. Másfelől miért nem gondolsz arra, h bizonyos területeken egy föderációban kevesebben hatalma lenne a szövetségi kormánynak mint most az Eu-nak mert van most is olyan terület amiben kisebb hatalma van eu tagállamnak mint usa tagállamnak. Miért kéne egy föderációban mondjuk a migrációt szövetségi üggyé tenni, ez le van írva h kötelező? Ne mosd össze az ideológiákat mert a föderáció az egy külön ideológia amit létre lehet hozni liberális eszmeiség alatt vagy akár konnacionalista eszmeiség alatt is. Én személy szerint egy ahogy leírtam a fentebbi válaszomban egy mindenféle szélsőségektől mentes liberális-konzervatív alapon támogatnám a létrejöttét, hogy a legtöbb polgár nézetét, érdekét ne sértse.
2020. dec. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!