Miért jobb a támogatás az európai szintű bérnél a gyermekvállalás ösztönzésére?
Nyugaton a magas életszinvonal ellenére sem magas a gyerekvállalási kedv. Általában ez az indoklás. De a gyereknek minden nap kell enni adni meg cipőt ruhát venni amit egy magasabb bérből egyszerűbb lenne megoldani.
És biztosan azt kell támogatni akinek a fő problémája a 7 személyes land rover beszerzése amit neten hirdetnek mostanában a kormány által biztositott kedvezménnyel ?
Ezek inkább látszat intézkedések. Illetve a röghöz kötés is fontos eleme a "tàmogatàsnak".
Nincsen értelmes magyarázat arra, hogy miért kell x milliót adni annak a családnak, aki képes arra, hogy megvegyen egy 7 személyes új autót, szalonból. Egyértelmű, hogy sokkal több értelme lenne azokat támogatni, akiknek a havi buszbérletet megvenni is nehézséget jelent. Egy 3 gyerekes családnál a buszbérlet városon belül kb 30 ezer összesen. Ha vidéki járatra is kell venni+a városba, az már kész vagyon.
Sokaknak ez is nehézséget okoz, inkább őket támogatnám (akár normális fizuval, amivel nem gond megvenni).
Én nem akarok az adó forintjaimból olyanoknak adni milliókat, akik szalonból vesznek kocsit... Ezt mondom úgy, hogy az én autóm és újonnan lehet kihozva.
A normális, élhető ország és élhető bérek többet jelentenének.
Amit írsz az első mondatban, teljesen így van. Nyugaton is az 1-2 gyerekes családmodell az átlag.
A jóléttel jár az is, hogy tudatosan tervezik a családot, nem ellenek mint az állatok.
Azért csökken a gyermekvállalási kedv, mert az emberek szeretnének élni. Családpárti vagyok, szeretnék gyerekeket majd, de vegyük sorra az elmaradt országokat, ahol magas a születésszám és a fejlett országokat, ahol alacsony:
Fejletlen ország: nincs nyugdíj, nincs TB, nincs szórakozás, kevés a pénz, kevés a fizetés, sokat kell dolgozni. Otthon vagy a családdal, gyerekeid születnek amiknek egy része meg se éli a felnőtt kort, a maradék pedig eltart majd téged ( ugyebár nem ritka hogy 3-4 generáció együtt lakik ).
Fejlett országok: ha van elég pénzed, élvezheted az életet. Mehetsz nyaralni, szórakozni, van TB, egészségügyi ellátás, nyugdíj, be vagy biztosítva, nem azért kell gyereket vállalni hogy legyen aki eltart, hanem mert Te családot szeretnél. Márpedig sokan szeretnék legalább kis ideig élvezni az életet.
Csak gondolj bele: fejletlen országban nem végzel iskolát, már gyerekkorodban dolgozol, 15-16 évesen jó eséllyel "felnőtt" vagy és nemsokára saját családod lesz. Nálunk ehhez képest 23-25 éves korodig csak iskolában vagy, jó eséllyel szüleiddel laksz, nagyon sokan eddigre még nem dolgoznak ( vagy csak részmunkaidőben ). Ezután kezdődik az önmegvalósítás: legyen saját lakásod, saját autód, függetlenedj a szüleidtől. Jó esetben olyan 30 éves korodra el is éred. Ha szerencsés vagy, eddigre van párod, ha nem, még az is ezután jön. Most már megvan a stabil háttér, 30 felett el tudtok menni kicsit szórakozni, nyaralgatni, egymás társaságát élvezni és mire oda kerülsz, hogy első gyerek születése, már 30-35 körül vagy MINIMUM.
Egyszerűen a "gazdagság" vonzata az, hogy az emberek élvezetből szexelnek, védekeznek ( ez is hátrány, hogy a szegényebb országokban nincs védekezés, vagy pénz nincs ra ), élvezik az életet. És ezért csökken a gyermekvállalási kedv.
