Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem fogadják el egyesek,...

Miért nem fogadják el egyesek, hogy Magyarországon olyan emberek is vannak, akik az összes politikust utálják, és nem akarnak elmenni ma szavazni?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, nemrég múltam 21 éves, van munkahelyem. Kapom a kérdéseket ma az ismerőseimtől, de munkatársaimtól is a messengeren, hogy voltam-e már szavazni, aztán amikor megmondom hogy nem, és nem is fogok menni, akkor megkérdezik, hogy miért. Erre azt válaszolom nekik, hogy nem érdekel a politika és utálom a politikusokat, mindet semmirekellőnek tartom akik élősködnek a hiszékeny, megvezethető embereken, ígérgetnek, de nem tesznek semmi hasznosat és ennek ellenére milliomosként élnek. Néhány ismerősöm elfogadja az érveimet de sokan közülük nem állnak le, olyanokat mondanak, hogy ez Európa jövőjéről szól, a Fidesz ellen kell összefogni, szánjak erre maximum negyed órát hogy jobbá tegyem a következő 5 évet és már azt is megmondják hogy kire szavazzak. Páran azt is kijelentették, hogy a hozzám hasonlókból van egy millió legalább és miattunk nyer a Fidesz, a mi hibánk.

Miért akarják a saját akaratukat másokéra erőltetni? Én nem írtam rájuk és nem kezdtem el győzködni őket, hogy ne menjenek szavazni.


2019. máj. 26. 14:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%
Nincs egy párt sem ami az érdekeimet képviseli, minek vegyek részt ebben a bohóckodásban ha csak sz.arházi bűnözők közül választhatok egyet?
2019. máj. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
38%
Pedig a szavazatoddal támogatod annak lehetőségét, hogy egy szerény fizetésű magyar politikus öt éven át a Brüsszeli csúcsfizetést kapja. Ki ne bohóckodna el ott annyi pénzért a főcirkuszban?
2019. máj. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem érdekel a politika.

DE! Szavazni alap. Hány évszázadon (évezreden) keresztül harcoltak az emberek a választójogért??? Te meg lesz*rod.

Miközben teljesen megértem és tiszteletben tartom, ha valaki az én véleményemmel homlokegyenest más ideológiájú pártra szavaz, azt nem tudom elfogadni, ha valaki nem él a választójogával.

Egy csomó olyan embert is buzdítottam, hogy szavazzon (akár itt a gyk-n, akik kérdezték, "miért menjek el?" "megéri elmenni?" stb., szóval nem kéretlenül szóltam bele), akikről tudom, hogy ellenkezőleg szavaznak, mint én tettem. Mégis, inkább szavazzanak, mintsem távol maradjanak.

Alapjog. Alapkötelesség.

Én sosem szoktam azt mondani, hogy bármiért is szégyenlem ezt az országot, de az alacsony részvételi arány mindig elszomorít. Most is, engem leginkább a részvételi arány érdekel!

Én az önkormányzati választásokkal vagyok úgy, hogy t*kmindegy, úgyis az nyer, aki, és egyik esélyes sem üti meg akár csak az elfogadható szintet számomra, de elmegyek, csak az esélytelen függetlenre szoktam szavazni, akárki legyen is az:S De elmegyek!

2019. máj. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
40%
Én azért nem megyek el, mert semmi értelmét nem látom. Ahhoz nem fogok aszisztálni, hogy buta karrierpolitikusok zsíros álláshoz jussanak öt évre. Az egész EP egy színjáték, hogy a nép elmondhassa, valamennyire beleszól az EU működésébe közvetlenül is, egyébként semmi jelentősége, mert a fontos dolgokról a bizottság és a tanács dönt. Ezzel együtt maradéktalanul EU-párti vagyok, és ha majd egyszer valós értelme is lesz a parlamentnek, akkor el fogok menni szavazni.
2019. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mert az emberek optimistak es azt hiszik, hogy kepes vagy arra h ra szanj max 1 orat h eltakarodj szavazni es legalabb egy lofaszt rajzolj a szavazo lapra, esetleg arra a partra aki szerinted a legkevesbe szar, mivel szerintuk a nyafogasoddal az egyetlen problema amit meg tudsz oldani, hogy ertelmes emberek ne beszeljenek veled
2019. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!