Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig lesz még nélkülözhetetl...

Meddig lesz még nélkülözhetetlen az emberi munkaerő? Ti nem féltek, hogy a gépek elveszik majd a munkátokat?

Figyelt kérdés
A multiknál is egyre inkább az emberi munkaerő minimalizálása a cél és az átállás a gépiesítésre lásd a pénzárgépek is egyre elterjedtebbek és becslések szerint 10 éven belül teljesen meg is szűnhet a pénztáros szakma a boltokban is. A bankokban már lassan több évtizede az automaták látják el a pénzforgalmat, így az emberi szükséglet lecsökkent az adminisztrációig. Mindenütt az figyelhető meg, hogy a gépiesítésé a jövő, mert sokkal gazdaságosabb, nem kell neki havi fizetést adni és nem megy be soha másnaposan dolgozni, ezáltal a hiba százalék is jóval alacsonyabb. Ha egyre több területen megy végbe a gépiesítés a következő mondjuk 10 évben, az nem válthat ki egyfajta emberi munkaerő szükséglet csökkenést? A logisztikában is a gépeké a jövő a drónokkal sokkal olcsóbban és pontosabban lehet majd szállítani bármit, mint emberekkel, így gondolom azon a területen is sok munkakör fog megszűnni a közeljövőben. A cégeket egyetlen dolog érdekel, a minél nagyobb profit megszerzése és ha a gépiesítéssel éves szinten nagyokat lehet spórolni, akkor számukra már nem fogja megérni embereket alkalmazni, legfeljebb csak, ha olyan rendkívül olcsón is vállalják a munkát, mint Afrikában vagy Indiában, de ott viszont sokan éheznek, így nem meglepő.

2019. jún. 18. 13:59
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
#8 Na és akkor mondjál már kérlek néhány ilyen piacképes szakmát. Ezzel pont az a baj, hogy mindig az éppen aktuális piaci és gazdasági körülmények határozzák meg, hogy mi számít "piacképesnek", így ami jelenleg piacképes is, azt semmi nem garantálja, hogy 5-10 év múlva is az lesz, sőt, hogy egyáltalán létezni fog-e mint szakma...
2019. jún. 18. 14:44
 12/25 szántóvető ***** válasza:

a gépek elleni lázadás nem újkeletű,már jó 200 évvel ezelőtt is létezett:

"A korabeli híradások több olyan esetről tudósítanak, amikor az emberek fellázadtak a gépek ellen. 1802-ben például a jól menő ercsi Lilien-uradalom cselédei felgyújtották az uradalom új cséplőgépét, ezzel tiltakozva a gépesítés következtében megszűnő idénymunka ellen."szóval nem kell aggódni,még mindig a tömeg kezében van az irányítás és a hatalom.átrendeződések lesznek amit már említettek páran,de ez a fejlődés velejárója.

2019. jún. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"így ami jelenleg piacképes is, azt semmi nem garantálja, hogy 5-10 év múlva is az lesz, sőt, hogy egyáltalán létezni fog-e mint szakma"

Így igaz, épp ezért keresnek diplomás embereket, nem okj-seket ugyanarra a szakterületre is, mivel egy diplomásnak igaz, hogy sok "fölösleges" tudása van, ami valójában nem fölösleges, csak nem használható közvetlenül. Azaz csak egy rálátást ad a tudomány egészére. De ez a rálátás lehetővé teszi, hogy ne csak egy csavar legyen a gépezetben amit majd a gépezettel együtt kidobnak, amikor jön egy újabb technológia 2-3 évente. Hanem fejlődőképes, könnyen adaptálódó legyen a változó világhoz. A legtöbb okj-s csak egy csavar a gépezetben, akit megtanítottak arra, hogy mit csináljon ha ezt látja a képernyőn, de fingja sincsen miért és mi történik a háttérben.

A másik véglet viszont, ha valaki elvégez egy egyetemet, de abszolút semmi használható tudása nincsen, csak némi rálátása. Ez megint hiba, hiszen akkor nem tud miért fizetni a cég, hiszen nem tudsz termelni.

