Medgyessy vagy Gyurcsány volt alkalmatlanabb miniszterelnök 2002-2010 között, illetve melyikőjük csinált nagyobb kárt?
Ki csinált több kárt az ország gazdaságában? Gyurcsány vitte el a balhét, hiszen ahogy be is vallotta semmit se csináltak csak úgy tettek mintha kormányoznának, statisztikákat hamisítottak, kiköltekeztek, IMF hitelt vettek fel stb.
Ez már Medgyessynél elkezdődött vagy Gyurcsány a fő kolompos?
Manapság már az él a köztudatban, hogy Gyurcsány a rossz, Medgyessy neve nem kerül fel, de ő is MSZP-s volt ráadásul 2002-től miniszterelnök.
Mi a helyzet ezzel?
"Szerinte miért állnak a szakadék szélén a szolgáltatók?"
Természetesen külön kell választani a kormányzati mutyiban részt vevő és nem vevő szolgáltatókat. Mindenki tudja, hogy az Orbán kormány a gázon lopja szét a magyarokat. Google: gázmutyi fidesz
"pedig szigetelt panel."
Ezt mondanod se kellett volna.
Nézzük mi nem volt náluk,
Nem voltak a patkányok elszaporodva Pesten,
Az ivóvíz nem volt ólomtartalmú, mint most,
Nem volt rezsicsökkentés, viszont a szemetett elvitték időben,
Nem volt 7 évvel lemaradva a csatornázási művek a csatorna cserében a rezsicsökkentés miatt.
Ezek csak a Portfoloioról idéztem, ami egy független gazdasági lap.
#9
"A rezsicsökkentett árakat a 2011-es gázárakhoz viszonyítják még ma is, amikor tényleg rohadt drága volt a gáz. Manapság a gáz piaci ára olcsóbb, mint amennyiért az állam adja."
Csakhogy te nem azt a gázt fizeted ki ami most megvehető a piacon, hanem azt, amit még a ballibek szerződtek le az oroszokkal 1995-ben 20 évre. Abban a szerződésben meg volt kötve a gáz ára az ország számára, arra jött még rá a szolgáltatóknak a garantált haszna. Mivel már nem magánkézben van, így ez a garantált haszon nincs rajta, ezzel lehetett csökkenteni az árát.
Senki nem azzal a gázzal fűt, amit az előző héten "adtak el" a piacon, vagyis nem azt használják fel, ami a pillanatnyi gázár. Az üzemanyagokon azért van hirtelen mozgás a piaci ár miatt, mert több cégtől is vehetsz egyszerre. Egyik sem fogja az orrodra kötni, hogy fél évvel korábban, amikor a kőolajat megvették, akkor mekkora volt a beszerzési ára és éppen most mekkora haszon van a liter benzineden, kicsi vagy nagy. Az áram piacán már szintén van tolódás, a szolgáltató ott is hosszútávú szerződés alapján veszi meg az előállítótól. Csak az egy kicsit stabilabb, kisebb az ingadozás, mert az áram "alapanyagát" nem kell jó előre leszerződni - vagy pont ellenkezőleg, már 10 évre előre tudni lehet az ár alakulását, hiszen fel kellett építeni az erőművet és annak meg kell térülnie.
Ha jól sejtem, akkor már a következő télen nem a régi szerződés szerinti gázt fogjuk használni, de ettől még az is hosszabb távú lesz, legalább pár éves, előre lekötött árral. Az amerikaiak próbálják eladni nálunk a palagázukat, de a németek tettek róla, hogy hozzánk most is csak az oroszoktól lehessen csővezetéken beszállítani. Pont ezért akarták Orbánék a NABUCCO vezeték megépítését, de az nem jött össze. Közben a németek meg lazán kiépíthették az Északi áramlat 2-t és most már a hozzájuk érkező gáznak nem 40 hanem 60%-a jön az oroszoktól. Hurrá.
De azon elgondolkodhatnál, hogy ha a németek onnan vesznek többet és nem más forrásból, akkor talán az éri meg a német embereknek jobban.
#16
"Sajnos egyik se tudta rendbe tenni amit orbánék előtte elrontottak."
Na, várom hogy sorold miket is rontottak el Orbánék 1998-2002 között, amit annyira rendbe kellett volna tenni!
Főképpen azért vagyok kíváncsi, mert pont az alapján a 4 év alapján kerülhettünk be az eu-s felvétel előtt álló országok közé és mentek javában a csatlakozási tárgyalások.
Szóval sorolnád miket rontottak el?
"Medgyessy vagy Gyurcsány volt alkalmatlanabb miniszterelnök "
Erre nem lehet pontos választ adni, mert Medgyessy nem tölthette ki a ciklusát, gyurcsány megpuccsolta.
Lehet, hogy ha marad 4 évig Medgyessy, akkor az ő nevéhez kötnénk ma rengeteg kárt. Ahogyan könnyen lehet, hogy akkor gyurcsány soha nem is lett volna miniszterelnök, mert az emberek nem kérnek még egyszer a ballibekből 2006-ban. De lehet hogy éppen ellenkezőleg.
Valójában nem egy személyhez köthető a ciklus "eredménye" és mivel mindkettő ugyanannak a pártszövetségnek volt a miniszterelnöke, így nem is igazán érdemes külön kezelni, méricskélni. Medgyessyt azért tudta gyurcsány megpuccsolni, mert nem volt jó miniszterelnök, nem tudta jól kormányozni az országot, jól irányítani a gazdaságot. Csak gyurcsány még nála is rosszabb lett, mert még szándékosan hazudott is hogy miniszterelnök lehessen 2006-ban, holott már akkor tudta, hogy nem képesek sem jól sem egyáltalán sehogy irányítani a gazdaságot.
#26-s, 1994-ben kezdőttek a csatlakozási kérelem, a tárgyalások 97-tól indultak meg, 2002-ig tartottak.
A Fidesz ellenkampányt is indított, hogy 100 ezer munkahely veszhet el, de támogatta a csatlakozást másfelől.
#28
Tudom, hogy a wikipédia sokszor téved, de akkor javítsd ki másik forrással, mert ott ez szerepel:
"Magyarország 1991 óta volt társult tag és az Unió 1998-as luxemburgi csúcstalálkozója óta folytatott csatlakozási tárgyalásokat a szervezettel, melyek 2002-re a végükhöz érkeztek."
De van jobb, mint a wikipédia:
Szerintem kevered a konkrét csatlakozási tárgyalásokat a Phare programmal, gazdasági kapcsolatokkal és a szándékkal, hogy az ország majd csatlakozhasson.
"1994. április 1-én Magyarország benyújtotta uniós csatlakozási kérelmét, azonban a csatlakozáshoz azonban nem elegendő az adott ország politikai szándéka, hanem ezen túlmenően igazolnia kell politikai, gazdasági és jogi érettségét is. "
Hosszú folyamat volt ami elvezetett a tagságig, de akkor is a csatlakozást megelőző években kellett alkalmasnak lenni arra, hogy tagok legyünk és nem előtte vagy utána.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!