Szerinted a gyerekek után alanyi jogon járó pénz támogatások vagy a bérhez kötöttek jobbak?
Ha nem segítik a gyerekes családokat akkor rosszabban fognak élni mint azok akik nem vállalnak gyereket.
Nem tudom miért lenne érdeke az államnak büntetni azokat akik majdani adófizetőket szülnek.
(kb. olyan mintha nem forgatnál vissza a cégedbe pénzt, hogy minél több profitot tudj kivenni belőle de utána x év múlva úgy lemaradnál a versenytársaktól, hogy csődbe mennél)
A bérhez kötöttek, ami járna akkor is, ha munkanélküliin vagy.
Ennyi.
Aranyközépút.
Nem az egyiket kell csak növelni, hanem mindkettőt, vagyis kétfelé osztani azt a pénzt, amelyiket az egyikre költenék.
Az alanyi jogon járó pótlékok is növekednének, de mellette növekednének a bérhez kötöttek is, így mindenki jól jár, de nem fog senki ezért gyereket szülni.
Egy ellenzéki:
Csak annyit kellene emelni a családi pótlék és a gyes összegén, hogy abból egy anya és gyermeke meg tudjon élni a gyerek három éves koráig!
Ha az anyának dolgoznia kell, akkor hová rakja a gyereket? Oldja meg? A qrva anyját annak, aki ezt válaszolja!
"hogy abból egy anya és gyermeke meg tudjon élni a gyerek három éves koráig!"
Szerintem rögtön legyen 18 éves koráig és járjon az egész családnak, nagyszülőknek, mindenkinek.
Így biztos csökkenni fog a megélhetési gyerekvállalás.
#6, #7-nek:
Öcsém! Te olyan sötét vagy, hogy a negro világít a szádban!
"Ha nem segítik a gyerekes családokat akkor rosszabban fognak élni mint azok akik nem vállalnak gyereket."
Ez alap lenne ekkora túlnépesedés idején.
"Szerinted a gyerekek után alanyi jogon járó pénz támogatások vagy a bérhez kötöttek jobbak?"
Mivel a gyerek nem tehet arról, hogy kik a szülei, így nem szabad, hogy kizárólag bérhez kötött támogatások legyenek - nem a gyerek hibája ha a szülőnek nincs munkája, az állami támogatás meg a gyereknek szól, neki segítség.
Csak éppen a nem bérhez kötött támogatásnak sok módja van, nem a készpénzben kifizetett összeg az egyetlen lehetőség. Vagyis nem csak segélyt lehet adni meg családi pótlékot. Jelenleg pontosan ezért nem a családi pótlék összegét emelték meg, mert azt az előző 20 év bizonyította, hogy nem volt segítség a gyereknek, nem volt hasznos a társadalomnak sem önmagában. Ezért lett ingyenes az étkezése a rászoruló gyerekeknek, ezért biztosítanak ingyenesen napközbeni ellátást ha szükséges még a szünetekben is, ezért ingyenesek a tankönyvek stb.
A másik oldal a bérekhez kötött támogatás, ott csak nem vesz el annyi adót a dolgozó embertől a költségvetés ha gyereket is eltart éppen a fizetéséből, mint azoktól, akik akkor nem. A családi adókedvezmény nem más pénzét adja oda támogatásként, hanem azt nem kéri el a közös kasszába, amit az ember maga megkeresett. Addig amíg nincs gyerek, meg amikor már nagykorú, akkor meg a szülő pontosan úgy adózik, mint mások.
"Ugyanakkor a bérhez kötött támogatásoknak meg megvan az a veszélyük, hogyha a szülők elvesztik a munkájukat akkor az adott család még nagyobb bajba kerül."
Igen, mivel éppen azt veszítik el amiből megéltek, ez a veszély fennáll. De ezen nem segítene az, ha a családi pótlék havonta 5000Ft-tal több lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!