Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy az MSZP...

Egyetértetek, hogy az MSZP alatt egy fokkal jobb volt az oktatás?

Figyelt kérdés

Én sohasem voltam MSZP szimpatizáns, sőt a családban mindenki Fideszes volt, sokáig.

Több intézkedésükkel egyetértek, pl:családpolitika, szociálpolitika.


Viszont az oktatáspolitikájuk rosszabb, mint, amit az MSZP csinált.


Újabban a magántanulást is betiltják:

[link]



Nekem a "régi" Fidesz tetszett, ők akár a nyugati mintájú egyetemi rendszert is bevezették volna (pontszámolgatás eltörlése),


Viszont, amit az "új Fidesz" képvisel, az sz_r.

-Egyre nehezebb bejutni államilag támogatott egyetemre, sőt a jövőben még nehezebb lesz.Emiatt egyre kevesebb lesz a diplomás


-Az MSZP alatt, a tandíjak megfizethetőek voltak.Fizetősre bárki bejutott, államira sem kellett 25 emelt meg 3 nyelvvizsga, mint ma.


-Nyomják a szakmunkásképzést, de ennek ellenére sem jelentkeznek többen oda, sőt inkább kevesebben.

Érdemes lenne elgondolkodni a szakmunkásokat Ukrajnából, Boszniából való importján.


A magyarok ezen a téren nagyon hasonlítanak a németekre például.A legtöbben, különösen az Y és a Z generációban csak olyan munkát szeretnének, aminek van presztízse,ilyenek például a mérnöki munkák, üzleti diplomával betölthető pozíciók....stb

A fizikai munkát nem igazán szeretik, maximum hobbiként, kertészkedni vagy sajátkezűleg kifesteni a fürdőt.



Viszont, a kormánynak, bármelyik párt is legyen hatalmon, el kell fogadnia,hogy a nép ilyen.

Nyugat-Európában sem harcolnak ellenük.Nem is maradna kormányon az, aki elkezdené bezárni a sok főiskolát vagy felfele tolni a tandíjakat.


2019. jún. 13. 21:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Nem csak az. De ez illik a folyamatosan hanyatló magyar állam pályájába. Ez megy évtizedek óta.
2019. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

A cikket sikerült elolvasni, vagy csak a címig jutottál?

"a javaslat kivezeti a magántanulói jogviszonyt, helyette az érintettek a jövőben egyéni munkarendet kérhetnek a 2020/21-es tanévtől,"


Miért kéne az állampolgárok pénzén diplomához juttatni embereket? Ha kell x orvos, vagy y nyelvész akkor mégis miért kéne ennél többet támogatni?

A csodás MSZP rendszer alatt az egyetemről kikerülők hány százaléka helyezkedett el olyan munkahelyen ahol nem tudta használni a megszerzett tudását? (egyáltalán mennyire volt versenyképes ez a tudás?)


De csak a miheztartás végett kétezres évek közepén valóban többen jelentkeztek de kb. csak a kétharmadát vették fel, míg tavaly a jelentkezők 3/4-ét vették fel(a szigorúbb előfeltételek miatt kevesebben próbálkoznak de többnek sikerül megugrani a szintet).

Eleve mennyire nevetséges hozzáállás már ez, hogy te értelmiségi akarsz lenni de nem bírsz megbirkózni egy nyelvvizsgával vagy képtelen vagy emelt szintet lerakni olyan tantárgyból amit majd szeretné tanulni.

2004-ben volt a csúcs 110 ezerrel, míg tavaly 84 ezer diákot vettek fel. (ez 24%-os visszaesés csak azt ha megnézed 22%-al kevesebb 18 éves volt tavaly mint 2004-ben, szóval a helyek száma kb. semmit se változott még a csúcs évhez képest se)


Mennyi volt ez az olcsó? Ki fizette? Most hol vannak ezek a csodás egyetemet végzett fiatalok? (Egy részük Angliában mosogat, mert nem ér semmit se a diplomája.)

2019. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Ennél az oktatási rendszertelenségnél szinte minden jobb volt. Mióta a fidesz kormányoz azóta a gyerekek tudása egyenlő a nullával, Európai viszonylatban sereghajtók a Magyar diákok.

Ez is becsődölt mint a többi orbán ötlet.

2019. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom, hogy senki mellett, és senki ellen nem szeretnék pálcát törni.