Szóval a javaslat: végezz egyetemet úgy, hogy MELLETTE még internetről is tanulod a legújabb technológiákat, és egyszerre legyen rálátásod és használható tudásod is. Másképp ez nem megy. Ez a végső javaslat.

Az meg ábránd, hogy 3-5 év múlva is meg lehessen élni fizikai munkából. Egy robot az 100-szor precízebb, terhelhetőbb, strapabíróbb, megbízhatóbb, termelékenyebb, és sokkal nagyobb tudású lesz mint Jóska bácsi a szaki vagy a melós. Akkor miért alkalmaznák Jóska bácsit?

2019. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 szántóvető ***** válasza:
"Lesz alapjövedelem,a buták,csórók nem fognak dolgozni."-akkor ki fog dolgozni?a műveltebb,gazdagabb réteg?te el tudsz képzelni egy ilyen társadalmat ahol az ún buták kapnak ingyenpénzt életük végéig?
2019. jún. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Technológia folyamatosan fejlődik. Újabb és újabb szakmák jönnek létre, amik 100-200 éve elképzelhetetlen volt.

Viszont ez ma már új irányba tart. Bejött a képbe az automatizálás. Egyre több területen kezd átvenni az emberi munkaerő szerepét, még a komplex munkavégzések esetében.

Habár a termelékenység növekszik, ez azzal is jár, hogy összességében kevesebb emberi erőforrásra van szükség.

Végül oda fog vezetni, hogy habár több és jobb minőségű termékeket állítanak elő, viszont folyamatosan csökken a fizetőképes vásárlóerő. Ez a túltermelés újabb gazdasági válsághoz fog vezetni. Autóiparban ez már most is érezteti hatását. Rengeteg helyen visszavetették a termelést, embereket küldenek el.


Amúgy javaslom ezt a videót (van hozzá magyar felirat):

https://www.youtube.com/watch?v=WSKi8HfcxEk

2019. jún. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy amióta több a gép, több igény van emberi munkaerőre is. Régen, amikor nem voltak robotok, sokkal nagyobb volt a munkanélküliség. Szóval a valóság pont azt mutatja, hogy nem veszik el az emberek munkáját a gépek, sőt...
2019. jún. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Másrészt ha 40 órás munkahét van.


Ha sok lesz az ember,és kevés a munka bevezethetik a 20 órás munkahetet,vagy 3 napos munkahetet,vagy kialakítható egy másik rendszer is,ahol vannak dolgozó és pihenő időszakok.


Nekem inkább az a félelmetes,hogy sokat változott a világ,fejlődünk,mégis egyre többet kell dolgozni.

A megélhetésért egyre többet várnak el.

Egy szűk réteg pedig gazdagszik,egyre jobban.

2019. jún. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Effelé haladunk az biztos, de egyelőre szerelőből és informatikusból kell egyre több, mert a kütyük lassan mindent behálóznak, amiket karbantartani, frissíteni kell.

Az még odébb lesz, amikor a gépek teljesen kiszorítják az embert. Valamelyest jogos az aggodalom, mert a jövőkutatók azt jósolják, hogy a technológiai fejlődés egyszer csak exponenciálisan fel fog gyorsulni a valódi mesterséges intelligencia megjelenésével. Ez a technológiai szingularitás.

2019. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Fizikakedvelő ***** válasza:
Én attól félek,hogy mi lesz azokkal aki nem mérnökök vagy szerelők akarnak lenni. Ha valaki orvos/állatorvos/fogorvos,netalántán biológus vagy vegyész,esetleg gyógyszerész akar lenni,akkor milyen lehetőségek maradnak. Ha a gépek elérik azt a fejlettségi szintet,hogy ilyen komoly szakmákat is hellyettesíthetnek,akkor milyen jövő várhat azokra az embertömegekre,akik nem akarnak szerelgetni? Félem sző át,mikor erre gondolok.
2019. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Fizikakedvelő ***** válasza:
*Félelem
2019. jún. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!