Miért baj az sokaknak, hogy Magyarország urbanizálódik és kiürülnek a falvak?
Már nem a 19. században élünk, hogy az emberek 85-90%-a a mezőgazdaságban dolgozik, ezért a föld közelében kell élniük vidéken, így a falvak értelme is egyre inkább megszűnik. A fiatalok jólétre és pezsgésre vágynak és hogy ne kelljen minden reggel 50-60 kilométert munkába utazniuk, majd este ugyanennyit haza az unalmas zsákfaluba.
Anyagilag is teljesen gazdaságtalan a fenntartásuk, nagyanyáméknak a 170 fős zsákfaluban van egy polgármester, akinek a havi bruttó fizetése több, mint 500 ezer forint és a 4 képviselő is több, mint 350-et keres fejenként és mindezt az állam fizeti, mivel a falu 3/4 része nyugdíjas, a maradék nagy része pedig alkesz közmunkás, akiket szintén az állam tart el. Ha ezt kivetítjük országos szintre, akkor adott a kérdés, hogy ekkora pénzpazarlásnak ugyan mi értelme van? Nem lenne ennek a vagyonnak sokkal jobb helye, mint elszórni? Miért hiszi azt a magyarok többsége, hogy az államnak végtelen pénze van és megengedhet ilyesmit magának?
"Az életképesség azt jelenti, hogy egy település anyagilag el bírja magát tartani"
Szerintem szüntessük meg holnaptól a BKV-t is, mert már nagyon régóta veszteséges...
Amit írsz, az nem így működik. Ha valakinek ott van háza, akkor azzal mi lesz?
Kisajátítja az állam? Vagy hogy gondoltad a vidéki vagyon megszüntetését???
"A nagyvárosok élhetetlenek."
Ha élhetetlenek, akkor hogy él ott annyi ember, hogy nagyvárosnak lehet nevezni? Önmagadnak mondasz ellen. :))
"A ceausescu-féle agymenéseddel ne csináld magadból hülyét."
Semmiféle Ceausescu-féle agymenésem nincs, csak annyit mondok, hogy ne az állam tartsa el ezeket a helyeket, hanem ők saját magukat. Én kapitalista vagyok, Ceausescu kommunista volt. Nem ismered a különbséget a két ideológia között?
"Nem mind. De sokan."
Na, akkor ők maradjanak is ott, ha mezőgazdaságból élnek. Vásárolják fel a környék földjeit és éljenek meg azok műveléséből.
"A város körüli falvak, meg szinte már a városba nőnek, ugyanúgy élnek ott is, mint a városban. Szóval semmivel sem jobbak, rosszabbak."
Igen, élnek ott is. Amelyik falu el tudja magát tartani, azokkal nincs is probléma.
Egyébként ugyanez a véleményem az egyházakról és a fociról is. Tartsák el szépen saját magukat, ne az állam pénzelje őket.
Én szeretem a Gyűrűk Urát, mégsem verem az asztalt, hogy a magyar állam építsen nekem 2-300 milliárdból egy Középfölde Kalandparkot, csak mert nekem ahhoz van kedvem, hogy hobbitosat játsszak. Az például teljesen nonszensz, hogy a miniszterelnök pont ezt csinálja a focival.
Ez nem feltétlenül életképesség függvénye. Ha hagyunk valamit elsorvadni, szétbomlani akkor persze, hogy nem lesz életképes egy idő után.
Tökéletes példa a vasúti szárnyvonalak fejlesztéseinek elmaradása. Hagyják lerohadni, majd bezárják azzal a címszóval, hogy senki nem használja. Persze hogy nem, mert hagyták lerohadni.
"nem az állam vezeti be nekik a dzsungel közepére az úthálózatot, elektromos áramot, víz-, gáz- és csatornahálózatot, nem az állam tartja el a képviselő testületet, stb"
Ami az állam feladata az az állam feladata. Ennyi erővel a büdös életben semmi nem épülne az országban.
" Tartsák el szépen saját magukat, ne az állam pénzelje őket."
Te miért nem tartod el magad? Minek neked ingyenes oktatás, ingyenes egészségügy, támogatott utazás, táppénz és a többi?
"Miért baj az sokaknak, hogy Magyarország urbanizálódik és kiürülnek a falvak?"
Miért baj az sokaknak, hogy rengetegen meg nem akarják, hogy a falvak kiürüljenek, mert éppen ők ott akarnak élni - ezért tesznek is érte, hogy a falvak élhetőek legyenek?
Már nem a 19.században élünk, hogy az embereknek ott kelljen lakniuk ahol a munkahelyük is van, mert képzeld, létezik olyan hogy autó, tömegközlekedés, internet.
#10
"Jelenleg a boltok polcain a termékek fele-háromnegyede külföldi üzletlánctól függően, és általában ezek az olcsók és a jobb minőségűek."
És szerinted külföldön hol termett az a sok termék? Valami német vagy holland gyárban?
A minőségéről, áráról meg igencsak más a véleményem. A cukor is csak addig volt olcsó nálunk amíg bezárták az összes cukorgyárat, aztán láss csodát, majd a duplája lett az ára rögtön.
#17 "Nem erről beszéltem. Az életképesség azt jelenti, hogy egy település anyagilag el bírja magát tartani és nem az állam vezeti be nekik a dzsungel közepére az úthálózatot, elektromos áramot, víz-, gáz- és csatornahálózatot, nem az állam tartja el a képviselő testületet, stb."
A gondolkodás tényleg ilyen nehéz neked? Most komolyan, azt hiszed hogy neked a nagyvárosban ugyanezeket nem az állam csinálta meg? Azt hiszed hogy a budapesti infrastruktúrát, közlekedést azt a budapestiek adójából csinálják? Láttad te már a budapesti közlekedés költségvetését? Hát nem működne sokáig állami pénz - vagyis a többi állampolgára dójából fizetett támogatás, hozzájárulás, kiegészítés nélkül. Aztán mehetnél gyalog.
"És szerinted külföldön hol termett az a sok termék? Valami német vagy holland gyárban?"
Külföldön a mezőgazdaság nem azt jelenti hogy a paraszt bácsika kapirgál fél holdon. Ott nagy volumenben termelnek így hatékonyabbak és olcsóbban tudják adni a termékeket. A kérdés egyébként is Magyarországra vonatkozott. Itt nem éri meg parasztkodni, sok helyen megéri mert nem csak a tudatlanok vágnak bele meg nem fél holdból akarnak két évente új terepjárót mint a magyar paraszt.
"Ami az állam feladata az az állam feladata. Ennyi erővel a büdös életben semmi nem épülne az országban."
Nem fogok olyan emberrel vitatkozni, aki abban hisz, hogy ha az állam nem épít valamit egy országban, akkor abban az országban nem is épül semmi. Ilyen szintű kommancs logikával nem tudok mit kezdeni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!