Az oktatásügy problémáját abban látom, hogy a kétkezi munka elveszítette a becsületét, mivel akik ilyen munkát végeztek, nemcsak anyagilag, hanem erkölcsileg is csak a minimumon ismerték el. A köz elméjében azt tudatosították - és ez már nagyon hosszú folyamat eredménye - , hogy elismerendő ember az, aki minimum egy diplomával rendelkezik. Ezáltal mindenki arra kezdett törekedni, hogy diplomát szerezzen, és az íróasztal mögül, egy kényelmes irodai székből a többieket irányítsa. Ezt írod: "bármelyik párt is legyen hatalmon, el kell fogadnia,hogy a nép ilyen."

Nem, a nép nem ilyen, hanem az évtizedek alatt kialakult sugallat ezt plántálta az emberek agyába, hogy csak az a kiváló és jó, aki diplomával rendelkezik. A többi az hülye.

És itt jön a nagy probléma. A sok egyetemet végzett ember lakásásban ha valami gépészeti, építészeti, villamossági, fűtésbeli, háztartási gép meghibásodásbeli probléma adódik, akkor vajon majd melyik egyetemet végzett kollégájukat tudják hívni, hogy: - Gyere már, javítsad meg, vagy cseréld ki?

2019. jún. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A kilencvenes évek közepétől elkezdődött egy hanyatlás ami folyamatosan tart. Már a Horn kormány idején előfordult az hogy politikai idióták vezették az intézményeket, ma pedig már ott tartunk hogy e végett sorozatos bezárásra kényszerülnek a rossz vezetés miatt. Tulajdonképpen azóta hagytam fel a pedagógus pályával mert ezt már nem bírtam el.
2019. jún. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

Van ahol jobb volt, de valahol meg nem. Pl:


"Egyre nehezebb bejutni államilag támogatott egyetemre"


Ez nem teljesen igaz, hiányszakokból továbbra is relatíven könnyű bekerülni, nagyon kevés helyen van túljelentkezés, nincs olyan egyetem ahol ki tudják használni a keretszámokat, ahol nehezebb bekerülni az vagy telített piac (jogász pl.) vagy büfészak.


"Emiatt egyre kevesebb lesz a diplomás"

Nem azzal van a baj hogy sok a diplomás, hanem hogy sok a felesleges diploma ami önmagában nem ér semmit, ezeket jobb lenne megszűntetni, és valóban hasznos diplomásokat kéne csak képezni.


"-Az MSZP alatt, a tandíjak megfizethetőek voltak."

Lényegében ugyanannyi volt a fizetős, és aki ösztöndíjas nem fizet, sőt ösztöndíjas is lehet (pl Klebersberg ösztöndíj fél évente akár 375 000 Ft. is lehet) Mellékesen 2007-ben hallgatói hozzájárulást kellett fizetni egyetemen, (10-20 ezer havonta) ami ténylegesen tandíj volt, 2008-as népszavazás söpörte el.


"Nyomják a szakmunkásképzést"

Ezzel mi a baj? Muszáj, nincs elég használható és jó szakember, mert ma szakinak lenni nem szexi dolog, ráadásul a körülmények miatt rengetegen elmentek az országból. Nem csak a fizetés miatt hanem a megbecsülés is sokkal nagyobb, nem nézik le őket úgy mint itt egyesek.


"Érdemes lenne elgondolkodni a szakmunkásokat Ukrajnából, Boszniából való importján"

Éppen ez folyik, csak gyártosori operátoron kívül nem jön más, 10-ből 1 ukrán marad az országban, mert vagy alkalmatlan vagy nyugatabbra megy.


"A magyarok ezen a téren nagyon hasonlítanak a németekre például.A legtöbben, különösen az Y és a Z generációban csak olyan munkát szeretnének, aminek van presztízse,ilyenek például a mérnöki munkák, üzleti diplomával betölthető pozíciók....stb"


A németek becsülik a fizikai munkát, és a fizikai munkásokat, ráadásul Németországban kisebb a diplomások aránya, és lám mégis jól megy nekik.

Elég baj, hogy majdnem mindenki a kényelmes irodában akarja a fenekét ültetni. Hiába a mérnök munkája ha nem lesz technikus aki karbantartja a gépet, ha nem lesz aki kezeli, és dolgozik vele. Hiába számolja a bevételt 10 irodakukac ha majd 0 fogja a bevételt megkeresni. Nagyon messze vagyunk még a teljes automatizációtol, kellenek a szakemberek, mert akkor baj lesz. Hiába van alkotó ha nincs végrehajtó.



