Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik az EU bérek mellett...

Akik az EU bérek mellett tüntetnek, nem gondolkodnak?

Figyelt kérdés

Most komolyan, egyre több ismerősöm kampányol ezzel a hülye dumával. Miért hasonlítgatja mindenki Magyarországot, Ausztriához és társaihoz? Nekem erről van egy gondolat menetem

..

Nyilván ezek az emberek soha nem voltak még abban az országban, legalább is nagy részük...

1. Ezeknek az országoknak soha nem volt akkora tartozásuk mint nekünk. Nem akarták őket annyiszor tönkre tenni mint minket.


2. Ezek az emberek komolyan azthiszik jön egy angyalka majd 300.000 Ft kioszt havonta és mindenki boldog lesz? Arra nem gondolnak hogy ezzel párhuzamosan az áraknak is megkell emelkedniük?

Ausztriában minden mocsok drága, 2x annyi mint nálunk....

Persze a sok buta csak követelőzni tud, meg csak azg látja ott mennyi egy fizetés! Vagy ők azt gondolják hogy a 300 ezres fizu mellett maradjanak az olcsó árak is? Miért ilyen tájékozatlanok??


3. Ha behoznák az EU béreket, szinte minden vállalkozás, /főleg a magyar vállalkozások) azonnal lehúznák a rolót.. gondoljunk már bele ahol 5-10 alkalmazott van???!! Akkor ezek a "nagy magyarok" eléggé hazárulók nem gondoljátok?


4. Szinte biztos vagyok benne hogyha 300 ezer lenne a fizu akkor 5 év múlva (vagy annyi sem) sírnának tovább hogy nekik ez kevés.... Hisz egyszerűen nem tudnak a pénzzel bánni, spórolni.


5. Az összes nagy gyár elhúzna az országból, olcsóbb munkaerőt keresve... Akkor se magyar cégek, se külföldi. Mi.lenne? Szerintem éhenhalna mindenki kb...


6. Azt nem értem hogy aki nem tanult, képzetlen, miért akar és miért követel olyan életminőséget mint egy olyan aki több diplomával rendelkezik?


7.Miért nem próbálják kiegészíteni a keresetüket? Azt mondják nincs idejük... Nem a l...f...szt! Haza érnek a munkából és a facebookon pörgetik a hírfolyamot, olvassák a sok marhaságot. Ahelyett pl vidéken lehetne kertet gondozni(rengeteg gazos kert áll a házaknál, vagy csak be van füvesítve), zöldséget termelni, vagy kézműveskedni, plusz munkát vállali, férfiak ti annyi mindenhez értetek.. abból egy kis plusz munkát csinálni? Asszonyok tudnak varrni, vasalni, akármi... De meg se próbálják csak követelőznek.

Miért van ennyi lusta, buta ember?


Miért a kormányt hibátatják a saját nyomorultságukért?

Mindenki saját maga életéért felelős,nem ?? Miért nem tesznek az előrelépés érdekében? Csak verik az asztalt a semmire hogy ők EU bért akarnak... azt is elvetnék a hónap végére... Tuti..


8.

Rengeteg olyat tudok aki minimálbért keres de havonta kötelezően több tíz ezrek mennek el felesleges dolgokra.pl: műköröm,műszempilla,szoli, márkás ruhák, kaparós,tippmix, lottózó, minden nap fagyizás vagy valami menő bisztróba evés,2 naponta kaja rendelés mert lusták főzni, ... és ezek panaszkodnak?? Most komolyan?? Ez.kb 50 60 ezer Ft havonta felesleges dolgokra..


A másik meg hogy szerintem igenis fejlődünk

... aki nem látja menjen át a szerbekhez Szabadka fele..... ahol magyarok élnek. Jézusom egy időutazás, mintha vissza mennénk az időben 20 évet.. aztán gyertek vissza Magyarországra és meglátjátok hogy hamarabb hasonlítunk Ausztriához mint a szerbekhez...



De csak szajkózzák a saját marhaságaikat, lassan már az is a kormány hibája hogy a szomszéd kutyája megdöglött.....


Mi a véleményetek?


Ja független vagyok, mielőtt fideszbérenceznétek...



#EUBÉR #EU BÉR
2019. máj. 22. 10:18
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
Nem drágább?? Ti honnan szeditek ezt?? Komolyan, meghazudtoltok mikor napi szinten vásárolok Ausztriában? :D
2019. máj. 22. 10:53
 12/47 anonim ***** válasza:
64%

"Ausztriában minden mocsok drága, 2x annyi mint nálunk...."


Hát én éltem Londonban és Belgiumban, nagyon sok dolog minimálisan volt drágábbak, sőt sok dolgot onnan hordtam haza, mert jóval olcsóbb volt.

2019. máj. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
30%

"Utolsó, kérlek mond el mi a butaság szerinted. Tényleg érdekel. Nem vitát akarok indítani hanem beszélgetni!"


Abban van igazad, hogy nem lehet mesterségesen megemelni a fizetéseket és hogy a magyar társadalom alulképzett.

