Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ilyen nagy igény a keményvonalas jobboldalra?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy itt a magyarok nagy része (tisztelet a kivételnek) valamiért nagyon igénylik a reakciós és szélsőjobbos politikát, mert mindenki ilyen "bezzeg régen milyen jó volt" meg egyéb múltba merengős politikát igényel vagy már nem is tudom.

Nem hiányzik senkinek sem egy polgári jobbközép, egy szociálisan érzékeny balközép vagy egy parlamentáris viszonylatban szélsőbaloldali (pl. Syriza, SP, Linke, stb.) párt?

(tudom van a Jobbik, meg az MSZP meg hasonlók de a mostani ellenzék a Momentumot leszámítva egy nagy nulla, de az utóbbi sem egy pátoszi magasságokba illő párt, bár a Fidesznél jobb)



2019. aug. 2. 09:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

#6

"A probléma ott van, hogy te a skálán a neked tetsző módon állítottad be az értéket."

Az a helyzet, hogy nem. Nem önkényes, amit a kérdező állított. Minden eszmének megvannak a maga jellemzői. Ezek alapján pedig a fidesz szélsőjobb oldala, leginkább fasiszta.


"Ma a jobboldaliak többsége egyáltalán nem keményvonalas, pontosan azt képviselik és akarják, ami egy polgári jobbközép fogalmába tartozik bele. Ezért van a fidesz-kdnp-nek akkora támogatói bázisa, annyi szavazója."

Ez sem igaz.

Ha én eszmeileg teljes mértékben neoliberális vagyok, de azt mondom, hogy én nacionalista jobboldali vagyok, akkor sem leszek az, neoliberális leszek.

A fidesz természetesen nem fogja beismerni, hogy szélsőséges, ahoyg többnyire senki sem akarja magáról azt elmondani, hogy szélsőséges, mivel ennek negatív csengése van. Így természetesen a fidesz magát mérsékelt jobbnak képzeli, de nem az. Gyakorlatilag 2010 és 2018 között helyett cserélt a fidesz és a jobbik. A jobbik most egy polgári mérsékelt jobboldali párt, míg a fidesz msot egy szélsőjobboldali párt.

A fidesz ezzel tisztában van, és azért hogy ne legyen feltűnő, kellett nekik egy tőlük is még jobbrább álló párt, ezért kivásárolt néhány embert a jobbikból, akik hajlandóak voltak eladni a gerincüket pénzért, ez lett a mihazánk.

2019. aug. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Pupusz ***** válasza:
60%
Azért, hogy ne legyen változás. A változás kockázatos, labilis, az embereknek át kell alakítaniuk hozzá a felfogásukat, az életüket, mások lesznek felül, mások alul, azaz rizikós. Így jó, ahogy van, nehogy rosszabb legyen. A konzervatív értékek a változatlanságra, a bebetonozottságra álltak rá, amit a Kádár kor leszármazottainak nagy része örömmel vesz. Negatív példa a nyugat, ahol minden rossz. Nálunk minden jó. Rezsicsökkentés, migránsok távoltartása, családtámogatás, adócsökkentés, rekord gazdasági növekedés stb. Szegénység megszüntetése egy tollvonással, statisztikai mérőszám változtatással. Ami ezekkel ellenkezik, az liberális, bolsevik hazaárulás, nemzetellenesség. A változatlanság ellenségeitől, akik változást akarnak. Ami rossz, mert kockázatos, még a végén rosszabb lenne, mint most. Azaz csakis rosszabb lehet, azaz nemzetellenes, népellenes, idegen érdek. Ez a mostani már bevált, nem kell a változás. Maradjon minden a régiben és punktum. Ezért. Erre van nagyobb igény. Erre van nagyobb félelem, amire lehet építeni. A változástól való félelemre. Mit jelentene az egyszeri embernek a változás? Önképzést, nyelvtanulást, tanulást, alkalmazkodást, átértékelést, gondolkodást, önismeretet, tájékozódást, bizonytalanságot. Jobb a biztos sz@r, nem kell ugrálni és a fentiekkel bajlódni. Így kényelmesebb. Akik változást szeretnének, azoknak pedig ott van a Nyugat. Így egyre kevesebben lesznek. Ez a tuti.
2019. aug. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#11

Nem, nincs igazad, csak ismétled ugyanazokat a butaságokat.

A fidesz nem szélsőséges. Nem is mondható egyértelműen jobboldalinak, csak a magyar viszonylatokban értelmezhető így, rengeteg vonásában inkább baloldali a hagyományos jobb-bal felosztást véve alapul.

Minden alap nélkül közölsz róla valótlan állításokat, mint hogy fasiszta meg hogy miket vall - és ezek alapján sorolod be a neked tetsző helyre. Az alap állításaiddal is már baj van, akkor hogyan helyezhetnéd el őket a helyükön?

