Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudnám leállítani az...

Hogyan tudnám leállítani az engem kérdezősködő embereket, hogy mikor megyek már el szavazni, mikor sohasem voltam és nem is szeretnék elmenni? 27L

Figyelt kérdés

Teljes mértékben hidegen hagy a politika és a szavazás. Amennyire tudom, kerülöm a dolgot. Sohasem voltam még szavazni és nem is szeretnék elmenni. Facebook-on direkt úgy állítottam be a hírfolyamot, hogy ne tudjanak nekem küldeni politikai hirdetést.


Mégis, főleg a munkahelyen, állandóan megkérdezik hogy "Mikor mész már el végre szavazni?", mikor a válaszom minden esetben ugyanaz, hogy nem érdekel és sohasem voltam és nem is megyek egyszer. Erre mindig jön a sértődés meg hogy még jobban rám szállnak és próbálnak meggyőzni. Ebből nagyon elegem van! Hiába dolgozom ott már 2 éve, mindig megcsinálják ezt velem, főleg választások előtt. Már gyomorgörcsöm van a dologtól!


A családom legalább elfogadta és megértette (igaz, nekik is évek kellettek ehhez) hogy nem érdekel a szavazás. Főleg nővérem volt az aki nagyon erőltette a témát, 2018 áprilisban még fel is hívott 2-szer telefonon, hogy na elmentem-e szavazni, még van idő, gyorsan menjek el... A mai napi szavazásra szerencsére már meg sem hívtak, mert tudja a család hogy én nem fogok elmenni szavazni.


Utálom a politikát és a politikusoknak egyetlen szavuk sem hiszem el. Vagyok annyira művelt hogy tudjam, nekik az a munkájuk hogy rezzenéstelen arccal hazudjanak neked és hogy tökéletesen hidegen hagyja őket a nép. Csak az foglalkoztatja őket hogy hatalmat szerezzenek és hogy gazdagok legyenek. Nem érdekli őket, hogy XY embernek milyen az élete. Szerintem még le is nézik őket, a lényeg hogy az emberek fizessenek adót és szavazzanak rájuk, utána fogják be a szájukat és ne panaszkodjanak. Sajnos én nem vagyok olyan palimadár hogy át tudjanak verni, ki tudjanak használni, sajnos nálam nem működött az agymosás propaganda.


Szeretném megkérdezni, esetleg van-e lehetőségem arra, hogy jogilag, hivatalosan lemondok a szavazati jogomról? Szeretnék hivatalosan lemondani róla, elintézni a papírokat ha lehet, hogy nekem ne legyen szavazati jogom. Kérdésem, létezik erre egy hivatalos módszer?


Illetve, hogyan tudom leállítani a kérdezősködőket és zaklatókat, hogyan értessem meg velük, hogy bár én tiszteletben tartom, nekik ez egy fontos dolog, engem nagyon idegesít a téma és NEM fogok elmenni szavazni bármennyire győzködnek.


2019. máj. 26. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondod nekik, hogy voltál szavazni és ennyi.
2019. máj. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Persze, ne menj el szavazni.


De utána ne is problémázz, hogy milyen szar az ország, a városod, a jövőd.


A szavazás arra van, hogy tudasd a véleményed az országoddal. Ha arra sem vagy képes, hogy elolvasod a pártok programjait, akkor veszett eset vagy. A saját jövődről döntesz ezzel.


Ha meg ennyire nem érdekel a politika, szavazz a kétfarkúakra.


A szavazati jogodról nem tudsz lemondani, csak akkor ha felveszel valami más állampolgárságot a magyar helyett

2019. máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

13:25


Tiszteletben tartom hogy azt mondod nekem, a "Jövődről döntesz!" a szavazással, de én úgy gondolom, ez csak egy vélemény és illúzió. Az én véleményem az, hogy te csak hiszed, hogy a szavazással te bármiről is döntesz. Én úgy gondolom, a választást elcsalják, manipulálják, előre megbeszélik az eredményeket, a kártyakalapokat kiosztják még azelőtt hogy megtartanák a színjátékot. Szerintem a szavazás arra való hogy azt hidd, neked valójában van beleszólásod a dolgokba és hogy érdekel bárkit is a véleményed. Szerintem a politikusokat abszolút nem érdekli a te véleményed, az én véleményemmel sem foglalkoznának. Én bárki jut hatalomra, azt tesz amit csak szeretne, hiába ígért neked bármit is az úgynevezett "párt programban". Leírhatja a programban hogy védeni fogja az erdőket, másnak mikor hatalomra jut, azonnal láncfűrészeket küld az erődre és kiírtja. Miért? Mert megteheti és azt csinál amit szeretne. Attól hogy te segítetted őt hatalomra jutni a szavazatoddal, semmit nem döntöttél el.

2019. máj. 26. 13:39
 4/10 L.. István ***** válasza:
76%
Mert csak annak vannak jogai, aki teljesíti a kötelességeit. Kötelességed elmenni.
2019. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Jogodban áll a jogodat nem gyakorolni.

Ennyit tehetsz!


Nem érdekel a politika?

Ehhez képest egy eléggé komplett rizsát bedobtál ITT a politikai rovatban.

2019. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Ez mindenkinek a magánügye, senkinek semmi köze hozzá, hogy a másik mire szavaz, szavaz-e egyáltalán. Aki ezt nem képes megérteni, azzal rövidre kell zárni a beszélgetést.
2019. máj. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nos ti hany olyan szemelyt ismertek aki nem megy el szavazni, de utanna sir hogy milyen az orszag?

Mert en sem szavazok, de nem is panaszkodom.


Mert csak annak vannak jogai, aki teljesíti a kötelességeit. Kötelességed elmenni.

Meg mindig csak jog a szavazas. Ha kotelezo lesz, akkor az egekben lesz az ervenytelen szavazok aranya.

2019. máj. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Imadom ezeket a fake woke “Engem nem vernek at az agymosassal, kamu az egesz valasztas, elcsaljak!” embereket 😂 Ha elcsalnak, nem kene evekig mediakampany meg propaganda, csak leboltoznak es ennyi.
2019. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Cion bölcseinek jegyzőkönyvei pontosan közli az olvasóval a tényeket. Ha majd a többiek is odajutnak ahova te, akkor feláll a egyközpontú világkormány, ami most a háttérből irányít.

"Megelégeltétek a politikusok igéreteit? Ha leborultok előttünk..."

2019. máj. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Idióta: (gör.), eredetileg minden egyén szemben az állammal, az ókori görög világban pedig mindenki, aki az államügyekben nem vett részt (magánember szemben az államférfiuval, tudatlan a tudóssal, laikus a szakértővel). A rómaiaknál az I. fogalma már határozottan rosszabb értelem felé közeledik. Nálunk az I. tudatlan ember, kontár. Az ujabb kor már ennyivel sem éri be, napjainkban az I. a. m. korlátolt eszü, szellemileg képtelen, hülye.

Ezt csak így itt hagyom.

Kamuzd be, hogy felelős felnőttként éltél a demokratikus jogoddal. Ők is megnyugszanak és te is békében tengetheted tovább napjaid. ;)

2019. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!