A Rákosi/Kádár rendszerben miért vonták ki a köztudatból a külhoni magyarságot?
Amennyiben Kádár nem tekintette volna egy másik ország belügyének az ott élő magyarok sorsát jobb lett volna? Miért csak az Erdélyi falurombolás volt amikor sok sok év után újra foglalkozni kezdett a közélet a külhoni magyarokkal?
Nem igazán volt az embereknek nemzeti érzelme, nem éreztek felelősséget?
# 8/10
Így van. Akik kimennek küldföldre dolgozni, az ő gyerekük is született kinti állampolgár, nem is értem minek foglalkoznak velük. Minek is szavazhatnak egyáltalán?
Itt nem erről van szó, hogy mi tetszett, vagy mi nem. Jogilag közelítettem meg a kérdést, nemzetközi joggal foglalkozom. Jogilag itt románia területén élő, román állampolgárként született emberekről beszélünk! Magyarországnak semmi közük hozzájuk jogilag! Az pedig, hogy a magyar állam jogok és kötelezettségek nélküli állampolgárságot adott egy másik állam állampolgárainak, az jobb helyeken hazaárulás...
Elmondom, hogy te is megértsd. Te és én magyarok vagyunk. Te és a feleséged vasárnap reggel beszélgettek, hogy mi legyen otthon az ebéd. Te rántotthúst szeretnél, a feleséged babfőzeléket. Én egyszer csak belépek hozzátok, nem veletek lakok, nem adok egy fillért sem a közös rezsitekbe, de a feleséged meghívott és én mellé állok veled szemben és babfőzeléket főzetek. Semmi közöm hozzá, nem veletek élek, nem adok egy fillért sem az életetekhez, de jogom van dönteni az ételedről, mert én is hozzátok tartozom már!
Na ugyanez van a román állampolgároknak adott szavazati joggal. Nem itt él, nem ide adózik, nem ez az anyaföldje, jogilag semmi sem köti hozzánk, de ide szavaz... Mit gondolsz miért utálják egyre többen ezeket az újmagyarokat?
#antiviral, a kérdésem a szocialista korszakra vonatkozik, nem kellett volna a jelenlegi helyzetet idekavarni, nem arról van szó hogy nem szavazhattak Magyarországon hanem hogy miért nem foglalkozott velük az itthoni magyarság.
Egyébként a válaszodból az jön le, hogy gyűlölködő vagy, így meg nem vagy más mint akik éppen a migránsokat gyűlölik.
Miért nem foglalkoztak velük az akkori magyarok? Mert románnak tartották őket! Aztán olyan 87-90környékén minden magyarul vakkantó román elkezdett idejönni és elvenni a magyarok munkáját! Orvosok, tanárok stb... és az emberek azt látták, hogy nyalják a s ggüket! Na onnantól gyűlölik sokan igazán ezeket a románokat!
Én nem gyűlölöm őket, csak jogilag nem tartom helyesnek, hogy ideeszi őket a fene, illetve, hogy az adónkból 2ezer miliárd forint folyik el arra, hogy román földön, a román állam gazdagodására iskolák, templomok, kórházak,utak épüljenek!
Érdekes kérdés ez. Egyrészt transzilvánia az elmúlt 500 évben NEM volt Magyarország része! Jogilag olyan, hogy Magyarország pont, hogy Trianon után létezik! Előtte egy csatolt tartományként hivatkozhatunk rá, melynek NEM lehetett része transzilvánia! (Gondolj bele, ha az lett volna, miért kellett 1848-ban a 12. pont? Unió erdéllyel, azaz erdély Magyarországhoz csatolása???? NA? Miért kellett? Mert nem volt a része!)
Trianonban a Magyar vezetés is elfogadta a feltételeket, aláírták a szerződést, innentől kezdve jogilag nincs miről beszélni!
Transzilvánia a szuverén román állam területe, az ott születő emberek született román állampolgárok a jog szerint! Minden más csak hőbörgés! Soha nem lesz Magyarország része, és 500 évvel ezelőttig NEM IS VOLT, szóval nem tudom, milyen alapon lehetne rá igényt benyújtani, amit jogilag ne támadna meg bárki azonnal!
"Mert románnak tartották őket!"
Oké, de miért? Mi okozta ezt azok után hogy a magyarok elég erős nemzeti identitással bírtak?
Kérdező, a nemzeti érzelmeket igyekezték kiölni a magyarságból azidőtájt és valami internacionalista maszlaggal pótolni.
Arról szó sem lehetett, hogy a határontúli magyarság sorsának milyenségét feszegessük, mert azzal sértettük volna a "testvéri" szocialista országokat, akik számára a nagy Szovjetunió juttatta a területeinket.
#16.: az ország három részre való szakadása előtt viszont hazánk része volt, és utána az képviselte évszázadokig a tulajdonképpeni magyar államot.
Aztán a Habsburgok külön tartományként kezelték, miután a törököket kiűzték innen, ezért követelték a márciusi ifjak (azokban úgy látszik, több hazafiság volt a maiaknál).
A románokhoz milyen közös történelem fűzi?
A magyar vezetés aláírta Trianont, de nem önszántából. Akkor ezt a nemzetközi jog minek nevezi, ha nem diktátumnak?
Trianonban a Magyar vezetés is elfogadta a feltételeket, aláírták a szerződést, innentől kezdve jogilag nincs miről beszélni!
Ez a rész tetszett a legjobban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!