Puzsér nem vesz részt az előválasztáson, így már biztos, hogy Tarlós ellen nem lesz közös ellenzéki főpolgármester-jelölt. Miért nem veszik észre egyesek, hogy az ellenzék megosztása a Fidesz érdeke?
A kérdésemmel kapcsolatban megjegyezném, tavaly decemberben válaszban az alábbit írtam egy másik kérdés alá: "Ideje leállni a Puzsér melletti kampánnyal, Tarlós ellen egyetlen erős, komolyan vehető kihívó kell, semmi szükség celebekre akik megosztják az ellenzéki szavazókat. Aki Puzsérra szavaz, az Tarlóst erősíti."
Ezt a válaszomat majdnem nulla százalékra lepontozták. Az idő engem igazolt, Puzsér most az utolsó pillanatban kihátrált, nem vesz részt az előválasztáson. Gyakorlatilag megosztja az ellenzéket, ráadásul úgy, hogy ki se derül, a budapesti előválasztáson az ellenzéki szavazók közül körülbelül mekkora arányban támogatnák őt.
Az ilyen hirten politikai lépések mögött általában zsarolás áll.
Pl hagyják hogy belelovalja magát,aztán amikor már benne van akkor kap egy fényképet amin éppen egy fiatal srácot szopikáztat vagy akármi kompromitálót amit csak érnek.
Ezért is nem lehet mo n fullban nyomni mert kicsinálnak.
Mo n fizetni kell ide,jóban kell lenni oda és közben folyamatosan gyüjtögetni a környezetedben lévők szemét dolgat hogy sakkban tudd tartani őket nehogy ellened merjenek fordulni.
Ez a politika.
Kedves Kérdező
Amit a hvg ír, azt ne tekintsd feltétlenül igaznak, mert eléggé elfogultak és részrehajlóak, így nem eléggé hitelesek.
Ha igazi, független, elfogulatlan és objektív portált akarsz olvasni vagy hallgatni, ajánlom az Origót vagy a Hír tv-t.
A másik, hogy Demokrácia van. És egy demokráciában nagyon fontos, hogy sok párt induljon a különböző választásokon, mert sokféle ember van, sokféle vélemény, és a pártok ezeket a véleményeket, nézeteket testesítik meg.
Puzsér nem "megosztja" az ellenzéket, hanem neki is van egy véleménye, képvisel egyfajta világnézetet, amivel sokan egyetértenek, és azok rá fognak szavazni.
Mások másra szavaznak, és akire a legtöbben szavaznak, az győz. Ez így van rendjén.
Amit az ellenzék csinál, hogy így visszalépnek, úgy taktikáznak, meg "egyetlen jelölt" stb., ez azért rossz, mert csökkenteni akarják az emberek választási lehetőségeit, és ez nem demokratikus.
Például, ha te DK-s vagy, és szeretnél a DK-ra szavazni, akkor előfordulhat, hogy nem tudsz rá szavazni, mert visszalépett, és akkor csalódottan kell távoznod, mert nem indult a kedvenc jelölted.
Egy igazi demokráciában mindenkinek meg kell találnia a kedvenc pártját, és meg kell adni a lehetőséget a választópolgárnak, hogy ténylegesen szavazhasson a pártjára.
Ezt a lehetőséget akarja az ellenzék megcsorbítani, és ez nem helyes, nem demokratikus.
Jól olvassátok el az előző kormánypárti válaszoló válaszát! Tökéletesen alátámasztja az állításaimat és azt, hogy Puzsér most kiket erősít azzal, hogy megosztja az ellenzéket.
Az előző válaszoló:
-az Origót vagy a Hír TV-t ajánlja, mint hiteles hírforrás
-nem szidja Puzsért, hanem megvédi, mert a Fidesznek jól jön az ellenzéki szavazatok megosztása és ha nincs közös jelölt
-fontosnak tartja, hogy sok párt induljon a különböző választásokon, mert sokféle ember van, sokféle vélemény
-"Amit az ellenzék csinál, hogy így visszalépnek, úgy taktikáznak, meg "egyetlen jelölt" stb., ez azért rossz, mert csökkenteni akarják az emberek választási lehetőségeit, és ez nem demokratikus"
-"Ezt a lehetőséget akarja az ellenzék megcsorbítani, és ez nem helyes, nem demokratikus"
Nem kérdező, nem a te állításaidat erősíti meg az előtted válaszoló
Hanem azt amit már sokan, sokszor mondtunk neked/nektek: TI vagytok egyoldalúak, szemellenzősek. TE vagy az aki nem tiszteli a demokráciát, az emberek szabad vélemény nyilvánítását. TE vagy az aki butaságokat beszélsz és nem vagy képes megérteni, hogy nem azért van a fidesz kormányon, ráadásul ilyen nagy többséggel, mert nem egy jelölt van vele szemben - hanem mert az embereknek nem kell az amit te akarsz, mert nem egyfélék és nem tudnak mind összeállni.
Mindig is 30-40 párt indult a választásokon. Nem ettől lesz kisebb vagy nagyobb egy párt támogatottsága, hanem attól, hogy hányan értenek velük egyet, hány szavazót tudnak megszerezni. Ha a fidesz rosszul csinálná a dolgát, akkor nem lenne ennyi szavazója akkor sem, ha vele szemben 100 másik párt lenne. Ahogyan korábban is sok párt volt, mégis meg tudta szerezni a szavazók többségét az mszp - egyszerűen mert rájuk szavaztak. Nem a másik 30 pártra aki szintén indult a választáson és nem azért mert csak 1 jelölt volt a fideszesen kívül.
