Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatandó a 100 ezer forinto...

Támogatandó a 100 ezer forintos garantált alapjövedelem és a 200 ezer forintos nettó minimálbér javaslat az Együtt-Párbeszédtől? Megcsinálhatja a baloldal 2022-2023-ban?

Figyelt kérdés

A javaslat szerint egy év alatt be tudnák vezetni a 100 ezer forintos garantált alapjövedelmet. Azért ennyi, mert ez körülbelül megegyezik a létminimummal. Ennél kisebb jövedelme senkinek sem lehetne Magyarországon, legyen az akár tanuló, munkanélküli, ide érkezett menekült vagy rokkantnyugdíjas, idős kisnyugdíjas. Hogy a pénzjuttatások mellett azért az alacsony iskolázottságúak, alacsony keresetűek motivációja se tűnjön el az alacsony termelékenységű munka iránt, így a nettó minimálbért 200 ezer forintra emelnék, így munkával legalább kétszer annyit lehetne keresni, mint munka nélkül.


Én szkeptikus vagyok, hogy 1-2 év alatt egy ilyen radikális változás jó lenne-e. A bérfeszültségek elkerülése miatt akkor a többi bért is meg kellene duplázni, nem lehet csak a minimálbért. A megugró bérek viszont megugró árakhoz, inflációhoz vezetne. A Fidesz alatt is hiába duplázódott meg a minimálbér és az átlagbér, ezzel nem szűnt meg a szegénység, nélkülözés az országban, mivel az utóbbi tíz évben az árszínvonal, megélhetési költség is jelentősen nőtt. A létminimum összege is feljebb kúszna a mostani 100 ezer forintnál, így az állami alapjövedelem nem biztosítaná az elvárt, európai szintű létminimumot, minimális életszínvonalat.



2020. okt. 10. 19:33
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel is csak azok járnának jól akik nem is akarnak dolgozni. Más az amikor valaki munkanélküli lesz saját hibáján vagy eü okokból nem tud dolgozni és más ha valaki nem is akar, ezzel meg konkrétan csak ezek járnának jól, és a mi adónkból lennének eltartva.
2020. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
66%

Többször leírtam már. Ne alapjövedelmezzetek, kérdező! Nevezd annak, ami, segélynek!

Az a pénz amit az állam ad és nem kell érte tenned semmit, az segély és nem alapjövedelem. Attól, hogy polkorrekt cimkét teszel rá, még segély marad.

A kérdésed lényege, hogy támogassuk-e azt, hogy mindenki kapjon 100 ezres segélyt és ezt be tudnák-e vezetni 1 év alatt.

Nem kell hozzá 1 év, csak összeül a parlament és megszavazzák.

Ellenben 1 év múlva már sokkal kevesebb ember lesz aki dolgozik és adót fizet, mert aki most elvolt az ennél alacsonyabb segélyből, a közmunka bérből, az ezután semmit sem fog csinálni, ha a gyerekek is kapnak segélyt még pluszba, akkor egy bizonyos réteg megint egyáltalán nem fog dolgozni, a többiek meg nem lesznek hajlandóak azért dolgozni, hogy a befizetett adójukat egy rakás ingyenélőnek osszák szét utána.

2020. okt. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
66%
12: látom te már találkoztál a valósággal és abban is élsz, míg a kérdező nyilvánvalóan nem... hiába magyarázod neki, nem képes tovább látni az orránál...
2020. okt. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
34%
Az alapjövedelem nem ördögtől való, de az emberiség még nem áll készen rá, főleg itt nem. A termelést már most is lehetne magasabb szinten robotizálni, csak a pénz és a nagy tömegek munkanélkülivé válás szab határt neki. Ha tovább fejlődik a technológia 20-30 év múlva még magasabb szinten lesz. Nem lehet alapjövedelem adni a semmire, ahhoz robotizált munkahelyek kellenek, hiszen a termelésének, munkának menni kell ugyanúgy. Viszont ha a robotok dolgoznak, az embereknek nem kell, le számítva persze a technikai személyzetet. Akkor ők, akiknek már nincs szükség a munkájára, miből veszik meg a robotok által előállított termékeket, szolgáltatásokat? Itt jöhetne képbe az alapjövedelem. De most? Mire? Miből?
2020. okt. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
83%

Most szerinted csak kétszer annyit ér heti 40 óra plusz utazás az eletedbol?

Én azt mondom hogy még jobb bér mellett is inkább elelnek szerényen az alapjovedelembol. Inkább csinálnék kis haztajit.

2020. okt. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
0%
Szavazatokból nagyon jól lázszik, ebben az országban nincs igény a magasabb fizetésekre.
2020. okt. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
66%

Van igény magasabb fizetésekre. És aki nem mástól várja el a több pénzt, az tesz is érte, hogy az igényét kielégítse.

Pl. kilép a komfortzónájából, és több pénzért hajlandó messzebbre is elutazni a munkáért...

2020. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
0%

17

Persze igen életszerű hogy pronyóék a frissen összecsokozott házukból elmennek albérletbe az ország túlvégére.

2020. okt. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
72%

Hol írtam, hogy költözzön el...????


De pl. X faluból be tud utazni a második-harmadik városba is. Legfeljebb nem 5 perc bringával, hanem 30 percet buszozik...

2020. okt. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
51%

Az Együtt párt megszűnt, csak egy ideig voltak szövetségben, mivel a PM a teljes összefogást ill. előválasztást támogatta már akkor is a jelen választási rendszer miatt.

A Párbeszéd hivatalos oldalán [link] találhatjátok meg a pontosabb elképzelést. Néhány évvel ezelőtt egy rendkívül részletes programcsomagban írták le az akkori elképzeléseiket, amiben benne volt, hogy mindez mennyibe is kerülne, és a forrást is meghatározták.


Abban a részletes leírásban megírták azt, hogy az alapjövedelmet csak azoknak adnák, akiknek nyolc éve van Magyarországon bejelentett lakcíme. Hogy milyen állampolgársághoz van kötve, nem tudom, de erősen kétlem, hogy minden bevándorlóhoz csak úgy hozzávágnák már első nap.


A Párbeszédes alapjövedelem elve az, hogy a teljes munkaidős minimálbér 250 ezer forint legyen, de ez egy fillérrel sem emelné a munkáltatók bérterhét, mert a munkaadói adóterhek csökkentései kompenzálnák azt.


Tehát nem okozna inflációt sem, hiszen nincs mit ráverni a szolgáltatások és termékek árára, viszont növekedne a fogyasztás, de a kínálat is, ami valóban felpörgetné a gazdaságot.


Sok jelentős járulékos haszna is van, ami az államnak és a munkáltatónak és a munkavállalónak is hasznos: jobb egészség (ami a munkáltatónak több aktív napot jelent), nagyobb közbiztonság (többek között csökkenő megélhetési bűnözés). Eladósodás megelőzése.

2020. okt. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!