Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar nép miért ennyire...

A magyar nép miért ennyire megalkuvó, szolgalelkü?

Figyelt kérdés

Szétlopják az országot, milliárdokat ölnek hülyeségekre mint pl. foci, de nem történik semmi, nem érdekel senkit.


Kezdem azt hinni ez a nép ennyit érdemel, ennyit tud.



2019. márc. 27. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Politikai korrektség, ez van kb. mindenhol a többnyire fehérek élnek
2019. márc. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Mert a mostani középkorú réteg még a szocializmusban nevelkedett, amikor nem lehetett ellenkezni és mindenbe bele kellett törődni.

Azon kívül ha azt látod, hogy hiába emeled fel a hangod valami ellen, semmi foganatja, akkor te is belefáradsz.

Jelenleg hiába tüntetne a nép bármi ellen, Orbánt nem érdekli az emberek véleménye, csak csinálja a hülyeségeit. Azért, mert tudja, hogy érinthetetlen, nem lehet őt felelősségre vonni a sok mocsok miatt.

2019. márc. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
A magyar nem egy vérmes, harcos nép alapból. Engem leginkább az lep meg, hogy viszont akik azok és ezt bizonyították 2006 körül, tehát azok a Jobbikosok (mert azok nem Fideszesek voltak) akik 2006-ban az utcán voltak és mondjuk ki tomboltak, romboltak most bár állítják nagyon nagyon nem tetszik nekik a Fidesz rezsim, de azért valamiért most mégsem moccannak. Csak arra a következtetésre tudok jutni, hogy ezeknek az embereknek a lelkét egyszerűen jobban felbőszíti az, hogy ellenkező oldali kormány van hatalmon mint az, hogy a mindenkori kormány mit tesz a hazájukkal. Tipikusan a ki csinálja a probléma és nem az mit csinál.
2019. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

#2

"Mert a mostani középkorú réteg még a szocializmusban nevelkedett, amikor nem lehetett ellenkezni és mindenbe bele kellett törődni."

Na ez mutatja mennyire nem értesz hozzá.

A mostani középkorú réteg ugyanis pontosan megszüntette azt a rendszert, hogy neked már ne kelljen benne élned!

Mi tudjuk, hogy milyen volt akkor, ezért tudjuk, hogy ami most van annak semmi köze hozzá. Te meg elhiszed az akkori rendszer működtetőinek, az állampárt jogutódjainak, hogy most, amikor az ő rendszerüket megbuktatók vannak hatalmon, akkor olyan a rendszer, mint amit korábban ők csináltak.

Volt lehetősége mindenkinek elmondania a véleményét. Nektek is ott volt az összes választás, az összes nemzeti konzultáció és népszavazás.

Ja, hogy nem mondod el a véleményedet? Vagy nem töltöd ki az ívet csak mert arra nem lehet mást válaszolni, mint ami jó a kormánynak? Már bocs, de éppen most kérdeznek meg és most hallgatják meg az emberek véleményét. És el is mondják, csak nektek nem tetszik, hogy annyian azokat támogatják akiket ti nem akartok.

2019. márc. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%

"Kezdem azt hinni ez a nép ennyit érdemel, ennyit tud."


Erre már elég rég rájöhettél volna.

2019. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

2-es tökéletesen leírta.


Ráadásul a szocializmusban nevelkedett emberek igénye is kevesebb.

Sokan internetet sem használnak,külföldön sem jártak soha,és szökőévente egyszer járnak egy nagy városban,mint Budapest.

Ők azt sem tudják milyen a minőségi élet.


Na meg minél szolgalelkűbbek,annál jobban elismeri őket a közösség.Milyen kemény,mert elmegy sz-ért h-úgyért is dolgozni,mert "több,mint a semmi".

És ez nem csak a belföldön dolgozókra igaz.


Sokan elmennek 1200-1300 euróért külföldre is dolgozni,úgy,hogy felélik az egész fizetésüket.

Gyakorlatilag a semmiért ingáznak,de el lehet mondani,hogy külföldön dolgozik,és ez büszkeséggel tölti el.Itthon dicsekedhet a minimálbéres haverjainak,hogy ő milyen sokat keres.