Minél inkább erőlködtök ezen az összefogáson, annál kevesebb szavazótok lesz. Az emberek többsége ugyanis érték alapon választ - és ha nektek nem számítanak ezek az értékek, hiszen összeálltok bárkivel a győzelem reményében, akkor nem szavaznak rátok. A fideszre sem fognak szavazni, de rátok sem.
"Mindig is 30-40 párt indult a választásokon."
Hasonlíts össze egy 2010-es szavazólapot egy 2018-assal! Tele van kamupártokkal az utóbbi. Az adófizetők pénze pedig eltűnt, mert nem fizették vissza a kampányra kapott állami támogatást és behajtani se sikerült ezeket a tartozásokat.
Vannak normális érveid egyébként, vagy csak a kormánypropagandát jöttél ideböfögni a 22 százalékos válaszolóval együtt?
13-as vagyok.
Kedves Kérdező
Ez nem kormánypropaganda, hanem józan ész.
Az a sok párt meg nem kamupárt volt. Vannak ma is szabályok arra vonatkozóan, hogy hogyan és miként lehet pártot alapítani. Én nem tudom, hogy kell csinálni, de Te is alapíthatsz pártot, gondolom valami aláírásokat vagy miket kell gyűjteni, szépen bejegyeznek, aztán ha elég szavazód van, még kormányra is kerülhetsz.
Ilyen a demokrácia.
Amúgy meg fontos, hogy széles legyen a látóköröd.
Arra biztatlak, hogy szerintem olvass többféle terméket. Ha nem szereted a Fideszt, azért hallgasd meg őket is, hogy miket mondanak, milyen elveik vannak.
Én is meghallgatom a másik oldalt is, nézem, hallgatom a Fideszes portálokat is, az ellenzékest is meg Puzsért is nézem, a múltkor Gyurcsányné Dobrevet is néztem.
Egyébként az baj ezzel az összefogósdival, hogy ezzel a pártok a saját elveiket, saját gyökereiket tagadják meg; és ami még rosszabb, hogy azt akarják, a szavazóik is feladják az elveiket. Pl. azt akarják, hogy az MSZP-s szavazzon a Jobbikra, vagy fordítva.
Ezt nem lehet csinálni, nem demokratikus, nem etikus.
#16
Azt ki dönti el, hogy melyik a kamupárt és melyik nem az? Amikor a jobbik először indult választáson akkor mitől nem volt kamupárt? Miért nem számít annak a Juhász Péter féle Együtt vagy mitől nem kamupárt a momentum, az lmp, a kétfarkú kutyapárt amikor először indult a választáson vagy amikor már alig kapott szavazatot? Azok mitől nem kamupártok? Csak mert szerinted nem azok? Honnan tudod, hogy nem lesz valóban mérhető szavazótábora egy pártnak ha nem is engeded elindulni a választáson?
#18
Nem tudom, hogy működik a pártalapítás rendszere.
Gondolom van valami bíróság vagy hatóság, nem tudom micsoda, aki eldönti, hogy a párt megalakulhat-e vagy nem. Gyűjteni kell valami aláírásokat, be kell jegyeztetni valami hatóságnál.
Akiket felsoroltál, és akikre lehet szavazni, azok átestek ezeken a procedúrákon, azért nem kamupártok.
De ne tereljük el a témát, mert a kérdező Puzsérról írt ki kérdést.
Nem tértem el a témától. Azok, akiket te kamupártoknak nevezel, pontosan ugyanazon a procedúrán mentek át, mint azok a pártok, amik ma már bent vannak a parlamentben. A demokrácia lényege és alapja, hogy kívülről nem szabhatod meg senkinek hogy indulhat-e egy választáson és a sikerességét csakis utána, a választáson elért eredmény alapján lehet elbírálni. Ez is van benne a törvényben. A megfelelő szabályok szerint pártot alapítottak, bejegyeztették magukat a választáson induló jelölt jelölő szervezeteként és ha igényt tartottak rá, akkor pénzt is kaphattak a választáson való szerepléshez az esélyegyenlőség miatt. Ennek feltétele is van, ha nem érnek el 1%-t, akkor a pénzt visszakérik tőlük. Ezt jelenti, hogy utólag lehet eldönteni csak, hogy a szerveződés életképes volt-e vagy sem.
Amikor megalapult és elindult a választáson a kétfarkú kutyapárt, már akkor deklaráltan viccpárt volt - saját maguk által kimondva. Mit nevezhetnél jobban kamupártnak mint azt, amelyik saját magát is csak viccnek tartja? Mégis joguk volt elindulni és több szavazatot szereztek, mint a korábban már parlamentbe is bejutott Együtt.
NEKED szólt a válasz és remélem sikerült valamennyire elmagyarázni, hogy ez a kamupártos szöveg csak habverés. A demokrácia sokba kerül, hiszen csak akkor tud minden vélemény szóhoz is jutni, ha megteremtjük a lehetőségét. Vagyis nem szűkítheted le a jelölhetőséget, választhatóságot ilyen szempontok szerint, mert azzal csorbul a demokrácia. Összeszedték a szükséges támogatót, bejegyeztették magukat, indítottak jelöltet? Igen. Akkor nem tilthatod meg nekik az indulást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!