Miért ennyire elterjedt vélekedés hogy a CSOK miatt magasak az ingatlanárak Budapesten amikor a valóság azt mutatja, hogy nem is magasabbak mint a régiós fővárosokban?
Nem magasabbak a régió árainál viszont a csok nélkül lehettek volna sokkal alacsonyabbak.
Ezzel is a sok fideszes oligarha járt igazán jól mert a csok előtt felvásárolták az olcsó ingatlanokat most meg 2-3 szoros áron adják el ezeket. A kisemberek a fiatalok meg mire összegyűjtötték a kis pénzüket akkorra már nemtudták megvásárolni a lakást mert megháromszorozódott az ára. Így segíti orbán viktor a fiatalok családalapítását, nem csoda hogy vissza esett a születések száma a ráköltött ezermilliárdok ellenére is.
Orbán egy kapkodó agyalágyult tolvaj.
1.
Tipikus agyhalott válasz:
"mert a Fidesz! 4!4!4"
Közben meg a Csoknak alig van köze hozzá.
Budapesten azért ilyen drága a lakás, mert egy szakmunkás hazavisz alkalmazottként 400 ezret, ha túlórázik, 500-at is akár.
Egy kozmetikus szintén ki tud húzni havi 350 ezret simán.
Magyarul egy pár, ha dolgozik és nem tengődik meg a segélyt várja, röhögve venne lakást, ha a régi 10 millióért kapok lakást árak lennének.
Persze, hogy felmentek az árak :)
Nem értem, miért is lehetne sokkal alacsonyabb?
A cikk szerint az ingatlanár/bérleti díj a régióban itt kecsegtet a leggyorsabb megtérüléssel. Értsd jó biznisz.
Tele van egyetemekkel a város ahol rengeteg külföldi diák tanul.
Turisztikai szempontból is felkapott hely.
Már 10 éve is az EU-s régiók átlaga fölött volt Budapest így ez az egyetlen régió Magyarországon ami nem kap annyi EU-s támogatást, mert elég fejlett.
Autómosóként Budapesten megkeresed a magyar átlagbért.
Rengeteg vidéki próbál beköltözni ide a jobb munkalehetőségek miatt.
Most akkor mégis milyen olyan valós tényezőt tudsz ami indokolná, hogy alacsonyabbak legyenek a Budapesti árak? (azt leszámítva, hogy sokan ezt szeretnék )
A vélekedés nem elterjedt, hiszen csak kevesen értik, mi az összefüggés a CSOK és az ingatlanárak között. A nagy többség teljesen elégedett a CSOK-kal és "boldogan" fizetne sokat, ha tudna. Ha a nagy többség nem lenne elégedett, már régen fellázadt volna.
A valóság pedig nem az általad mondottakat mutatja. Az általad mondottakat egyes statisztikák állítják, amelyek nem a CSOK szerint mérnek. A CSOK hatását nem lehet lemérni sem Prágában sem Bécsben, mert ott ilyen nincs. Ezt csak Magyarországon (ott is csak élhető helyeken) lehet mérni. Mégpedig úgy, hogy megnézzük mennyi volt az ár a CSOK előtt és mennyi utána. A hatás oka a CSOK. ÉS egyes helyeken ez a hatás meglehetősen nagy. Erősen (de egyáltalán em megalapozottan) felverte az ingatlanárakat. Ennek a hamis dolognak a kellemetlen következményeit majd azok fogják megfizetni, akik bedőltek neki. Minden csalás első pillantásra csábító, később rendkívül kellemetlen. De ezt a többség csak akkor hiszi el, ha megtapasztalta a következményeit. Ezt röviden a gondolkodás hiányának nevezzük.
"Ezt röviden a gondolkodás hiányának nevezzük."
Jaja, a 2,2 csok miatt lett a 10 millás panelból 25.
Ezeket a hülyeségeket te tényleg elhiszed?
Neked is szükséged lenne ám a gondolkodásra.
#3 abszolút igazad van
2014. január 1. és 2015 január 1. között 18,09%-ot nőtt az átlag ingatlanár Budapesten.
Míg a 2015 július 1. (akkortól lehet felvenni CSOK-ot) 2016 július 1.-ig 17,98 %-al nőttek az ingatlanárak Budapesten.
A hülye is látja, mennyivel jobban nőttek a CSOK után az ingatlanárak. -0,11%-al :D
Maguk az ingatlanos szakemberek nyilatkozták idén év elején is, hogy az új CSOK szabályok miatt további árnövekedésre számítanak majd (a korábbi tapasztalatok alapján). Majd meglátjuk.
Szóval nem a "hülye" átlagember mondja.
A kommunikációnak is nagy szerepe van a tapasztalt árnövekedésben. A 2014-es év első, de inkább második negyedévében megindult tempós árnövekedés előtt hónapokkal nagyon sok (fizetett) cikket jelentettek meg az ingatlanügynökségek arról, hogy már "brutális" árnövekedés van (amikor még sehol nem volt árnövekedés). A hírek hatására a befektetők megmozdultak és elkezdték vásárolni az ingatlanokat, mintha nem lenne holnap. Lakossági vásárlók (gy.k. akik maguknak akartak lakást) panaszkodtak, hogy képtelenség lakáshoz jutni, mert a befektetők rájuk licitálnak és bármilyen árak megadnak. Gyakorlatilag ezek a befektetők egy nagy lufit fújtak az ingatlanárakból, ami az ingatlanügynökségeknek volt köszönhető: Ezen ügynökségek piac manipulálására irányuló kommunikációjának és kartellezésének (utóbbiért kapott is a két nagy magyar ingatlanügynökség ahhoz képest nevetségesen alacsony bírságot).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!