A székesfehérvári "iszap-üggyel" végleg bebizonyosodott, hogy mérhetetlenül korrupt és aljas a FIDESZ?
Hogy mi van?
Legközelebb linkelés előtt olvasd el a cikket amit linkelni szeretnél, hogy a feltett kérdésnek legalább köze legyen a leírtakhoz!
Kérdező
Kb. 12 percembe telt, hogy eljussak eddig a cikkig, neked is sikerülhetett volna, ha nem akarsz szándékosan hülyét csinálni magadból. De hát ezt teszi a fideszfóbia az emberrel.
"Szuperföld szennyvíziszapból – Mesterséges talajt készítenek Fehérvár határában
...Tájseb tátongott itt nemrég, egy agyagbánya földi maradványai. A terület egyes részein világvégi jelenetek volnának forgathatók, de csak akkor, ha nagyon kitakarnánk a környezetet, ugyanis a rekultiválás alatt álló 20 hektár nagyobb része inkább oázis. Néhány éves minierdők sűrűje. Amolyan erdőiskola. Tegnap a 24.hu nevű online újság – aztán több másik is – arról írt, tavaly több mint 41 ezer tonna szennyvíziszap érkezett kamionokon Horvátországból Fehérvárra, ide.
Ezt a portál úgy aposztrofálta, hulladéklerakó- nagyhatalom lettünk (értsd: egész Magyarország). Horváth Sándor az ügyvezetője a fehérvári iszapfogadó cégnek, a Fehérvári Téglaipari Kft.-nek. A 2008-ban befejeződött, a válság miatt leállt téglagyártás után erre a projektre fókuszálnak. Kötelességük is a rekultiváció. Szerinte még nem vagyunk nagyhatalom, de lehetnénk, csak nem hulladéklerakásban, energiában!
A szennyvíziszap potenciálisan hasznosítható másodlagos nyersanyag
Horváth Sándor beszélgetésünk legelején felolvasott:
– A 1403/2017. (VI. 28.) kormányhatározatot hajtjuk végre. Mégpedig a szennyvíziszap-kezelési és -hasznosítási stratégiáról, amelyet a kormány ebben a rendeletben fogadott el – mondta már, s mutatta.
A stratégiát megfogalmazó kormányhatározatban áll:
„Magyarország az elmúlt években magas szinten igyekezett eleget tenni nemcsak az európai uniós tagállami kötelezettségéből fakadó jogharmonizációs elvárásoknak, hanem annak a korszerű környezetvédelmi szempontrendszernek is, amely szerint a szennyvíziszap elsősorban nem hulladék, amelyet ártalmatlanítani kell, hanem hasznosítható másodlagos nyersanyag, illetve megújuló energiaforrás.”
– 27 éve hasznosítjuk – a Fejérvíz közvetítésével – a régió, illetve Székesfehérvár szennyvíziszapját itt, külföldi szennyvíziszap mellett. Olyan terméket állítunk elő, amely a degradált (leromlott) területeket ismét termővé segíti. Ebből Magyarországon van 300 ezer hektár. Kiművelt bányák és környezetei, vagy a meddőhányók… – magyarázta az ügyvezető.
Az ügyvezető tájékoztatása alapján az elmúlt 15 évben ők – egy környezetvédelmi szakjogász segítségével – kidolgoztak egy szabadalmat. Itthon már bejegyezték, a nemzetközi bejegyzés folyamatban van.
– A világon jelenleg, az ismert újdonságkutatásokat végignézve, ez a legzöldebb eljárás, amely ezen melléktermékekből – vagyis a szennyvíziszapból – hasznosítható – állítja Horváth.
...Horváth számításai szerint, ha ezt a technológiát 5-7 telepen is bevezetnék hazánkban, az összmagyar szennyvíziszapot kezelni tudná az ország, a degradált, terméketlen területeket termővé lehetne tenni, s zöldenergiát lehetne rajtuk termelni. Náluk, ugye, jelenleg is ez folyik itt, egy mintatelep az övék.
– Energia-nagyhatalom lehetnénk. Magyarországon ez az anyag, amit előállítunk, napi ezer tonna barnaszénnel egyenértékű – ismertette. Horváth Sándor lapunknak elmondta, hogy a náluk előállított mesterséges talajt felajánlanák a Fehérvár Tüdeje program javára. Térítésmentesen. Nyilván hatalmas reklám és referencia lenne számukra, tesszük hozzá mi. (Ismert, 110 hektár külterület erdősítése van képben Fehérváron.)
Kapacitása, úgy tűnik, lenne a Fehérvári Téglaipari Kft.-nek, ugyanis az eddigi 14 hektár rekultivációja után jövőre erdős életet lehelnek a bánya okozta tájseb maradék 6 hektárjába is."
Azért kösz!
Megpróbáltál uszítani és ennek következtében megismerhettem egy kiváló, korszerű szabadalmat ami a környezetvédelemhez és az élhető Földhöz sokat tehet hozzá.
