Mi miért nem tudunk felmutatni olyan mértékű fejlődést mint pl. Japán?
Ez valamennyire betudható azért a japánok szellemiségének, hozzáállásának, ami azért nem egy nyugati világra jellemző életszemlélet.
Náluk jóval erősebb a kötelességtudat, viszont sokkal kisebb az egyén kitelesedésének eszméje. Mondhatnánk szolgaléleknek is, bár ezen egy japán megsértődne. Japánban nincs annyira előtérben az egyén boldogsága, a kötelesség hangsúlyos. Ha te metróvezető vagy, akkor légy a világ legjobb metróvezetője, add bele szíved-lelked, ne foglalkozz az igényeiddel, ha kell, hanyagold a családod, de a metró legyen századmásodpercre pontos. Ha utcaseprő vagy, akkor az a dolgod, hogy utcaseprő legyél, ez a te sorsod, és ebben kell megtalálnod az életed értelmét.
Ezért aztán a japán gazdaság sokkal olajozottabban működik, és tényleg nagyon precíz és kiváló minőségű munkát végeznek a japánok. Ezt nevelik beléjük gyerekkortól fogva.
Viszont ennek az az ára, hogy az egyén felemésztődik. Ha bemész egy japán szórakozóhelyre, nagyon erősen klikkesednek, a lányok és fiúk gyakran külön vannak, nem mennek oda egymáshoz beszélgetni. A gyerekek estéig teljesen le vannak foglalva tanulással, foglalkozásokkal, és alig marad idejük gyereknek lenni, a fennmaradó időt inkább töltik tévézéssel, videojátékkal.
Ehhez még társul az is, hogy a japán társadalom a Meidzsi-nyitás óta szépen folyamatosan elvesztette gyökereit. Ami ma Japánban van, az egy szenny kultúra. Megmaradt a szolgalelkűség, a kötelességtudat, de immáron eszmék nélkül. Ennek eredménye egy, a nyugatihoz képest embertelenebb társadalom, ahol az egyén feláldozható, a hatalommal rendelkezőknek nincsenek gátlásaik, keresztülgázolnak az emberen. Lehet, hogy a GDP-jük nagy, és gyors növekedésre is képesek, de hogy én szívesebben élek Magyarországon (minden hibája ellenére), az biztos.
ma 13:53
Te is szépen megmagyarázod, hogy Japán miért fejlettebb, mint a nyugati országok, csak éppen Japán nem fejlettebb. Pontosan nyugat-európai szinten van gazdaságilag. Nincs itt semmi, amit meg kellene magyarázni.
Magyarország is valószínűleg pont ugyanezen a fejlettségi szinten lenne, ha nem lett volna itt 40 évig cuclizmus. 1949-ben Magyarország még fejlettebb volt Japánnál, Portugáliánál, Spanyolországnál, Görögországnál stb. 1949 és 1989 között ezek elhúztak mellettünk, bekapcsolódtak a globális gazdasági rendszerbe, felzárkóztak annak átlagos színvonalához. Magyarország ezen a rendszeren kívül rekedt, és a felzárkózást 1990 után kezdhette meg. Ilyen egyszerű az egész.
Ha a "japánok gondolkodásmódja" az oka a gazdaságuk fejlődésének, akkor nem az 50-es években érték volna utol Magyarországot, mert a japán gondolkodásmód nem egy 50-es évekbeli találmány, hanem már régebben is létezett.
ma 14:16
Hiába próbálod mindenképp belemagyarázni az egyenlősdit a sárgák igen is szorgalmasabbak. Te dolgoznál-e 1 marék rizsért 18 órát hogy aztán 6 órát befeküdjél a gyár oldalában lévő lukba aludni aztán amikor felébredsz folytathatod. Pl Kínában nem ritka az ilyen manapság. Japcsik se a pazarlásukról meg a lustaságukról híresek. De az európaiak nem ilyen szorgosak. Viszont kreatívabbak mint a sárgák hiszen minden találmány gyakorlatilag innen indul ki (v észak amerikából de azt is europidok gyarmatosították)
Tehát tetszik vagy sem a különböző népek nem egyformák.
"Hiába próbálod mindenképp belemagyarázni az egyenlősdit a sárgák igen is szorgalmasabbak."
Ismerem az összes divatos sztereotípiát.
Csak a lényegre nem vagy képes reagálni: 1950 előtt Magyarország fejlettebb volt Japánnál. Talán akkor Japánban még nem "sárgák" éltek?
"Csak a lényegre nem vagy képes reagálni: 1950 előtt Magyarország fejlettebb volt Japánnál. Talán akkor Japánban még nem "sárgák" éltek?"