A fidesz és jobbik viszonylata pedig napnál világosabb. Mintha egy többsávos úton a jobbik jobbról sávot váltott volna, és azzal a címszóval, hogy néppártosodik, hogy megelőzze a fideszt, balra sorolt át. Csak ott már több sávon keresztül a fidesz volt és a jobbiknak nem maradt hely, nem tudta beelőzni. Ezért ment tovább balra, majd balra, majd megint balra, míg oda nem érkezett, hogy a fidesz már tőle jobbra lett. Miközben a fidesz maradt ott ahol addig is haladt előre.

2019. aug. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#13

Mégis mitől lenne a Fidesz baloldali?

Ha baloldali lenne, akkor vastagabb lenne a szociális háló, többkulcsos adórendszer lenne és nem szülőgépeknek akarná használni a huszonéves nőket.

Ezen felül a nemzeti és etnikai különbségekre fektet nagyobb hangsúlyt az osztályharc helyett.

Plusz még, Lázár János mondta még anno 2011-ben, hogy "akinek semmije sincsen, az annyit is ért"

Meg nem tudom ki volt, de Fideszes mondta, hogy "47000 ft-ból meg lehet élni"


Egy balos párt nem mondana ilyet még a válság előtti árfolyamoknál sem.


A Fidesz egyértelműen szociálkonzervatív egy-két fasisztoid beütéssel, de nem mondható ténylegesen fasisztának. (ettől függetlenül még széljobb)

2019. aug. 3. 11:06
 15/19 anonim ***** válasza:
50%

#14 Fussunk neki még egyszer!

NEM mondtam, hogy a fidesz baloldali. Azt mondtam, hogy a hagyományos jobb-bal felosztás alapján azt sem jelentheted ki a fideszről egyértelműen, hogy jobboldali párt, mert sok olyat képvisel, ami hagyományosan a baloldalnak volt szokása.

Ettől még nem lesz baloldali. Ahogyan csak mert te eszel néha tofu-t is, ami hagyományosan, régen a vegetáriánusok étele volt, nem leszel vegetáriánus. Mert ma más más a helyzet, mások a körülmények.

A mai magyar politikában nem lehet a hagyományos jobb-bal felosztásban gondolkodni, mert a baloldalinak nevezett pártok a legkevésbé baloldaliak, csupán a kommunista egypárt rendszer utódpártja és annak leszármazottai. de ettől még a tőkések pártja és a nagytőke érdekeit képviselték a rendszerváltás óta.

A többkulcsos adórendszer nem baloldali sajátosság. Nem hiszem hogy a német vagy francia, svéd kormányzatot baloldalinak lehetne nevezni és ott többkulcsos adórendszer működik.

"Ezen felül a nemzeti és etnikai különbségekre fektet nagyobb hangsúlyt az osztályharc helyett."

Mert nincsen osztályharc. Nincsen munkásosztály, nincsen parasztság és nincsen arisztokrácia. Emberek vannak, akik egy piacgazdaság kapitalista körülményei között az adójukkal tartanak fenn egy államot, aminek az a dolga, hogy az életüket a lehető legjobbá és legbiztonságosabbá tegye ebből az adóból.

"Meg nem tudom ki volt, de Fideszes mondta, hogy "47000 ft-ból meg lehet élni""

NEM mondott ilyet fideszes politikus. Az ELLENZÉK mondta, hogy szerinte így gondolja a fidesz. Sok éve volt és azóta állandóan elismételjük, hogy NEM, nem lehet ennyi pénzből megélni és senki nem is gondolta, hogy meg lehetne. AKKOR az hangzott el, hogy a közmunkások 47000Ft-os pénze TÖBB, mint amit előtte segélyként kaptak és akkor abból a 28000Ft-ból voltak kénytelenek megélni, annál pedig ez a közmunkabér is jobb.

"Plusz még, Lázár János mondta még anno 2011-ben, hogy "akinek semmije sincsen, az annyit is ért""

Nem ezt és nem így mondta. Egy önkormányzati közgyűlésen válaszolta egy képviselőTÁRSÁNAK, aki nehezményezte, hogy míg neki semmije nincsen, addig Lázárnak a sok éves képviselői, polgármesteri munkája után volt némi vagyona. Az a másik képviselő hasonlóan keresett, mint ő, mégis számon kérte Lázáron, hogy neki miért nincsen semmije amikor Lázárnak van. ERRE mondta Lázár válaszol, hogy akinek nincsen semmije az annyit is ér - nem emberileg, hanem képességek szerint. Mert ha abból a keresetéből amiből Lázár a családját el tudta tartani és még félre is tudott belőle tenni, abból más is meg tudta volna tenni. Ha nemtette akkor az az ő hibája.

Szépen felsoroltad az ellenzéken szokásosan ismételgetett butaságokat. Jó lenne ha utána is néznél a valóságnak, mert szimplán bekajáltad amit hazudtak neked reggel és este!