"Viszont, a kormánynak, bármelyik párt is legyen hatalmon, el kell fogadnia,hogy a nép ilyen."

Nem kéne elfogadni hogy a magyar az egyik leglustább nép Európában.


"Nyugat-Európában sem harcolnak ellenük"

De, erőltetik a szakképzést, akár középfokon akár felsőfokon, mert ott is szakihiány van, és szívesebben oldanák meg országon belül.



Gyermekem ez idő alatt járt általános suliba. Hát voltak kifogásolható dolgok, de picit szabadabbak voltak a sulik, a kerettanterv néhol variálható volt. Voltak olyan pillanatok amikor a helyi önkormányzatnak nem volt pénze krétára, wc papírra ezért mi szülők fizettünk meg a szomszédos város segített be. Mellékesen megyeszékhelyről van szó. Most a KLIK tartja fenn a rendszert, kezdeti bajok óta nincsenek óriási problémák.



A túlzott centralizáció nem mindig tökéletes, de néha szükség van rá, mert régen sok iskola nagyon el volt maradva, mert nem foglalkoztak vele.


A tankötelezettség határát levinni óriási hiba volt szerintem. Ne menjen ki senki úgy iskolapadból úgy hogy nincs semmiféle középfokú végzettsége.


Nem mondom hogy jobb volt, de rosszabb se. Más volt, annak előnyével, hátrányával.

2019. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

" Mellékesen 2007-ben hallgatói hozzájárulást kellett fizetni egyetemen, (10-20 ezer havonta) ami ténylegesen tandíj volt, 2008-as népszavazás söpörte el."


nem mellékesen szolok, hogy ez nem igaz. Akkor voltam egyetemista, tudom. Az lett volna, hogy 2008 őszétől kellett volna képzési részhozzájárulást fizetni az elsősöknek.

2019. jún. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
#7-es megeshet, hogy már rosszul emlékszek, bárki tévedhet. De akkor még jobb hogy ez az abszurd törvény nem lépett életbe, mert nem kevés tanulótól vette el volna a tanulás lehetőséget.
2019. jún. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

" De akkor még jobb hogy ez az abszurd törvény nem lépett életbe, mert nem kevés tanulótól vette el volna a tanulás lehetőséget."


Az lett volna az értelme, hogy a büfészakokra ne járjanak annyian. Ha ugyanis fizetni kell a diplomáért és nem ad épkézláb végzettséget, máris kevesebben fognak oda menni, a hiányszakokon pedig akkor is lettek volna ösztöndíjak, teljes mentesség is.

Gyakorlatilag 2010 után egy nagyon hasonló rendszert csinált meg az a fidesz.

2019. jún. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#7

"Tandíj: tények, érvek, ellenérvek

Joób Sándor

2008.02.20. 13:33

...Nem túl jók a kormány népszavazási esélyei

Egy januári felmérés szerint a márciusi referendum nagy valószínűséggel eredményes lesz és az igenek győznek majd.

A hallgatók fele eddig is súlyos tandíjakat fizetett, 2008 szeptemberétől az államilag támogatott képzésekre járóknak is hozzá kell járulniuk tanulásuk költségeihez. Igaz-e, hogy aki jól tanul, annak nem kell fizetnie? Elzárja-e a felemelkedés útját a szegények elől a tandíj, vagy a hátrányok már jóval korábban halmozódnak fel? Arról, hogy megmarad-e a most fejlesztési részhozzájárulásnak nevezett tandíjféle, a nép dönt március 9-én.

A tandíj

A 2006 októberében módosított felsőoktatási törvény alapján idén szeptembertől az államilag támogatott szakokon képzési hozzájárulást, röviden tandíjat kell fizetniük a hallgatóknak. Az intézkedés felmenő rendszerben lép életbe, csak azokra vonatkozik, akik 2007-ben voltak elsőévesek.

A díj összege a legtöbb egyetemen alapképzésben havi 10 500 forint, a mesterképzésben, illetve az egységes osztatlan képzésben (orvos, építész, jogász) 15 ezer forint (félévre 52 500, illetve 75 000 forint). Néhány egyetem ennél nagyobb összeget határozott meg (lásd lejjebb, a Tényeknél)."

[link]

2019. jún. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!