Miért undorodnak a magyarok a kapitalista piacgazdaságtól?
A leghatékonyabb gazdasági forma, amit eddig ismerünk. Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte, a kereslet-kínálat egyensúlyban tartja az árakat.
Mégis azt veszem észre, hogy amikor szóba kerül a téma, akkor egyből jön a fujjogás és az idegenkedés, de mégis miért? A 45 év szocializmus agymosásának a következménye?
az amivel pl. trumpnak kínával,vagyis a gazdasági erőfölénnyel való visszaélés.vagy ez: [link]
ezt nevezik a hazai ipar védelmének.alapdolgokat írok hogy könnyebben megértsd.és most vedd számba hogy mi ment nálunk az elmúlt negyed században.
ha kinyitnád a szemed akkor látnád hogy ebben az országban Magyar cégeket egyet sem találsz már.
Azért gondolom a kérdező inkább anarchokapitalista szemléletet szeretne az országban és világban. Nem értem miért kellene ezt támogatni.
USA a legjobb példa arra, hogy nem garancia a jó életre.
#13
Az USA-ban csak az nem él jól, aki nem akar. A múltkor néztem egy drogos, hajléktalan, kaliforniai fickót valamelyik csatornán, aki napi 200 dollárt kéreget össze és abból él munka nélkül. Azt mondta, hogy 15-20 dollárból jóllakik, a maradék megy methre.
Ezt Magyarországon hol tudnád megcsinálni? Egy átlag magyar ember a nadrágszíj-összehúzó, kuporgató, "hülyére dolgozom magam minden nap" életstílusával az USA-ban kiskirály lehetne.
Arról ne is beszéljünk, hogy az amcsiknál átlag 0,8 dollár egy liter üzemanyag, miközben ötször-hatszor annyi pénzt keresnek, mint egy magyar ember.
Éppen erről szól a piacgazdaság, hogy alacsonyak az árak és magasak a bérek, mert minimális az adó, így pedig az általános jólét nagyobb. Mi ezzel a probléma?
#14
Igen, ez is piacgazdaság. Ha nem tetszik, akkor nem veszed ki. Ez ilyen egyszerű.
"Arról ne is beszéljünk, hogy az amcsiknál átlag 0,8 dollár egy liter üzemanyag, miközben ötször-hatszor annyi pénzt keresnek, mint egy magyar ember."
Nagyobb olajkészletük is van, mint sok országnak.
"Éppen erről szól a piacgazdaság, hogy alacsonyak az árak és magasak a bérek, mert minimális az adó, így pedig az általános jólét nagyobb. Mi ezzel a probléma?"
2008-ban is olyan jól bevált a hitelezés. Miért nem a jóléti társadalmakból indulnak a válságok, mint Svédország?
Bejött az élet mi?
Amit nem említettél, hogy az amerikaiak háromnegyede hónapról hónapra él és mivel nincs biztonsági tartalékuk, ezért egy lépés választja el őket a csődtől.
#18
Akkor peched van, mert az megvalósíthatatlan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!