Mikor jön el a napja hogy a Populizmus azaz hazug és elvtelen, gátlástalan, antidemokratikus, cinikusan népszerűség-hajhász politikai irányzat eltűnjön (visszaszoruljon) Európából és a világból?
#10
Te tévedsz. Amikor azt írod, hogy "a Populizmus azaz hazug és elvtelen, gátlástalan, antidemokratikus, cinikusan népszerűség-hajhász politikai irányzat" alapjaiban marhaságot írsz le. Utána már hiába jössz olyannal, hogy te konzervatív gondolkodású vagy - mert ez alapján a buta mondat alapján lehet, hogy neked az a konzervatív gondolkodás ami a valóságban pont a szöges ellentéte.
A populizmus nem negatív fogalom. TE töltöd meg egy rakás negatív jelzővel - de mivel mellé kell tenned, így te is tudod, hogy önmagában a populizmus nem olyan. Csinálod azt amit a ballibek: kiválasztasz egy neked nem tetsző politikust, ráaggatod azt a jelzőt, hogy populista, majd minősíted - negatívan - és kijelented, hogy a többiek is ugyanilyenek akik még nem tetszenek neked, bezzeg akik tetszenek, azok nem. És itt a második hazugságod, ahogy többen is rámutattunk - mert bizony populisták azok is akiket nem soroltál bele te magad. Csak ők nem sikeresek, mert nagyon kevés szavazót tudnak megfogni a szövegükkel.
"Kevesen tudják hogy liberalizmus vívmányai az általános szavazati jog, a törvény előtti egyenlőség, a nők szavazati joga, a rendek eltörlése, az esélyegyenlőség, stb.
Így amikor Orbán azt mondja illiberális akkor megint olyan évszázados Európai értékek ellen tesz amik nélkül Európa nem létezne és nem lett volna sikeres mint ami. Nagyon szomorú megint csak!"
És itt a következő butaságod. Megint egy negatívumot feltételezel a szavazókról és utána ezt a feltételezett negatívumot ítéled el.
A liberalizmus már beépült a mindennapi életünkbe. Az, hogy általános választójog van, egyenlőség stb. ma már alap minden politikai erő és szavazó számár - max. nem ért vele egyet és meg akarja változtatni. A mai "liberálisok" pontosan úgy nem egyeznek meg azokkal a liberálisokkal akik ezeket alapjoggá tették, mint az ő elveik, céljaik és tetteik sem liberálisak valójában. Csupán ezt a címert tették ki magukra. És az illiberális éppen így nem azt jelenti, hogy a valódi, ma már alapnak számító liberális értékek ellen akarnának tenni - hanem ezen "liberálisok" felsőbbrendű, egyeduralkodónak tekintett irányításából és elvárásaiból nem kérnek többé. Nem az az illiberális, hogy már ne legyen férfi és nő egyenrangú vagy ne fogadják el a vallásszabadságot, szólásszabadságot, hanem az, hogy ne ezek a "liberálisok" döntsék el mit kell egy nőnek akarnia, hogyan kell gondolkodnia a saját életéről, hogy ne a "liberálisok" által kinyilatkozottan kelljen háttérbe szorítani az itt őshonos vallásokat és utat engedni egy másiknak, vagy hogy ne ezek a "liberálisok" dönthessenek arról ki és mit mondhat, kinek szabad ezentúl szólnia és kinek nem. Mert a cenzúra és a többi amit csinálnak az pontosan ellentéte a liberális elveknek.
Inkább tedd magadban helyre a világot, értelemmel és a valóságot nézd! A hangoztatott szavak helyett gondolkodj - amíg még lehet, mert az általad védett "liberálisok" éppen most dolgoznak azon, hogy már ne sokáig tehesd.
Ha nekem nem hiszel higgy a szótárnak:
"A populizmus a politikai ideológia egyik ága, latin eredetű szó, jelentése: népszerű. A nép többségi akaratával összhangban tett erőfeszítések - esetlegesen a választók bizalmának megszerzéséért, gyakran kivitelezhetetlen ígéretekkel operáló irányzat. A populizmus bizonyos nézetek szerint a népet egy, kizárólag a saját érdekeit szemei előtt tartó (szűk) hatalmi elit elnyomásban tartja, megfosztja a hatalomba való beleszólástól, ennélfogva a populisták elsőszámú célja a gazdasági, politikai és egyéb (köz)intézmények „visszahódítása” az „elittől” a „népnek”. A populizmus politikai fogalom, lényegét tekintve: mesebeszéd. A populizmus megtévesztés, megvalósíthatatlan ígérethalmaz hangoztatása, olyan szöveg, amit szívesen hallanak a választók, de a - többnyire hataloméhes - politikusok nem veszik komolyan, választási kampányfogásnak tekintik. A populizmus árát a félrevezetett választók fizetik meg. "
Példák Orbán populizmusára:
Olimpia: Amikor kitalálta hogy Olimpián indul (Magyarország sic!) nem Bp. Amikor sikeres aláírásgyűjtést rendezett a Momentum hogy legyen népszavazás a témában. A kormány nem kiírta a népszavazást hanem gyáván megfutamodott az olimpia gondolatától. (Persze a létesítményeket továbbra is építi hiszen a haszna az már a Ner oligarchák között ki lett osztva.)
Internetadó: Kitalálták hogy adóztassák meg az internetet hátha az onnan tájékozódó nem irányítható emberek kevésbé fognak internetezni így a TV-ből jobban lehet manipulálni őket. Erre több tízezres tüntetések voltak emiatt. A kormány gyáván eliszkolt a gondolattól.
Népszavazás a vizitdíjról és tandíjról: Orbán tudta hogy nagyon nem népszerű hogy 300 Ft-ot kelljen fizetni ezekért. Így könnyen megbutathatta ezzel a Gyurcsány-kormányt a világválság közepén. Erre mit tesz szépen sub rosa (titokban)? Az emberek már 40%-a fizet az egészségügyi szolgáltatásokért magánszektornak, úgy hogy közben a teljes EÜ- hozzájárulást vonják a fizetéséből. És 2/3-a fizetős helyre jár felsőoktatási intézménybe.
Közigazgatási bíróságok: Orbán csökkentve az állampolgárok jogait az államigazgatási hibák törvénytelenségek kivizsgálására saját kinevezett bírói kart akart létrehozni. Majd mikor az EU-ban komoly kritikát és részben anyagi fenyegetést kapott emiatt, mára elhalasztotta a bírói kar felállítását.
Osztrák-modell: Orbán Strache botrány előtt az Ausztriai politikai modellt tartotta követendőnek az Európai Unió számára, majd mikor belebukott az alkancellár az unkán milliomosnak az országát kiárúsító politika ígéretébe, nos akkor már az olasz modellt tartja Orbán követendőnek!
Ja melyiket is? Ott a szélsőjobb a szélsőballal fogott össze kormányozni!
Pár példát tényleg fejből írtam.
Mindegyikben látható az elveket könnyen feladó a népszerűségnek magát alárendelő politika vitele.
Ez különbözteti meg a köznapi politikust és az államférfit. Az államférfinek szilárd elvei és elképzelése van az ország jövőjéről és tudja hogy az jó lesz az országnak, tisztában van azzal hogy ha még az elején fájó is és népszerűség vesztéssel járhat, de utóbb az országa nagyobb hasznára lesz amit csinál, amit megváltoztat ez a politika. Na ettől az utóbbitól Orbán tényleg nagyon messze van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!