Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért reménykednek mindig...

Miért reménykednek mindig abban egyes ellenzékiek, hogy majd külföldről jól megbuktatják Orbánt?

Figyelt kérdés

Leginkább persze Brüsszelben (vagy Berlinben) bíznak.

Nem véletlen ilyen a klasszik hazaárulás?



2019. máj. 13. 22:09
1 2 3
 11/27 sörpocak ***** válasza:
60%

"Az ellenzéket nem éri semmiféle támadás, erőszak, csupán nem képesek elfogadni, hogy a "családtagok" nem őket jelölték ki vezetőnek"


Én azt, hogy lejáratókampányt indítanak bizonyos személyek ellen, a társadalmi párbeszédet pedig "Soros pénzelte" lúzongokkal pattintják le, + fideszes tagokat, vagy ex-képviselőket pakolnak be különböző intézmények vezetőüléseibe, amik révén bírságolják, vagy lehetetlenítik el a pártokat...


Igazad van, nem verik őket az utcán, de a példa a közösségen belüli tehetetlenségre koncentrált, mintsem a testi erőszakra.


"Ha már család és erőszak, ez olyan, mintha ők nem tudnák meggyőzni a családtagjaikat, hogy nekik adják oda a slusszkulcsot indulás előtt, ezért átrohannak a szomszédba, hogy az ottani erős ember vegye el a slusszkulcsot és adja az ő kezükbe."


Nyilván az, hogy az "ő" kezükbe adja a kulcsot, márcsak az önzés része a dolognak, de alapvetően be kell látni, hogy nem mindig az nézi a család érdekeit, akinél a kulcs van, és ha ez sokáig fennáll, akkor teljesen mind1, hogy most rendőrrel, pszichológussal, szociális munkással, bíróval, vagy miegyébbel akarjuk szimbolizálni a külső segítséget, de szükség lesz rá.


Az én véleményem az, hogy "szükség", még nincs rá napjainkban. Viszont szerintem az sem ördöngösség, hogy ha valaki belföldön támogatja a korrupcióellenességet, az külföldön is támogassa, akár a saját országvezetésének a mutyijaival szemben. Csakhogy egy témát mondjak a sok közül.

2019. máj. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%
Miért, talán Rákóczi nem a franciáktól várta a segítséget a Habsburgok ellen?
2019. máj. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
84%

"Érdekes, az angolok nem várnak külső "segítséget" pedig náluk a rendszer pláne aránytalan."


Na jó, ezt a bezzeg angolozást hagyjuk már. Ha Orbán angliában lenne miniszterelnök, már rég egy lámpavason lógna.

Angliában történelmileg így alakult a választási rendszer, így működik az ország és a politika. Itt nincs ennek múltja. Akkor most kicsit példálózzunk más országokkal is, ahol a Fidesznek még kormánytöbbsége sem lenne?

2019. máj. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
21%

"a demokratikusság nem csak intézményrendszert fed magában, hanem magatartást is. És ezutóbbi teljesen hiányzik a fideszből."

Az ellenzékből meg túlcsordul?

Koztörvényest védenek? Vagy ártatlan? Akkor meg minek összezárni?

2019. máj. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
78%

"Érdekes, az angolok nem várnak külső "segítséget" pedig náluk a rendszer pláne aránytalan."


Egyáltalán nem aránytalan a rendszerük. Például lehetetlen náluk, hogy egy személy vagy párt akkora hatalomra tegyen szert, mint amit Magyarországon a 2/3 jelent.

2019. máj. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
73%
Mert azt hiszik, hogy ez az ország még megmenthető. Elég naivak, ha engem kérdezel.
2019. máj. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
11%
Ezek szerint negatív a mérleg a kilenc év alatt semmit sem tettek a magyarokért? A rádión, tévén napi szinten hallgató, ennyivel % nőtt a gazdaság tavalyhoz képest, ennyivel van több munkavállaló, beruházások, felújítások, államadósság ennyi csökkent, GDP ennyit nőt. Ezekből semmi sem igaz?
2019. máj. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
14%

#16

Ebben mondjuk van valami.

2019. máj. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
87%

Én ellenzékiként egyáltalán nem reménykedem ilyesmiben, minthogy ez teljességgel lehetetlen.


Én sokkal inkább félek és szomorú vagyok amiatt, hogy Orbán magával együtt lejáratja egész Magyarországot és akaratlanul is besározza az egész magyar népet.


Sajnos egészen biztos vagyok benne, hogy Orbán népszerűségét csak tovább növeli az a tény, hogy Európa futóbolondjává vált, akitől mindenki elhatárolódik, ső, saját pártcsaládja is felfüggeszti és bírálja.


Sajnos az EU malmai lassan őrölnek, ezért mindig bőven elegendő időt adnak a Európa ellenségeinek arra, hogy felkészüljenek hazugságpropagandával, mire az EU bármit is lép.


Sajnos 100%-ban biztos, hogy Orbán csak hasznot húz belpolitikailag abból, hogy Európában teljesen szalonképtelenné vált.


Összességében, nem tudom, kik volnának azok az ellenzékiek, akik Orbán külföldről való megbuktatásában reménykednek (az ilyesmi közjogilag is lehetetlen).


Szerintem sokkal inkább az fog bekövetkezni, hogy hatalmon marad, és vele együtt járatódik le, válik nevetség tárgyává sajnos egész Magyarország és a magyar nemzet, annak ellenére, hogy a szavazók többsége ellene szavazott. Sajnos ez messziról nem látszik...

2019. máj. 14. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
52%

#19

Nagyon is meg fogják érdemelni a magyarkák, amit kapnak.

2019. máj. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!