A focit meg akármilyen profit sportot miért állami pénzből támogatnak?
az egész Magyar élsportot az adófizetők pénzéből tartják el,ez az egy dolog nem változott a szocializmus óta.csak azt nem értem hogy miért vásárolnak ennyi futballklubot.ez új,régen nem volt ilyen.talán pénzmosás áll a háttérben?
- Az élsport serkenti a sportturizmust
- Jelentősen tud hatni a társadalom lelkiállapotára (pozitív és negatív értelemben is, ezért szeretik a diktatúrák)
- A fő kérdés részemről igazából az lenne, hogy javít-e az össztársadalom egészségügyi állapotán, de erről nem találtam kimutatást.
- Nyilván jó pénzmosásra is, hiszen ezek a pénzek "elvesztik közpénz jellegüket"
Bízzunk benne, hogy a kormánynak van hatástanulmánya róla, hogy összességében pozitív a mérleg.
#5
Igen, pozitív a mérleg. Az elejétől kell nézni a végéig a folyamatot, nem csak a középső részét. Mintha csak azt néznéd meg, hogy nyereséges-e az állam számára, hogy működtet első osztályú vasúti kocsit, hiszen nem jön ki a jegyárak bevételéből ezeknek a költsége és sokat kell mellé tenni, meg kevesen utaznak első osztályon. A lényeg nem ez, hanem hogy az embereknek utazniuk kell valahogyan a lakóhelyüktől, erre egy mód a vasút, aminek fenntartása az állam kötelezettsége (mármint a közlekedés, van ahol vasúttal, máshol busszal megoldva). Ha meg már amúgy is van vasúti közlekedés, akkor abban már miért ne legyen első osztály is.
A profi sport sem önmagában értékes, hanem mert egy cél lehet sok fiatalnak, hogy eljuthat oda. ha pedig van ilyen lehetőség, akkor kell utánpótlás nevelés, vagyis a fiatalok oda juttatása az élre. Ha van utánpótlás nevelés, akkor a sportolók találnak benne munkát is és lesz tömegsport is mellette, hiszen nem mindenki fog minden nap edzeni, de ettől még ha úgy is van ott tenisz vagy lovaglás, bírkózás, akármi, akkor miért ne mennének sokan heti 1-2-szer. Ez meg az egészségesebb életmódot segíti, ami hozzájárul a hosszabb, egészségesebb élethez, kevesebb egészségügyi, orvosi költséghez stb. stb. Az élsport tehát a hívószó, ami mindezeket hozza magával, vonzza a fiatalokat és sokan szeretik nézni a versenyeket. A nézőkből pedig sportolók vagy sportolók szülei lesznek.
Ez mind szép és jó kedves 6-os válaszoló, csak az írásodnak nincs köze a magyar valósághoz...
Kedves kérdező!
Alapvetően azért támogatják a kormányok a sportot, mert ez hozzá tartozik a társadalom szükségleteihez. Ahogy a színházak is egyébként.
Mi épp azt éljük meg, mikor a finanszírozás túllépi a társadalmi igényt. pl. 10 ezres mini stadionokat építeni 1-2 ezres lakosságú falukhoz nonszensz. Vagy teljesítménytől függetlenül is milliókkal pénzelni az élsportolóinkat is nonszensz stb. stb.
Meglátásom szerint az állami beavatkozás csak rontja ezeknek a sportoknak a piacképességét, mert a klubbok nagyon a politika felé orientálódnak a rajongók helyett, a rajongók pedig "úgy is ott a TAO" felkiáltással nem támogatják anyagilag őket többé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!