A többi csak gyűlölködő fröcsögés.

2019. máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
33%

12-es! Látod, hogy hadilábon áll a tényekkel, vagy és ez a legmókásabb lehet, hogy Ausztriában él és tényleg azt várja, hogy itthon minden fele annyi. :-D

Kinézem belőle a "tájékozottsága" alapján

2019. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

Na jó, felmérgeltek annyira hogy fogom az összes újságot és leírom az árakat csak hogy képben legyetek:

Milka csoki (hagyományos méret -1,29 euro

150 gramm szeletelt sajt -2,25 euró (márkázatlan)


Persil folyékony mosószer (30 mosásos) 12,99 Euró

1,5 liter ásványvíz 0,65 cent


Húsok:


Schopfsteak 8,99 helyett 6,99 euró

Karaj: 10,99 helyett 7,99

A marhát le se írom...

180 grammos vákumcsomagolt szeletelt szalámi: 3,39 helyett 2.99

( a rafaello tényleg olcsóbb!!!)

Olcsó gagyi nem nagy márkás wc tisztíto szer - 2,99 euró

Fonott kalács - 3,59 euró (otthon húsvétkor 299 Ftért vettem csak mondom)

Magvas zsemle 1 darab 0,70 cent sima zsemle 0.20 cent

A cukor kb annyi mint otthon

Fanta coca cola sprite 1,50 cent

Huhh elfáradtam.. :D nem akarok veszekedni de akkor vagy rohadtul elmegyünk 1más mellett vagy nem vagyok normális de otthon 3000 Ftból tele a kosár ha ügyes vagy... itt meg veszel 1 vajat meg egy kis almát meg tejet meg egy kenyeret....

2019. máj. 22. 11:06
 16/47 A kérdező kommentje:
Nem élek Ausztriában, nem tudsz szöveget értelmezni? :D Ingázó vagyok, 3 hét kint 3 hét otthon. Szóval pont belelátok mindkét ország életében, egyformán :)
2019. máj. 22. 11:07
 17/47 A kérdező kommentje:

Bocs de nem érzem fröcsögésnek. Te nem találod ezt dühítőnek hogy panaszkodnak de lusta dögök? :D és ilyen lusta dögöknek a legnagyobb a szájuk.

Mikor vége a "bevetésemnek" haza megyek 1 napot pihenek, majd dolgozom tovább, pesig osztrák fizut viszek haza... sőt vasárnap a kézműves cuccaimmal megyek a vásárokba, hajnali 4kor kelek. Mégse panaszkodok.. Na mindegy. Szerintem elég sokan gondolkodnak így. Aki akar előre jut, ki nem panaszkodik... meg szórja az amúgy is kevés pénzét

2019. máj. 22. 11:11
 18/47 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, az osztrák lidl honlapjàròl gyűjtöttem ki néhány árat most

Tej 1 liter - 89 cent

Natúr joghurt 250 g - 35 cent

Darált hús 500g - 2,85 euró

Csirkemell 1kg - 9,98 euró

1kg kenyér - 1,49 euró

Vanília krémmel töltött és cukormazas fánk - 0,59 euró

Kinder Bueno 0,79 euro

1 literes jegeskàvé 1,09 euró



Próbáltam hétköznapi termékeket keresni. Most gyűjtok ki hasonló terméket Magyarországi lidlből és tescobol, mert a lidl webshop elég szegényes:


Házi vekni 358 ft/kg

Darált hús 500g - 529ft (akciós, 659

helyett)

Csirkemellfilé 1kg 1458 ft

Kinder Bueno 185ft

Tej 1l 189ft (akcios)

Natúr joghurt 330g 131ft



A kérdésedben fent az állítás, mi szerint minden mocsok drága és 2x annyi mint nálunk, nem igaz! Pl a legujabb huawei p30 lite 128 gb az osztrák media marktban 379 euró. Itthon ugyanaz a mediaban 120 ezer.

Ugyanannyi ha àtvàltod.

Csak itthon negyed vagy ötödannyi pénzből gazdàlkodod ki.

2019. máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
Belgiumban azért vásároltam többet, mert minél többet vettem annál nagyobb a kedvezmény. Itthon azért vásárlok többet, mert végre akciós. Amúgy a fizetés értékhez képest lehet legjobban viszonyítani. Nekem nagybátyámék Németországban élnek és egyszerű kétkezi munkások. Mégis Számlák, lakbér, étel megvásárlás után több marad nekik szabadon költhető pénzként, mint nálunk egy havi nettó átlag fizetés.
2019. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
50%

18# vagyok, közben látom te is írtál árakat. Magyarországi árakat miért nem írsz? Amit írtál előző oldalon, hogy 900 meg 1200 forintos csirkemell nem igaz, légből kapott szám. A tej is mikor volt már 120 Ft.

Szerintem úgy korrekt, ha már hasonlìtgatsz, hogy mindkét oldalról írsz adatokat. Egyébként meg hiába drágább náluk pár tíz forinttal a tej, ha a sokszorosàt viszik haza a mi fizunknak.

2019. máj. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!