Akkor még nem volt globalizmus nem volt ilyen nagy a tőkeáramlás. A sárgák nem kultúratermető faj ha jobban megnézed, szinte nincsenek is önálló találmányaik, technológiáik hanem a fehérek által bejáratott módszereket használják. MIvel a II. vh után lehetőség nyílt arra hogy az amerikaiak beruházásokat végezheseenek japánban -felismerve hogy a japán olcsó munkaerő- odatelepítettek egy csomó gyárat és beindították a termelést. Később a japcsik elfigyelték a nyugati tecnhológiát és így képesek voltak ők is saját márkákkal előállni (pl autógyártásban). De aztán amikor kína 78-ban nyitott a piacgazdaság felé az új tecnhológiákat már inkább őhozzájuk vitték a nyugatiak, így japán technikai fejlődése megtorpant. Nem beszélve arról, hogy ott is egyre súlyosabb gondokat okoz a túlnépesedés.
"Akkor még nem volt globalizmus nem volt ilyen nagy a tőkeáramlás. A sárgák nem kultúratermető faj ha jobban megnézed, szinte nincsenek is önálló találmányaik"
Értem, szóval az előbb a fejlettségkülönbséget még a "sárgák" szorgalma magyarázta, most meg a tőkeáramlás. Az előbb kulturális magyarázat volt, most meg intézményi. Vicces a zűrzavar a fejedben.
A "sárgák" meg persze hogy nem kultúrateremtőek, az a 30-40 ezer szabadalom, amit Japán évente az USA-ban bejegyeztet, nyilván smafu :)))))
Lehet, hogy nem a Mein Kampfból, hanem egy bevezető közgáz tankönyvből kellene tanulnod a gazdaságot, talán jobban megértenéd :))))
A válasz egyértelmű.
japán csak azt adja ami az övé.Nekünk magyaroknak mindig a más a jó és nem becsüljük ami nekünk van.
nem cserélte le a kultúráját amerikaira és nem felejtette el a hagyományait.
"Értem, szóval az előbb a fejlettségkülönbséget még a "sárgák" szorgalma magyarázta, most meg a tőkeáramlás."
Nem értem hogy a kettő miért zárná ki egymást. Te nagyon egysíkúan tudsz gondolkodni. Adott egy szorgalmas, de nem kreatív népcsoport a Japán. Önmagukban mivel nem kreatívek, nem viszik többre a földművelésnél. De aztán jönnek a kreatív gyarmatosítók (Amerikaiak). És megosszák a technológiájukat a sárgákkal. A Japánok mivel szorgalmasabbak mint a gyarmatosító nép, ezért az adott technológiával hatékonyabban tudnak termelni, mint a gazdanép. Több terméket állítanak elő, így nagyobb lesz a GDP lekőrözik az Amerikaiakat. Pont. Eddig tudod követni?
Ezután az Amerikaiak átköltöztetik gyáraikat máshová ahol még olcsóbb a munkaerő mint Japánban, meg már félnek is az erős Japán konkurenciától ami az Amerikai piacra is betör. Mivel a Japcsik alapvetően nem kreatívak (ebből NEM következik az hogy EGYETLEN Japán találmány sem létezik, de ARÁNYAIBAN a kultúrateremtő Europid népcsoport sokkal több találmánnyal büszkélkedhet, mint az európán kívüli rasszhoz tartozó népcsoportok ) az amerikai fejlesztések nélkül a Japcsik technológiai fejlődése lelassul és versenyképtelenné válik a nyugati technológiákkal szemben. Így mivel a kevésbé jó termékből kevesebb kel el a piacon kénytelenek olcsóbban adni de mivel még így is alig veszik defláció alakul ki csökkenteni kell a termelést.
Elég hosszú estimesét irtam. Így már világos? Hol is van ebben az ellentmondás?
21:28
"Adott egy szorgalmas, de nem kreatív népcsoport a Japán."
Nekik van az egyik legtöbb szabadalmuk per fő per év. Nagyon kreatívak. Utána lehetne nézni, 5 perc google használattal.
"Több terméket állítanak elő, így nagyobb lesz a GDP lekőrözik az Amerikaiakat."
Nem körözték le az USA-t, nem magasabb a GDP-jük.
"Elég hosszú estimesét irtam."
Igen, mivel amit leírtál, az tételesn cáfolható hivatalos adatokkal, ezért valóban csupán mese.
Kicsit olyan vagy, mint a viccbeli Brezsnyev (ugye Brezsnyev és Nixon elmennek vadászni...).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!