Környezetvédelmi szempont?!? Többezer kamionnal átszállítani egy másik országba aztán biztosan környezetkímélő.
Ha már annyira hasznos "másodlagos alapanyag" na akkor vajon miért nem helyben történik a felhasználása?
#6
Már a kérdező i leégette magát, te meg csatlakozol?
Bemásoltam a cikket arról, hogy ez egy SZABADALOM:
Magyar szabadalom alapján, magyar cég végzi a feldolgozást. NEM TUDJÁK otthon megoldani, itt meg nagyon jó üzlet nekünk, magyaroknak.
Igen. Ha milliárdok állnak a házhoz akkor a magyar érdek a magyar föld simán eladó.
Ja papíron újságcikkben minden szép.
Itt azért elmondják hogy milyen ködösítés és elhallgattatás van már most is. És még csak az elején járunk. Bővíteni akarják a telepet. És nem abban a formában helyezik el az iszapot ami a feldolgozott állapot lenne.
#9
Az a baj, hogy a vitában butaságokat állítanak.
Ha figyelsz hallhatod, hogy az együk állandóan KEZELT szennyvíziszapot kér számon, hogy AZ nem folyékony, tehát amit hoznak a telepre az nem is lehet olyan szennyvíziszap amit engedélyeztek.
Csakhogy a bemásolt cikk szerinti szabadalomban NEM kezelt szennyvíziszap feldolgozásáról beszélnek, hanem szimplán magáról a szennyvíziszap kezeléséről és feldolgozásáról. A már kezelt szennyvíziszap tényleg nem olyan, de azt nem is kell olyan módon feldolgozni, mint ott történik.
Ahogyan végig úgy beszélnek a helyzetről, mintha itt szimplán egy lerakás történne. Mintha egy szeméttelepet működtetnének, ahová csak hozzák a szemetet és gyűlik halomba.
A valóságban itt fel is dolgozzák és a terméke, a "szupertalaj" kikerül onnan és olyan területek talajjal való ellátását végzik el belőle amiket valamiféle emberi tevékenység már korábban "leművelt" pl. régi bányák rekultiválandó területe. Tehát nem egy szimpla hulladéklerakóhely ez, hanem egy üzem, ahol a szennyvíziszap csak alapanyag.
Az más kérdés, hogy van-e létjogosultsága egy ilyen telepnek ennyire közel a lakott területhez. Ha a kérdés az, hogy 1 km-re egy bevásárló központtól lehet-e ilyen üzen, akkor a válasz: nem (mert megnézheted a gugli térképen, a Zámoly felé vezető úton Székesfehérvár szélén van bal oldalon a telephely és jobb oldalon a bevásárló központ, a kettő távolsága kb. 1km - amire a műsorban állítják, hogy 200m, de ez nem igaz ).
Ilyen szaghatással járó munkavégzés nem lehet ilyen közel lakott területhez, ez ellen én is fellépnék. De nem ez az amit kifogásolnak, hanem olyanokat állítanak, amik nem valósak.
Sajnos az, hogy alap dolgokban nem mondanak igazat, az lehetetlenné teszi, hogy komolyan vegyék őket és melléjük álljanak az ügyben. Mert a céljuk nem az, hogy elérjék, az üzem még 1-2 km-rel távolabb végezze a munkáját, mert éppen az önkormányzat tudna abban segíteni, hogy a mostani földterület helyett egy távolabbin lehessen a munkát végezniük. Itt a cél egyértelmű - ahogy a kérdező is pontosan ezt akarta elérni csak - a fidesz ellenesség meglovagoláa, az emberek hergelése.
Csak éppen megint fordítva ülnek a lovon, mert ez éppen a környezetvédelem szempontjából nagyszerű eljárás, pont nekik, akik eddig azzal kampányoltak, hogy a fidesz nem veszi komolyan a környezetvédelmet, bezzeg ők bablabla..., nekik öngól.
Ha alapul veszed a térképen látható terület nagyságát és mellé teszed hogy mit állítanak, mennyi szennyvíziszap érkezett már oda eddig, ha ez csupán egy lerakóhely lenne, akkor már hegyet kellett volna belőle építeniük (persze folyékony, így ez csak képletes - beterítette volna a környező földterületeket). A kérdező cikkében és a műsorban is az agyagbányában történő lerakásról van szó, miközben ez nem egy bánya mélyére bevitt hordókat jelent, mint egy radioaktív hulladéknál, hanem hogy volt ott két gödör, amiből korábban agyagot szedtek ki és most abba engedik ami beérkezik. Ezek nem feneketlenek, hanem egyszerű gödrök, korlátolt a befogadó kapacitásuk. Ha nem telnek meg az csak azért lehet, mert ki is vesznek belőlük a feldolgozással.
Ha az lenne a cél, hogy egy büdös üzemet tegyenek messzebb a várostól, akkor azt támogatni kellene mindenkinek. De ilyenről egy szó sem volt sajnos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!