Miért távfűtésben gondolkodik a magyar kormány, miért nem nap- és szélenergiában?
A távfűtést kiszolgáló erőművek agyonszennyezik a környezetet, veszélyes hulladékok is égethetők bennük .... tehát összességében problémásak és környezetszennyezők.
A nap-, szél- és geotermikus (a föld belső hőjét használó) energia sokkal tisztább felhasználású lenne.
Mert utóbbi nem termel akkora profitot es nem alakít ki akkora függést.
De eleg csak teslára gondolni. Amikor a titkos kisérleteiről kiderült hogy esetleg a vezeték nélküli olcsó vagy akár ingyen energiát célozzák,azonnal megvontak tőle minden támogatást és felfüggesztették a kísérleteit.
T.Kérdező!
Miért sarkítod ki mosod össze (hibásan) az információkat?
Miért gondolod, hogy a távhő előállítása során nem használnak (használhatnak) megújuló energiát?
Felénk az egyik fűtőműben van gázmotoros erőművi rész és biomassza rész is. Valamint az fűtőmű jelentős területén napelemek is vannak.
És semmilyen (nem hogy veszélyes) hulladék égetése sem történik.
Nem létezik olyan megoldás, amivel nem küldjük ki a légtérbe a mérgeket?
Nyugati kutatások alapján az Alzheimer-kór és az időskori elbutulás (demencia) kialakulása is kapcsolódik a szennyezett, oxigénszegény, szén-monoxidban gazdag levegőhöz.
Tapasztalom, hogy a távfűtést kiszolgáló erőmű kéményéből mi jön ki, azért is tettem fel a kérdést.
Ráadásul, ahogyan a városok nőttek, ezek a hajdan a városon kívülre telepített erőművek bekerültek a városokba.
Egyrészt nem, nem égethető bennük veszélyes hulladék. Másrészt távfűtés esetén is lehet napenergiát használni, szóval a kettő nem zárja ki egymást.
Távfűtés esetén bármit is használjanak tüzelőanyagnak(jellemzően gáz), sokkal nagyobb hatásfokkal tudják azt elégetni, mint egy bármilyen gázos, vagy szilárd tüzelésű otthoni kazán, ennek, és a jobb szűrőknek köszönhetően pedig kevesebb károsanyag kerül összességében a levegőbe. Még a szállítási hőveszteséget nézve is környezetbarátabb, mint a sok kis gázkazán.
A geotermikus energia pedig pont, hogy csak távhő esetén hasznosítható, van is erre példa, csak sajnos még nem túl sok(lásd pl audi-győr, Mosonmagyaróvár,- Kecskemét távhő kivitelezés alatt).
A nap, és a szélenergiát pedig nem tudom, hogyan keverted ide, mert ugyan napkonvektorral rá lehet segíteni a fűtésre, de az csak kiegészítés. A szél pedig csak áramtermelés után használható elektromos fűtésre, de amíg hőerőművekben termeljük az áram nagy részét is, addig nem lenne logikus, hogy a hőerőműben(távhő hőközpontjában) termelt hőt közvetlenül használjuk fűtésre?
"Nem létezik olyan megoldás, amivel nem küldjük ki a légtérbe a mérgeket?"
De létezik: az atomenergia.
"Azért, te észlény, mert nem csak akkor akarunk fűteni amikor süt a nap és fúj a szél. Főleg mivel a télre nem a napsütés jellemző..."
Magyarország teljes energia ellátása természetesen megoldható lenne napenergiával. Csak szólok, hogy ez a fideszes energiastratégiában is benne van. Tehát ez nem valami "zöldlibispropaganda" hanem a Nemzeti energiastratégiában van erről egy fejezet, amit megszavazott a kétharmad.
Mellesleg akinek van egy kis esze az legalább nem vitatja ezt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!