2019. aug. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Pupusz ***** válasza:
100%
Zsiga Marcell mondta, szó szerint, hogy 47000Ft-ból meg lehet élni. Aki akkor 1,5 milliót keresett, mellesleg lebetonozta a házáig az utat az önkormányzat pénzén. Ez tény.
2019. aug. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
60%

#13

"Nem, nincs igazad, csak ismétled ugyanazokat a butaságokat."

Ha tévednék, akkor cáfolnál, de ez nem történt meg.


"A fidesz nem szélsőséges. Nem is mondható egyértelműen jobboldalinak"

Jobboldalinak tényleg nem lehet egyértelműen nevezni, mivel a kommunizmusból és fasizmusból kedve szerint válogat, ami éppen neki tetszik, ami épp szavazatot hoz. A szélsőségesség elég pontos. Gyakorlatilag már nincs olyan jellemzője a fidesznek, amiből az következne, hogy mérsékelt lenne.


"Minden alap nélkül közölsz róla valótlan állításokat, mint hogy fasiszta"

Nem ,ez bárki ellenőrizheti:

[link]

A definíciók résznél gyakorlatilag mindegyik megfeleltethető a fidesznek. A kedvencem Umberto Eco definíciója, mivel ott egyértelműen minden pont teljesül.

Így nem csak azt bizonyítottam ,hogy fasiszta, hanem hogy hazudsz is velem kapcsolatban.


"Az alap állításaiddal is már baj van"

Ha baj lenne, akkor cáfolnál és nem annyit ismételgetnél, hogy nincs igazam.


"A fidesz és jobbik viszonylata pedig napnál világosabb. Mintha egy többsávos úton a jobbik jobbról sávot váltott volna, és azzal a címszóval, hogy néppártosodik, hogy megelőzze a fideszt, balra sorolt át"

Annak ellenére, hogy szerinted a napnál is világosabb, mégsem sikerült értelmezned. A jobbik még mindig jobboldali, csak mérsékelt jobb, mivel 2010-ben még szélsőjobb volt. Viszont mostmár a fidesz a szélsőjobboldali, pontosabban fasiszta párt.


"Miközben a fidesz maradt ott ahol addig is haladt előre"

A fidesz nem maradt helyben. Érzékelte a kommunikációján. A fidesz 2014 után rájött, hogy több szavazót nem nagyon tud szerezni, mindig 2.5 millió körül fog mozogni és releváns változás nem lesz. Ezért azt kellett elérnie, hogy az ellenzéki szavazótáborok és a fidesz szavazótábora között ne legyen átjárás. Erre kellett az idegenellenesség, Soros kampány, amin egy értelmes ember amúgy átlát, de láthatóan a magyarok ezzel még gondjuk van.

2019. aug. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

#17 Szép válasz, no de milyen kommunista jegyei vannak a Fidesznek?

Az államosítást például nem is próbája úgy eladni, hogy a munkásosztály kezébe adja, csak simán államosítás.

Plusz a Fidesz hajlandó összemosni a liberalizmust és a kommunizmust, pedig a két eszme elég sok téren különbözik, és a két csoport nem szívesen haverkodik a másikkal.


A Fidesznek esetleg talán a közoktatáshoz való hozzáállás az ami kommunistának tűnhet, de az is inkább fasiszta.

A felsőoktatáshoz meg egyértelműen nem úgy áll hozzá, mint egy kommunista. (egyetemek magánosítása nem éppen mondható szélsőbaloldali tevékenységnek)

2019. aug. 4. 09:17
 19/19 anonim ***** válasza:
60%

"milyen kommunista jegyei vannak a Fidesznek?"

Ezek nem cselekedetek, inkább hivatkozási alapok. Míg a fasiszta gyakran hivatkozik fajelméletre, felsőbbrendűségre, addig egy kommunista az anyagi javak egyenlőtlen elosztására hivatkozik. A fideszben mindkettő megfigyelhető, mivel az előbbit már tárgyaltam, ezért foglalkozzunk az utóbbival.

Itt van pl. az MTA megcsonkítása. Ezt a saját szavazóinak pont úgy kommunikálja, hogy ez arról szól, hogy ne költsék el minden vacakra az adófizetők pénzét. Kvázi az adófizetőknek szeretne ezzel kedvezni. De ugyanez a logika húzódik meg a rezsicsökkentés és a nyugdíjemelések mögött is. Nem szoktak különbséget tenni a 2 millió forintos és a 20 ezer forintos nyugdíj között, egységesen emelik x %-kal az összeset, ami szintén kommunizmusra jellemző, mármint ez a tömbös logika.

A rabszolgatörvényt is a munkásokra hivatkozva vezették be. Szóval a kommunikációjukban tényleg találni kommunista jegyeket.


Továbbá vannak olyan jellemzők, amik mind kommunista, mind fasiszta is lehet. Pl. ilyen az engeldelmes ember megteremtése, amit a médián keresztül tervezik megteremteni. Ilyen a központosítás is, ahogy a cenzúra is.


Ezek az eszmék elég sok esetben elég sok átfedéssel rendelkeznek.

2019. aug. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!