Azt miért hurrogják le a kormánypártiak, meg sok ellenzéki is, aki szerint optimalizálni kellene az állami kórházak, EÜ intézmények számát?
A magyar egészségüggyel az a probléma, hogy még mindig 19 századi, huszadik századi metódusokat erőltetik.
A magyar EÜ problémáira elsősorban az optimalizálás a megoldás, illetve a bérfejlesztés.
A 10-20 ezer fős kisvárosokba minek kell óriás kórház?
Bőven elég lenne egy járóbeteg ellátás + egy napos sebészet.
Ha meg 50 km-es körzetben nincs nagy kórház, akkor sürgősségi is.
Nagy, befekvős kórház elég lenne a megyejogú városokban és megyeszékhelyeken.
Nem a 19. században élünk, a mobilitás sokkal hatékonyabb és széles körű.
Ez lenne az optimalizálás.
-csökkentené a munkaerőhiányt
-mivel kisebb épületeket kellene fenntartani, az ingatlanüzemeltetés költsége is kisebb lenne.
-a munkaerőt könnyebb lenne a nagyobb kórházakban koncentrálni
"10-20 ezer fős kisvárosokba "
Ha neked egy 20 ezer fős település KISváros,akkor nem tudom,hogy te hol élsz.
Akkor egy 2000 fős település neked mi,tanya?
1#
Egy 10 ezer fős város, nem kisváros?
Kisváros, mert például felsőoktatási intézmény nincsen.A népessége alacsony, nincs az a "pezsgés", mint mondjuk egy 100 ezres,rendes városban.
Minden polgár félti az elért "eredményeket" akik meg benne vannak az egészségügyben azok a saját pozíciójukat. Pl. ha te egy 20 ezer fős városban laksz és kell utazz 30-40 kilométert akkor az neked nem fog tetszeni, még akkor se ha ezért elméletben egy jobb szolgáltatást kapnál. (az ismeretlentől félnek) Ha te egy orvos vagy és dolgozol egy kórházban ahol már felszoptad magad a csúcsra akkor mennyire tetszene, hogy 30-40 kilométerrel arrébb kelljen dolgoznod és közel nulláról kezd?
Ezt ha egy politikus látja is (mert hidd el ők se hülyék és látják, hogy pl. a területileg nagyobb és népesség számból azonos Svédországban fele ennyi kórház van) akkor se mernek komoly reformokat bevezetni, mert a nép az olyan, hogy szeret mindenért lázongani.
Pl. a napi tornaóra, azért is ment évekig a sírás pedig kb. alig érintett valakit hátrányosan, most ha a nyugdíjasok felét utazásra kárhoztatod szerinted mennyi időd van arra, hogy ne váltsanak le mielőtt még esetleg az önkritikával rendelkező réteg (már ha van ilyen) rájönne, hogy összességében mégis csak jobb lett neki?
A kérdező talált egy izgalmas szót. Optimalizálás. Nem tudja, mit jelent, főleg nem, mit jelent ez az egészségügyben. de szívesen feltalálja a spanyolviaszt.
Még ezt is elnézném neki, ha legalább zseniális ötleteit kivitelezné. De nem, ő csak kritizál, osztja az észt, hogy nincs aki, csinálja, nincs hozzá feltétel, nincs hozzá pénz, nincs hozzá se ember se eszköz se szakértelem, az nem baj.
Ki kéne mutatni számokkal, hogy ez miképp lenne optimálisabb, mert kihasználtatlan kapacitás úgy tudom jelenleg egy EÜ intézményben sincs.
A 2007es "optimalizálás" meg szintén nem erről szólt, hanem a fű alatti privatizációról és kórházbezárásról.
"Azt miért hurrogják le a kormánypártiak, meg sok ellenzéki is, aki szerint optimalizálni kellene az állami kórházak, EÜ intézmények számát?"
nem hurrogták le.
Megtörtént.
pontosan ennek az optimalizálásnak az eredményeképpen jöttek létre a súlyponti kórházak és derült ki, hogy Budapesten még szükség van nagy centrumkórházak építésére.
Az optimalizálás nem azt jelenti amit te hiszel, hogy a lehető legkevesebb ággyal a lehető legkisebb költséggel működjön - hanem hogy a meglevő forrásokat a lehető legjobban használják fel annak érdekében, hogy az ország lakossága az elérhető legjobb ellátásban részesüljön. Ehhez pedig éppen kórház építések kellettek mostanság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!