Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatnátok egy ilyen pártot?

Támogatnátok egy ilyen pártot?

Figyelt kérdés

Szóval (a program ez lenne):

Oktatás:

- Azonnali pedagógusi bértábla emelés (60%)

- Szabad tankönyv

- szabad tanítás, de rendszeres központi felmérővel

- Testi fegyelmezés visszahozása


Egészségügy:

- TB 7%-ra csökkenése, de a TB a beavatkozás 30%-át fedezi, 70% önrész

- TB magánklinikákra is kiterjesztése

- Magyar Gyógyszeripar kiépítése

- Kötelező évi egészségfelmérés (vérvétel, látás -vérnyomás, mentális vizsgálat)


Zöldpolitika:

- Tömegközlekedés fejlesztése

- Napelemprogram (közintézményekre, kertes házra)

- személygépkocsi tanvezetés csak elektromos autóval

(de váltós autóra jogsi + költség, utolsó 10 óra belső égésű autóval)

- Belső égésű személygépkocsi áfa emelése (50%)

- zöldterületek megvédése, és telepítése


Kisebbségi politika:

- Cigány autonómia támogatása, feltételekkel

- Meleg élettársi kapcsolat elfogadása, gyermek

örökbefogadásánál (heteró pár> meleg pár> egyedülálló fél)

- Nincs társadalminem, de férfi és nő van, transzexuálisok elitélése

- Szivárványjelzés, a filmeknél! (konzervatívokra gondolva)

Egyéb:

- illegális bevándorlás elleni

- végrehajtók államosítása

- multibér, ugyan annyi fizetés külföldön meg itthon ugyan azért a munkáért

- pályakezdő fiatalok támogatása (lakhatás, családalapítása)

- régi lakásmegtakarítás visszahozása, +30% állami támogatás

- babaváró hitel

- 3 hónapos szülői gyes (mind2 szülő)

- Üres lakásadó bevezetése

- alkalmi segítségnyújtás (hajléktalan-> hajléktalanszálló)

(munkanélküli- munkahelyteremtés/keresés, addig is közmunka program 3 hónapig)

- Importadó (külföldi árucikkek drágulása )

- Export támogatás ( külföldön magyar termék értékesítése)

- V4 tagországaiban és Nagy- Magyarországon élő magyar lakosoknak legyen csak szavazati joguk!


EU:

- Globális zöldpolitika

- Strasbourgi fennhatóság megreformálása, vagy kilépése

- Különálló erős nemzetekben gondolkodó

- Eu-s űrkutatásának támogatása!



Mottó: „ Egy egészséges, művelt, erős országot!”



2020. aug. 22. 15:05
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Le legyél már ennyire naiv! Az államtól jön a pénz, az állam nevezi ki azokat, akik meghatározzák a tantervet, a "Pedagógus Hivatal" tagjait, és a következő generáció ideológiai képzése egy nagyon fontos dolog egy államnak. De akár egyéni iskola szinten is, mint fenntartó bele tud szólni a személyi ügyekbe is (igazgató, tanári kar).


Ez csak akkor szüntethető meg, vagy legalábbis mérsékelhető, ha az iskolákat teljesen függetlenítjük az államtól.

2020. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

#21


Kiegészítem....


Állami iskolákban, az állam fogja adni a fizetést, de ha te a gyerekedet nem szeretnéd államiban tenni, mert ott biztos megy az agymosás, akkor az NAV-nál szólsz, hogy az adódnak azt a részét, amelyből az állam, az oktatást tartja fent visszaigényled, és abból a pénzből fizetheted a gyermeket oktatását, egy magán intézményben...

És a magániskolák saját maguk döntik el, hogy mennyiért dolgoztatják a tanárokat, egyéb alkalmazottjait és mennyi ott a tandíj.


Ez neked így elfogadható lenne?

2020. aug. 23. 12:43
 23/36 A kérdező kommentje:

És a magániskolára nem lenne érvényes az alaptanterv! És azzal járó kötelezettségekkel...


Magánvállalkozásként, Bt, KKT, KFT, vagy RT-ként lennének nyilvántartásban ezek az iskolák.