Csak gondolj bele: még az országon belül is ( a támogatások ellenére ) az az átlagos, hogy a segélyből, minimálbérből, közmunkából élő szegényeknek 3-4-5 vagy akár több gyereke is van, a tanulatlan, iskolát elhagyó szegényebb gyerekek lesznek tízen évesen szülők és a felelősségteljesebb, tanultabb, tehetősebb emberek körében 1-2 gyermek az általános.
"Csak a közfoglalkoztatottak bérét tudja befolyásolni az állam, a magánszférára semmilyen ráhatással nincs."
Minimálbérről nem hallottál még?
Aki a béremelés mellett harcol, az nem hallott még a valóságról! Ha a béreket megemelik, akkor az árak is emelkednének vele együtt és semmivel sem lenne jobb a helyzet. Ez érvényes a minimálbérekre is!
Ugyanis egy munkaadó nem tud "adni" pénzt, csak kigazdálkodni, és a bevétel összege nem azonos azzal, ami utána rendelkezésére áll.
6# akkor azt áruld el nekem, hogy miért közel ugyanolyanok az árak itt, mint külföldön?
A magyar fizetések az EU-s átlag fizetés 45%-át érik el a KSH adatok szerint:
Ugyanakkor a magyarországi élelmiszer árak az EU-s átlag 70-90%-át érik el:
Ne mondd már nekem, hogy ha itt is EU-s bérek lennének, itt is osztrák fizetés lenne, az árak elszaladnának és minden 2-3-szor annyiba kerülne mint Nyugat-Európában.
Ez bizonyos szinten igen, a fizetések emelkedése az árak növekedését hozzá magával, de nem a világ mindenségéig.
Mert a támogatásokkal kiszolgáltatottá teszik az embereket. Pontosan ez a céljuk, hogy ezzel hatalomban maradjanak.
A kúrmány magas ívből tojik az emberekere meg az országra, csak a saját hatalmuk meg a gazdagodásuk érdekli őket, semmi más!
Európai béreket nem tudnak teremteni, mert azért jönnek ide a nyugati cégek, mert itt olcsó a droid munkaerő. Betanított munkás kint sem keres sokat, akinek meg agya is van, az itthon is jól keres, kint meg pláne.
7-es: nem az árakon múlik, hanem a különbözö vállatok/vállakozások/stb fenntartási költségein.
Másrészt meg pl Ausztriában vagy Németországban nem teheti meg egyelten munkaadó sem, hogy feketén dolgoztatja az emberek nagy részét, zsebbe fizet, hanem szabályosan kell intéznie mindent. Így sokkal kevesebb lehetöség van arra, hogy a bevétel egy része nem oda kerüljön, ahová kell, és ezért más arrafelé a rendszer.
Emellett ez az "árak nagysága" statisztikába belevesznek mindent, amit csak lehet, a hétköznapi költségekre vonatkozólag nem reálisak. Csak egy példa, a lakbérek vagy az energiaköltségek jóval magasabbak ott, mint Mo-on, csak ezt nem veszik figyelembe az áraknál.
Kezdetnek az is jó lenne, ha a multik nem azért jönnének ide, mert a kormány kedvező bérekkel hívja ide (értsd alamizsna, rabszolga bérek) + nem fizetné ezeket ki évekre előre.
Jó lenne, ha nem egy összeszerelő üzem lenne az ország, hanem értéket is tudnánk előàllìtani, szakképzett alkalmazottakkal.
Ha a minőségi gyerekvàllalàs lenne a cél, nem a mennyiség, az hosszú távon jobban megérné.
Ezekkel a szülésztő programokkal (anélkül, hogy megfelelő oktatás, egészségügy várná a születendő gyerekeket) nem sokat érünk el. A jövő rabszolgàit termeli ki ez, nem a tanult emberekét. (ezzel nem akarom lenézni a betanított munkàsokat, de nem kéne, hogy rájuk alapozzunk mindent).
Nyílván az sem ártana ha lenne saját gazdaságunk, iparunk.
Sosem leszünk élhető ország, ha csak a külföldi cégek tartanak életben (ők is addig, amíg olcsón dolgozunk).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!