Mi a véleményetek arról, hogy többen jönnek vissza, mint mennyien elmennek?
Ez egy igen nagy pofon az ellenzéknek, de főleg a balliberális médiának, amely azt akarta elhitetni hogy rengetegen mennek el és nem jönne vissza senki Magyarországra.
"Már belinkeltem tessék megnézni. Válaszra se méltatlak többet."
Az a cikk egy részlete, mivel a teljes interjú a Világgazdaság szerdai számában.
Amúgy ebből látszik, hogy értelmetlen vitát folytatok veled, mivel nem bírod kiemelni a cikkből, ami nem több, mint 22 soros, azon állításodat, miszerint "Fel fognak cserélődni a fejletségi viszonyok.".
Még arra az egyszerű kérdésre sem válaszoltál, hogy mit tekintesz a fejlettség mérőszámának.
Lengyel Imre–Varga Attila
A magyar gazdasági növekedés térbeli korlátai – helyzetkép és alapvető dilemmák
Közgazdasági Szemle, LXV. évf., 2018. május (499–524. o.)
Bebizonyosodott, hogy azon megyéknél van a gazdasági növekedés és adják a növekedés javát, ahol külföldi érdekeltségű ipari létesítmények települtek, a főváros és környéke alig ad a növekedéshez, a többi megye pedig mérsékelten. Ezen dolgok miatt visszafogott a gazdasági növekedés.
"Magyarországon van jelenleg a legnagyobb növekedés, és hogyha ez így folytatódik akkor felfognak cserélődni a fejlettségi viszinyok."
Köszi, rég nevettem ilyen jót. 😂
A gazdasági növekedés egyáltalán nem visszafogott. De akkor tessék ezek mostani adatok. Úgy is kérték hogy idézek a cikkből: "Az első negyedévben 5,3 százalék volt a GDP-növekedés, amivel elsők vagyunk az uniós országok között, de azt is látjuk, hogy Magyarország szempontjából a külső gazdasági környezet nem feltétlenül kedvezően változott az elmúlt hónapokban. Különösen a német gazdaságról érkeznek kedvezőtlen hírek, amely a gazdaságunk teljesítményének exportoldalon 25 százalékát adja. A német ipar gyengélkedik. Nem lehetünk vakok, ha a legfontosabb külső partnerünk gazdasági növekedése lassul, az hat a magyar gazdaságra is. Ezért a gazdaságvédelmi akcióterv arra koncentrál majd, hogy hogyan lehet a hatékonyság növelésével, a termelékenység javításával a gazdasági növekedést fenntartani, mert egyértelmű célunk, hogy Magyarország jóval az Európai Unió átlagos növekedése felett tudjon teljesíteni."
És ezt mégegyszer kiemelném: "Magyarország jóval az Európai Unió átlagos növekedése felett tudjon teljesíteni."
"Magyarország legfontosabb értéke az, hogy az elmúlt években megtelepedett iparági vertikumnak köszönhetően a legmagasabb hozzáadott értéket tudja biztosítani az autóipari befektetőknek a közép-európai országok között infrastruktúra, a munkaerő minősége, a jogi és üzleti környezet tekintetében, hogy a földrajzi elhelyezkedésből adódó logisztikai lehetőségekről ne is beszéljünk. Emellett a munkaerő- és a költségszempontokat vizsgálva Magyarországnak jó esélye van arra, hogy további magas hozzáadott értéket biztosító befektetéseket is idevonzzon. Emiatt nem gondoljuk, hogy egy pillanatnyi gazdasági lassulás komolyabban befolyásolná a beruházási döntéseket. Végül, de nem utolsósorban, az autógyárak cáfolták is a magyarországi beruházások csúszásával kapcsolatos híreket.”
Már megint idézhetem magamat.
"Amúgy ebből látszik, hogy értelmetlen vitát folytatok veled, mivel nem bírod kiemelni a cikkből, ami nem több, mint 22 soros, azon állításodat, miszerint "Fel fognak cserélődni a fejletségi viszonyok."."
Én őszintén kérdezem, hogy érted is azt amiről írsz?
Eddig másoltàl három olyan részletet, amiben egyetlen szó sem esik Magyarország fejlettségére más országhoz viszonyítva, illetve ennek jövőbeli változásàról.
"Magyarország jóval az Európai Unió átlagos növekedése felett tudjon teljesíteni."
Hogyha ez a cél, illetve már jelenleg is az a növekedés felett vagyunk, akkor is ha jelenleg Németország igencsak alul teljeseít, akkor ebben nem akadályoz meg semmi sem. Nem azt mondom hogy jelenleg fejletebbek lennénk vagy hogy már előztünk volna. De ha ez így megy, akkor így lesz.
A kérdező azt hiszi, hogy a fejlettség és a gazdasági növekedés szinonimák. Hogy a GDP növekedés lineárisan történik hosszútávon, és hogy egyenes arányosságban áll az életszínvonallal.
Ide nem mi kellenénk, hanem 2 évnyi, átfogó közgazdasági tanulmány a kérdező számára, hogy megértse, 1 adatból (vagy mutatóból) egyik állítása sem igazolható teljes körűen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!