Mi a véleményetek a közvélemény kutató cégek bukásáról?
A Fideszt nagyjából eltalálták, de azon kívül semmit. Távolról sem... Egyik sem és összesítve sem.
Szerintetek rosszul mértek, vagy hazugsággal akartak befolyásolni?
Szükség van még rájuk ezek után?
Én sosem hallgatok rájuk. A brexitnél vagy Trump megvàlasztàsakor is nagyot tévedtek, szóval ez nem magyar sajátosság. Szerintem szándékosan ferdìtenek esetenként, máskor meg szarul mérik fel.
Pár napja is néhány helyen 3%-nak mérték a Momentumot. Mindenki szajkòzta, hogy elvesztegetett szavazat, esélytelen, ne szavazz rájuk. Nem kell ezekre hallgatni szerintem.
Az is látszott világosan a szavazás előtt, hogy az lmpnek esélye sincs, mégis számoltak nekik mandàtumot.. Jobbikot is legtöbb helyen 10% fölé mérték, pedig világos volt, hogy nem lesz annyi. Itt gyakorin a maganemberek becslése pontosabb volt gyakorlatilag
De amúgy az említett dolgok honnan voltak "világosak"?
Ha nincs megbízható kutató cég, akkor marad a tippelés, nem?
Mi alapján lehetett volna megmondani, hogy a Momentum vagy az LMP jut be, amikor 300,000 és 80,000 szavazatuk lett?
Százalékosan nagy különbség a részvétel mellett, de különben 9.5 millióan vagyunk az országban, szerintem senki sem érezhette, ha mégis akkor az véletlen...
Milyen bukásra gondolsz? A momentumot tökéletesen mérték.
Mit mértek az ogy-i választásokon a momentumnak? 3%-ot. A tényleges eredménye 3.6%-os volt, ez kb. 170 ezer szavazó.
A mostani mérések 5-6%-ra tették, amiből következik, hogy a szavazó táboruk nagyjából kétszer akkora lett, mint '18-ban. Tehát 340 ezer szavazójuk lehet, és megközelítőleg ennyit is kaptak.
A százalékok önmagukban nem jelentenek sokat, mivel egy közvélemény kutatócég mindenkit megkérdez, nem csak azt, aki elmegy.
Ugyanis a biztos pártválasztók, azok nem azok, akik elmennek, hanem akiknek véleményük van.
Ugyan emiatt az lmp, mihazánk, mkkp szavazóikat jól mérték. A fideszt nehéz jól mérni, mivel nagyon nagy, de átlagot tekintve ők is jól szerepeltek. És ami miatt a dk, mszp, jobbik kicsit más - nem nagyon más, csak kicsit más - eredményt kapott az a mozgosítás miatt volt.
A jobbiknak nem is volt pénze erre, illetve nagyon megviselte Vona távozása és a mihazánk politikusainak kiválása, ha pedig kampányoltak, akkor is annyival, hogy legnagyobb ellenzéki párt. Ez kevés egy választásra. Az mszp kampánya gyenge volt, mivel a főbb üzenet a szövetségük volt, illetve Jávorral akartak több szavazatot szerezni, ami nekem nagyon unszimpatikus lépés volt, és talán még sok más embernek az eredmény láttán. Szóval itt sem voltak jó üzenetek. Ezzel szemben a dk újított. Gyurcsányt elfelejtette a kampány idejére és elővett egy még le nem járatott arcot, aki az ellenzéki vitákat látva, nem egy idióta. A régi szavazóik megmaradtak, míg ezzel a lépéssel szerintem sikerült újakat megszólítani.
Ezzel kapcsolatban annyi kétségem van, hogy ezt belföldön nem fogják tudni megismételni, mivel itt még mindig Gyurcsány a párt arca.
#7
Jó, láthatóan megbuktál matekból.
Te egy-egy esetről beszélsz, én átlagról. Az lmp-t többnyire 2-4% köré mérték, míg a momentumot 5-6%-ra.
Na, most konkrétan a momentum eredményéről. 3.6%-ot kapott '18-ban, ez 170 ezer szavazat volt. Most kapott 340 ezret kb., ami a '18-as választások tükrében 6%-nak felel meg.
Tehát, amit mértek azok többnyire pontosak voltak, csak a százalékok tértek el nagyon, mivel ott nem vették figyelembe, hogy milyen lesz a mozgósítás.
Egyébként itt van a Závecz Research május 16-án, tehát 10 nappal a választások előtt publikált közvéleménykutatásának eredménye a biztos pártválasztók körében:
Fidesz 53%
MSZP 12%
Jobbik 12%
DK 11%
LMP 5%
Momentum 4%
Közel sincs a valós erőviszonyokhoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!