Lesznek belpolitikai következményei, hogy Orbán Viktor ekkorát tévedett?
Orbán személyesen, és a teljes fideszes kommunikációs apparátus hónapok óta harsogja, hogy óriási változások előtt áll Európa és a szuverenista / populista / szélsőjobboldali (ki hogy nevezi) erők veszik át a hatalmat az új EP-ben, Orbánnak pedig hatalmas szava és befolyása lesz.
Ehhez képest mi történt?
1. A Néppárt maradt a legerősebb politikai erő (amiben felfüggesztették a Fidesz tagságát és amivel kölcsönösen egymásnak mentek rendesen).
2. A szocialisták maradtak a második legerősebb politikai erő.
3. Hihetetlenül megerősödtek a liberálisok. Több mint másfélszeresére nőtt a frakciójuk (68-ról 107 főre).
4. Nagyot ugrottak a zöldek (50-ről 70-re)
Orbán új kedvencei, a hónapok óta reklámozott "nagy reménység", Salvini Európai Szövetsége az Emberekért és Nemzetekért pedig csak az ÖTÖDIK legnagyobb politikai tömörülés lett, hiába erősödött 22 fővel a frakció.
Ha a Fidesz kilép a Néppártból és leszámítjuk a 14 fideszes mandátumot, illetve hozzáadjuk a Salvini-féle tömörüléshez, a fenti rangsor és az erőviszonyok SEMMIT NEM VÁLTOZNAK.
Talán nem túlzás kijelenteni, hogy Orbán hihetetlenül elszámolta magát ezúttal, az EP-ben az erőviszonyok maradnak a régiben, az általa várt szuverenista áttörés pedig finoman szólva elmaradt.
Mi több: a szuverenisták erősödése is teljesen jelentéktelen mondjuk a liberálisok (ALDE) durva előretöréséhez képest.
Ezt szerintetek hogy magyarázza ki Orbán a saját választóinak, akik hűségesen megszavazták, miután hónapok óta az a duma megy, hogy a választásnak óriási a tétje, a régi EP-többség megbukik és most a "nemzetek Európáját" támogató szuverenisták ideje köszönt be: egy gyenge és a nemzetállami belpolitikáknak kiszolgáltatott béna kacsa EU, amely szuverén államok laza, kiüresedett szövetsége lesz csak.
Orbán ezen ígéreteiből nem lett semmi. Mi következik ebből belpolitikailag? Érdekli majd egyátalán a fideszeseket, hogy a miniszterelnök ilyen hatalmasat tévedett (azt nem feltételezve, hogy tudatosan hazudott esetleg), és hamis ábrándokat kergetett a teljes magyar kormányoldal?
Mi lesz a belpolitikai következmény? Kihat ez a belföldi választásokra?
# 4-es, én értem, amit írsz, de semmin nem változtat abból, amire rákérdeztem.
Ha fel is bomlana a csúcsjelölti rendszer (amit én most olvasok először, egy kormánypárti lap által egy kormánypárti tévéből idézett kormánypárti intézet kormánypárti politikai elemzőjének vélekedéseként), az erőviszonyok akkor sem változnak.
Ez most megint egy új önáltatás, amivel altatjátok a józan ítélőképességeteket. Körülbelül a kvótaper óta ez megy.
Megengeded, hogy áttekintsem röviden, milyen ábrándok sorozata ment végig a kormánypárti médián eddig?
Íme:
1. Nem teszünk eleget az EU-s szabályoknak, sem a jogállam, sem a civilek, sem a választási rendszer tekintetében, nem teszünk eleget a kvótának sem, de nem lesz belőle baj, az EU egy béna kacsa, eddig is mindent elnézett, szó nélkül le fogják nyelni, ahogy a korrupciót is.
2. Hoppá, nem nyelték le, de majd bepereljük őket a szuverenitásra alapozva, akik a kvóta ellen szavaztak, biztos csatlakoznak.
3. Hoppá, nem csatlakozott senki közülük, csak Szlovákia, de nem baj, így is nyerünk!
4. Hoppá, elvesztettük a pert, de nem baj, úgysem fizetünk, nem lesz következménye.
5. Hoppá, lett egy sor következmény, a korrupció, a jogállam lebontása, az EU-s kötelezettségek be nem tartása és egy sor más dolog miatt elmarasztalt az OLAF-jelentés, a Tavares-jelentés, a Sargentini-jelentés, az EU-auditorok jelentése, de á, ebből nem lesz semmi, ezek csak jelentések, sosem indul kötelezettségszegési eljárás ezek miatt.
6. Hoppá, elindult három kötelezettségszegési eljárás is, de úgysem lesz belőlük hetes cikkely szerinti eljárás. A Sargentini-jelentés sem megy át, hajszálon billeg a többség, az EP-ben tulajdonképpen rengetegen egyetértenek Orbánnal.
7. Hoppá, kétharmaddal átment a Sargentini-jelentés, még a saját pártcsaládunk is ellenünk szavazott, de hetes cikkely szerinti eljárás úgysem lesz a gyakorlatban.
8. Hoppá, elindult a hetes cikkely szerinti eljárás Magyarország ellen, de sebaj, a Néppártban erősek vagyunk.
9. Hoppá, a Néppártban elindult a vita a kizárásunkról, de sebaj, úgysem lesz belőle semmi.
10. Hoppá, felfüggesztették a Fidesz Néppárti tagságát és vizsgálat indult ellenünk, de sebaj, annó más ellen is volt, nem jelent semmit.
11. Hoppá, mégis kifelé áll a szekerünk rúdja, de sebaj, nem is akarunk mi a Néppártban lenni. Hatalmas áttörés várható, a Szuverenisták megerősödnek.
12. Hoppá, nem történt semmilyen áttörés, a Néppárt maradt a legerősebb, a szocik a második legerősebb erő, a szuverenisták továbbra is az ötödik kis frakció.
Az egyetlen hatalmas áttörést a másfélszeresére duzzadt liberálisok könyvelhették el (íme, a liberalizmus világméretű bukása!).
És akkor most itt az újabb "sebaj"? Mert megszűnik a csúcsjelöti renszer?
:-)))
Ez az új remény?????
Szerintem ezen a ponton ezt már ti sem gondolhatjátok komolyan...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!