Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg moderálni kellene...

Tényleg moderálni kellene magunkat, mert több pénzt kapunk az EU-tól, mint amennyit befizetünk? Akkor annak, aki a költségvetés nettó haszonélvezője, annak is kuss a neve?

Figyelt kérdés

Ne hallassuk a hangunkat, ne vétózzunk?


Akkor számolja már ki mindenki, hogy akkor ő most a költségvetés szempontjából nettó befizető vagy nettó haszonélvező. Miért nem csináljuk így?


Aki keres 4-500 bruttó felett, az kapjon 3 szavazati jogot, aki meg ún. rászoruló, tehát több segélyt, támogatást kap, mint kifizetést, akár segély, eü., oktatás, gyógyszer-támogatás, családi pótlék, stb, az meg hallgasson, véletlenül se menjen tüntetni, szavazni, moderálja magát.


Igen is van jogunk vétózni, akár az egész EU-val szembemenni, pl. bevándorlás ügyben.


2019. ápr. 29. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Nem, elég lenne, ha jogállami keretek közt maradna az ország. Senki se mondta, hogy kussban kell lenni, legfeljebb a fidesz, aki szisztematikusan csinálja ki a független és ellenzéki médiát.

A HVG plakátjai már évtizedek óta voltak az utcákon, most hirtelen betiltották őket. De lehetne sorolni hosszan, ahogy a fidesz kussoltatja a kritikus és független hangokat.

2019. ápr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Akkor is kevesebb pénz jönne, ha nem lenne bevándorlás. Új irányvonalra akarják fordítani a költségvetést.


Amúgy sokszor akarat sincsen meg, hogy több pénzt vegyünk ki a költségvetésből, pedig lenne ott még mit kinyerni.

2019. ápr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
Nem kapunk többet. Amúgy annyi eszed magadtól is lehetne, hogy ha mi járnánk jól akkor be se vettek volna.
2019. ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

#3 írta le a lényeget.

Az EU bővítése nem azért történt, mert a régi tagállamoknak kedve támadt jót cselekedni az újakkal, hanem mert a saját országaik, saját gazdaságuk előnyét látták a bővítésben.

Ettől még lehetett volna a bővítés mindenki számára előnyös folyamat, de csak akkor, ha a csatlakozó országoknak megfelelő vezetése van és nem a "merjünk kicsik lenni" mentalitással viselkednek, mint nálunk a ballibek. Pontosan ezért állnak jobban a csehek, lengyelek, szlovákok, mint mi, mert nekik nem volt 2 olyan kormányciklusuk eu-s tagként, ahol nem az ország érdekét nézte a kormányuk, hanem a külföldi befektetőkét, ahol nem szó nélkül fogadták el a legbolondabb elvárásokat is az eu-tól, hanem a saját országuk érdekét nézték.

Ez az amit nagyon sok ellenzéki elfelejt (vagy nem is értett soha) hogy az EU tagsággal nem megvettek minket, nem adjuk el a döntési jogköreinket azzal, hogy kapunk támogatásokat és az eu-s pénzek nem adományok, hanem egyenjogú tagállam lettünk, szuverén döntési jogkörökkel, az eu-s pénzek pedig egy üzleti alku egyik felét jelenti, amiért cserébe mi a piacainkat nyitottuk meg előttük.

Mindig arra hivatkoznak, hogy a nyugatiak sokkal jobban értenek a gazdasághoz, ott szuper döntéseket hoznak, de ilyenkor ezt elfelejtik és azt hiszik, ugyanezek a gazdasági emberek képesek lettek volna valaha is olyan üzletbe belemenni, ami nem nekik hoz hasznot - vagy ha jobban tetszik, nem hoz nekik hasznot.Tehát attól, mert papíron ki lehet mutatni, hogy nettó haszonélvezők vagyunk, a valóságban bizony azoknak jó az üzlet (azoknak is) akik nettó befizetők. Különben nem tennék.

2019. ápr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
93%

"Az EU bővítése nem azért történt, mert a régi tagállamoknak kedve támadt jót cselekedni az újakkal"


Ezt nem is állította senki. Az EU nem segélyszervezet, hanem gazdasági és politikai egyesülés, ahova mi kértük a felvételünket és önként léptünk be, vállalva annak minden következményét, előnyét és hátrányát.


"Ne hallassuk a hangunkat, ne vétózzunk?"


Nem emlékszem, hogy Magyarországtól megvonták volna a szavazati jogát. Te igen?

2019. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tehát attól, mert papíron ki lehet mutatni, hogy nettó haszonélvezők vagyunk, a valóságban bizony azoknak jó az üzlet (azoknak is) akik nettó befizetők. Különben nem tennék"


Viszont két és fél költségvetési ciklus alatt rájöttek, hogy mégsem olyan jó üzlet. Nem véletlenül szakadt ketté sőt három felé az új költségvetési kérdésnél.


Nyugati országok előre menekülnének, azaz gyorsítják a gazdaságot, több pénzt adnak innovációra, britek kiesésével az euró lesz az egyedüli pénznem a centrumban. Lehet csatlakozni, de ők nem fognak várni senkire. A német-francia vezetés összezár, ahogyan már most is látható.

2019. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!