Mi az oka, hogy az utóbbi években a nacionalista, populista politika népszerűbbé vált, mint a globalista, elitista politika?
Ez a folyamat egyre több helyen figyelhető meg a világban.
A 2020-as években jöhet egy visszarendeződés vagy folytatódhat a folyamat?
#10 Csak azt nem értem, hogy mitől populista nálad a nemzeti érzés, a családtámogatás és hasonlók, ha nem populista a fizessenek a gazdagok, az alapjövedelem, meg a többi, amit meg a balliberálisok mondogatnak.
Mitől populista az egyik és mitől nem populista a másik szlogen?
"#10 Csak azt nem értem, hogy mitől populista nálad a nemzeti érzés, a családtámogatás és hasonlók"
Ahogy azt mondtam, a populizmusnak nincsenek saját témái épp ezért életképes mindkét oldalon. A populizmus az én értelmezésemben a társadalmi rétegek hergelése és/vagy komplex problémák egysíkú megoldásának hírdetése a felkapaszkodásért.
A nemzeti érzés nem populizmus. A fele ország kitagadása a nemzetből retorikai szinten már az.
A családtámogatás nem populizmus. De ha arra a kérdésre, hogy "a gazdagok miért részesülnek benne" az a válasz, hogy családellenességgel vádolod a másikat, az már populizmus.
A fizessenek a gazdagokban legalább volt annyi realitás, hogy aki először javasolta rá is felvállaltan vonatkozott volna. Onnantól lett populista (addig inkább demagógnak mondtam volna) az is, miután fideszeseket tettek célkeresztbe és nem társadalmi megoldásként kínálták.
Az alapjövedelem is csak olyan szempontból populista, hogy egyszerűnek állítja be egy bonyolult probléma megoldását, de itt legalább nincs sértődés, nincs célpont és amennyire látom teret adnak a szakmai vitának.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!