Hogy is van az, hogy Magyarotszágon a közjogi tisztségviselők majdnem mindegyikét az országgyűlès választja meg?
A parlament képviseli a legfőbb hatalmat, a nép által választottam.
Ezért nevez ki mindenkit, a kormányt is
Mindig is így volt ez a rendszerváltás óta.
1994-1998 között is 2/3-os többsége volt az akkori mszp-szdsz kormánynak és senki nem tiltakozott ellene azok közül, akik ma is teszik, de már akkor is politikusok, megmondó emberek voltak.
Minden esetben a VÁLASZTOTT képviselők megfelelő aránya kell az ilyen tisztségviselők megszavazásához és nem az, hogy az ellenzék is jóvá hagyja.
A németeknél évtizeden át majdnem 80%-os többsége volt a kormánypártoknak, mégis ők a nagy példakép a nálunk most tiltakozók meg diktatúrázók szemében. Ahogyan a franciáknál nem számít, hogy az első körben 13%-t szerzett Le Pen féle párt alig 8 képviselővel van jelen a parlamentjükben végül az 577 képviselőből. Vagyis a 13%-os szavazataránnyal kaptak 1,4%-nyi képviseletet. Mégis ők a demokrácia mintaképei és Macron a nagyon demkrata, aki pártja az első körben 28%-t kapott, csak dupláját, mint Le Penék, mégis végül 308 helyet kaptak, a parlamentjük 52%-t megszerezve.
A lényeg, hogy ez az adott ország törvénye, így annak megfelelően választanak maguknak vezetőket akár közvetlenül - parlament, akár közvetetten, mint a parlamenti általi kinevezéssel.
A magyar rendszer nem összevethető mással, hiszen nálunk a Köztársasági elnök szerepe csak protokolláris, a franciáknál a Köztársasági elnök a döntő vezető, a németeknél meg kancellár van. A briteknél meg a királynő teszi azt amit nálunk a Köztársasági elnök.
A hatalmi ágak nem attól különülnek el, hogy a vezetőjét a parlamentben kik szavazzák meg - hanem hogy UTÁNA mi alapján kell végezze a munkáját. Az ellenzékiek szeretnek olyan hatalmat belelátni a legfőbb ügyésznek vagy a házelnöknek, köztársasági elnöknek a feladatkörébe ami nincs is. Ahogyan előszeretettel neveznek azonnal fidesz-közelinek, fideszes embernek mindenkit, amint őt választanak vagy neveznek ki egy pozícióra, mindegy, hogy előtte mit csinált. A legélesebb példa erre Szili Katalin, aki 2009-ig az mszp tagja és akkor még az mszp színeiben az országgyűlés elnöke is volt. Amint azonban felmerült a neve az Orbán kormány alatt hogy miniszterelnöki megbízott legyen egy adott területen, azóta ő is fideszesnek lett kikiáltva.
Pl Oroszország, Törökország, Észak-Kórea, Kuba, stb országokban szokás.....
Megvan a szint ugye?
Nagyon egyszerű oka van: ha vannak fékek és ellensúlyok, nem tehetnek akármit. És ennyi, pont. Ha van létező ellensúly, nem vihetnek át törvényeket egyik napról a másikra, nem hoznak olyan törvényt amit akarnak, nem módosítanak alkotmányt amikor akarnak, számon lehet kérni őket, nem lehet bármi titkosítani.
Márpedig a második világháború óta, beleértve a rendszerVÁLTOZÁS utáni időszakot a szabadrablás és teljhatalom időszaka.
És ennyi, pont. Élő példa az amerikai elnök: akart valamit, leszavazták. Sőt, számon kérték, eljárást indítottak ellene, nyomoztak. Nálunk ilyen hol lenne? Vagy a Sárközy esetében volt, hogy a francia parlament szembe ment az elnökkel.
"az amerikai elnök: akart valamit, leszavazták. Sőt, számon kérték, eljárást indítottak ellene, nyomoztak. Nálunk ilyen hol lenne?"
Lenne, ha lenne életképes ellenzékünk nekünk is, mint nekik ott.
8# a saját pártjából is támogatták. Tudod ott a politikusok, kormányzók a saját pozíciójukat nézik, illetve hogy mit várnak el a szavazók. Márpedig ha ahhoz asszisztálnának hogy az elnökük az oroszokhoz húz ( ami miatt nyomozás indult ), akkor elég gyorsan le lennének váltva.
Nálunk párt hűség van. Akkor se szavaznak ellene, ha nem értenek egyet vele, mert "a vezetés azt mondta".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!