2020. aug. 23. 12:46
 24/36 anonim ***** válasza:
Vagy már 14? Mert már csak az lehet számodra mentség, ha nem.
2020. aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Elmúltam, 14 éves....


XD, ez után viccesnek tűnik, de a 2. mondatoddal mit szerettél volna közölni?

Mert nem igazán tudom értelmezni... A második tagmondatod szerintem túlzóan hiányos, mert a főmondatot még meg érteném, de a hozzá rendelt tagmondatod értelmetlen, és értelmetlenné teszi a főmondatodat.

Legalábbis ebben a kontextusban.

2020. aug. 23. 13:10
 26/36 anonim ***** válasza:

testi fegyelmezés és kötelező egészségfelmérés ellen lennék, bizonyos dolgokat nem teljesen értek (üres lakás adó, stb.), de amúgy támogatnám


ezenkívül a nő és férfi egyenjogúságát (bér, ...) venném be, és kiemelném azt is, hogy bár erős Magyarország ért dolgozunk, a jó európai kapcsolat is a célunk (tehát ne az EU-ból kilépni, csak bizonyos jogszabályokat reformálni)

2020. aug. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

#19, #20-nak (kérdezőnek):


Elolvastam amit írtál, és közben azt sem tudtam hogy röhögjek, vagy sírjak!


Minek nevezzelek?

Naív kommunista?

Vagy inkább liberális kommunista?! XDXDXD


Mert hogy a felfogásod alapja kőkeményen komcsi alapokon nyugszik, az már biztos!


Utána olvastam a populizmusnak. A populista lényegében egy t'ketlenkedő szoci, aki lehetetlen ígéretekkel akarja a hatalmat megszerezni.


Kudarcba fulladnál, és a világképed ÍGY nem megvalósítható.


Idézlek: "Aki nincs ellenem, az velem van.... (XD, ezt a komcsi üzenetet, nem?)"


NEM!


Az így szól: Aki nincs velem, az ellenem van!


Qrvára nem mindegy! XD

2020. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

#26


A nő és férfi bérezését, hogy egyenlő legyek abszolút támogatom.


EU-ból én se gondoltam kilépni, csak azt a jogszabályt, amely a börtönbiznisz épül, azt megreformálni, hogy ne legyen tovább a börtön biznisz.


Az üres lakás adó:


Az ötletet egyik Momentumos videóban halottam, hogy Franciaországban sok kiadatlan lakás volt, és sok olyan ember volt aki nem talált ingatlant, ha pedig talált akkor megfizethetetlen volt. Ezért az ottani fennhatóság az üres lakásokra adót szabott, így csökkentek az üres lakások.


Szóval, ezt az ötlet igazából próbaként vezetné be a párt (2-3 év) és ha a céljában nem történik semmi változás, akkor visszavonná ezt a jogszabályt.

Az üres lakás = olyan ingatlan amelyhez nem tartozik senkinek hivatalos lakcíme. A nyaraló (Balaton, tavaink környéke, és üdülő városainkban az ingatlanokra ez nem érvényes)

2020. aug. 23. 17:49
 29/36 anonim ***** válasza:

#28 (26os vagyok)


köszi, hogy felvilágosítottál az üres ház adóról


talán ezek a házak valaki tulajdonában vannak, és nincs rá pénze, hogy felújítsa, és ezáltal hasznát vehesse, lehet ezért állnak üresen, nem tudom


amúgy alapjából véve támogatnám a pártot, biztos lesznek párton belül is véleményeltérések, de ez normális (olyankor a választásnál azt az embert választják, aki a párt irányzatán belüli megoldásnak azt a változatát képviseli, amelyik a legjobban felel meg a saját elképzelésnek)


sok szerencsét!

2020. aug. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

#27


1961 Kádár János


[link]


Ezért írtam azt ami a zárójelben van...


(Többieknek mondom, nem unom! Szeretek vitázni! Nyugodtan, kérem is, ha olyat írok amely nem a világnézeted, ha nem a nemzetet szolgálja, hazaáruló pont van azt jelezze, és javítson ki! Nem árt érvelni, mert véleményekre azt tudom mondani így előre is, hogy te így gondolod én meg nem.)

2020. aug. 23. 18:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!