Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem fogadják el egyesek,...

Miért nem fogadják el egyesek, hogy Magyarországon olyan emberek is vannak, akik az összes politikust utálják, és nem akarnak elmenni ma szavazni?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, nemrég múltam 21 éves, van munkahelyem. Kapom a kérdéseket ma az ismerőseimtől, de munkatársaimtól is a messengeren, hogy voltam-e már szavazni, aztán amikor megmondom hogy nem, és nem is fogok menni, akkor megkérdezik, hogy miért. Erre azt válaszolom nekik, hogy nem érdekel a politika és utálom a politikusokat, mindet semmirekellőnek tartom akik élősködnek a hiszékeny, megvezethető embereken, ígérgetnek, de nem tesznek semmi hasznosat és ennek ellenére milliomosként élnek. Néhány ismerősöm elfogadja az érveimet de sokan közülük nem állnak le, olyanokat mondanak, hogy ez Európa jövőjéről szól, a Fidesz ellen kell összefogni, szánjak erre maximum negyed órát hogy jobbá tegyem a következő 5 évet és már azt is megmondják hogy kire szavazzak. Páran azt is kijelentették, hogy a hozzám hasonlókból van egy millió legalább és miattunk nyer a Fidesz, a mi hibánk.

Miért akarják a saját akaratukat másokéra erőltetni? Én nem írtam rájuk és nem kezdtem el győzködni őket, hogy ne menjenek szavazni.


2019. máj. 26. 14:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Mert tele az ország primkó emberekkel, akik nem bírják felfogni, hogy nekik semmi közük nincs más életéhez és döntéseihez.
2019. máj. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Hozzank meg be is csengettek, hogy szavazzunk a Fideszre. Szerinted?
2019. máj. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Olyan ismerőseid vannak, amilyet választottál magadnak.

Nekem nincsenek tapló ismerőseim.

Én nem szeretnék ilyen ismerőst sem mint te!

Egyébként meg a fenét nem érdekli, hogy te, vagy a másik elmegy e szavazni, legfeljebb levonják rólad a konzekvenciát, hogy ülsz otthon mint az aludttej és másoktól várod, hogy kikaparják helyetted a gesztenyét.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__99..

2019. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Soha nem hibáztattam az ilyen embereket. Az ő nézőpontjukból nincs jó választási lehetőség. Esetleg az abszolút demokrácia lenne számukra élhető (mindenről való szavazásba mindenki be lenne vonva, még a legkisebb kérdésekről is lenne népszavazás, akár hetente és ez a mai informatikai lehetőségekkel már megoldható lenne).
2019. máj. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez elfogadható. Csak abba a hitbe ne ringassátok magatokat, hogy a távolmaradás nincs hatással egy szavazás eredményére. Jelenleg például a Fidesz győzelmét erősítik a távolmaradók mivel ők 110%-on mozgósítanak. Nem is véletlen, hogy mindent megtesznek azért, hogy a 110%-on kívül senki ne akarjon nagyon elmenni szavazni, anno megpróbálták regisztrációhoz kötni, kifejezetten ezzel a hátsószándékkal. Szóval nem baj, hogy nem mégy el szavazni, de az mindig jó valakinek, mindig támogatsz vele valakit úgymond, jelenperpillanat a Fideszt. De lehet, hogy pont ezt akarod és akkor meg pláne nincs semmi gond.
2019. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Az érveid elég demagógok, így nem csodálkozom, hogy sokan nem fogadják el.

Természetesen mindenkinek egyéni joga eldönteni, hogy él-e a szavazás lehetőségével, amit sokszor sok helyen véres harcok árán vívtak ki maguknak az emberek. Én sosem tudtam felfogni, hogy miként lehetnek sokak annyira közömbösek, hogy nem élnek ezen jogukkal Pedig nem sokkal vagyok idősebb tőled. Olyan pedig nincs, hogy valakit nem érdekel a politika, hiszen a politika az emberek életének szerves része, már az ókori görögöktől kezdve. Hiszen életünk számtalan aspektusát meghatározza, úgy egy tanulóét, egy dolgozóét, egy vállalkozóét, egy nyugdíjasét, legyen bárki.

2019. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Olyan pedig nincs, hogy valakit nem érdekel a politika, hiszen a politika az emberek életének szerves része, már az ókori görögöktől kezdve."

Ez kevésbé demagóg szerinted, mint az én érveim? Sok ember van, aki nem foglalkozik a politikával, őket nem elfogadni és a létezésüket megkérdőjelezni, majd kijelenteni, hogy olyan nincs, hogy valakit nem érdekel a politika, elég sajátos világnézetre utal. Aki nem megy el szavazni, az a távolmaradással is tud véleményt kifejezni, nem feltétlenül azért nem megy el, mert lusta szavazni. Ilyen volt az a migránsos kék plakátos népszavazás is pár éve.

2019. máj. 26. 14:59
 8/15 anonim ***** válasza:

#7

Elnézést, tényleg vannak olyanok, akiket nem érdekel; például a Szent Gellért téren rendszeresen részegeskedő csöveseket nem érdekli. Ők nem terveznek dolgozni, nem tanulnak, nekik teljesen mindegy, hogy miként számolják nem létező nyugdíjukat. De egy átlag állampolgár mindennapjaira elég nagy kihatással van. Persze biztos vannak olyan nemtörődöm emberek, akik sz*rnak az egészre.

2019. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden jogod megvan szavazni, es minden jogod nem szavazni is.


Csak nem szavazni hülyeség

2019. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretned hogy masok dontsenek a jovodrol akkor ne menj el szavazni
2019. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!