2019. márc. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

"A mostani középkorú réteg ugyanis pontosan megszüntette azt a rendszert, hogy neked már ne kelljen benne élned!"

Tévedés! A mostani középkorú réteg (50-60 évesek) bőven a szocializmus derekán születtek (szüleim generációja). A rendszerváltáskor már a 30-as éveiket taposták, ergo szocializmusban nevelkedtek.


"Te meg elhiszed az akkori rendszer működtetőinek, az állampárt jogutódjainak, hogy most, amikor az ő rendszerüket megbuktatók vannak hatalmon, akkor olyan a rendszer, mint amit korábban ők csináltak."

Nem elhiszem, hanem LÁTOM. Orbán KISZ titkár volt, a kormány kulcsembereinek többsége is vagy KISZ-es vagy MSZMP-s kötődéssel bír.

És pontosan azt csinálják, ami a szocializmusban volt: államosítás (tankönyvkiadás,


"Nektek is ott volt az összes választás, az összes nemzeti konzultáció és népszavazás."

A választásokon a Fidesz durván visszaélt a médiafölényével és közpénzből nyomatott "közérdekű tájékoztatás" cím alá bújtatott propagandát. Amióta nagykorú vagyok MINDEN választáson és népszavazáson részt vettem. Az más kérdés, hogy az értelmetlen bevándorlós szavazáson direkt érvénytelenül szavaztam, mert se tétje se értelme nem volt a kérdésnek, ráadásul a kormány egy EREDMÉNYTELEN népszavazást úgy adott elő, mintha ezzel felhatalmazást kapott volna a néptől! Ja, meg hogy az emberek 98%-a támogatta őket... persze, 40%-os részvétellel, 15%-os érvénytelen szavazati aránnyal, azaz az összes választópolgár 33%-a adott nekik tetsző választ...


"Vagy nem töltöd ki az ívet csak mert arra nem lehet mást válaszolni, mint ami jó a kormánynak? Már bocs, de éppen most kérdeznek meg és most hallgatják meg az emberek véleményét."

Ne haragudj, de az nem az emberek meghallgatása, hogy küldenek egy kérdőívet, előre megírt kérdésekkel és válaszokkal, úgy megfogalmazva, mintha minden fekete-fehér lenne és a válaszok közt az egyik a kormánynak kedves, a másik meg egy totálisan irreális másik véglet...

Ha valóan meg akarnák kérdezni az embereket, akkor Orbán kiállna nyílt vitákra, lakossági fórumokat tartana vagy legalább a neten lehetne véleményezni a törvénytervezeteket. Orbán tesz az emberek véleményére méghozzá magasról!

2019. márc. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

"A tankönyvpiac nem volt jó, csak drága volt."

Mert most jobb, hogy a tanár nem választhat könyvet, meg, hogy az állami tankönyv propagandával van tele? Tipikusan pl. nyelvkönyvek esetében ég és föld tud lenni a különbség két tankönyv között. Tudom, mert a párom idegennyelv tanár. De pl a történelemkönyv a liberalizmust úgy állítja be, mintha legalábbi a nácizmussal volna egyenrangú...


"Kicsit más, mint egy aláírás gyűjtés, ahol nem sikerült az ellenzéknek még a 200 ezret sem összeszednie."

Mert ha összeszedik, mint a Momentum az olimpiás népszavazáshoz, akkor a Fidesz gyorsan kihátrál, mert nem meri vállalni a népszavazáson a vereséget. Gerinctelen alakok gyülekezete!


"Orbán nem egyszemélyben dönt a kérdésekben, ezt megérthetnétek végre."

Dehogyis nem! Orbán egy diktátor. A pártkatonái meg nem is mernek más véleményen lenni, mert kiesnének a kosárból. Ez itt kérem puha diktatúra, ami megy!


"A lényeg az, hogy éppen elegen értik ahhoz, hogy ez a kormány nyerje a következő választást is."


Nyilván meg fogják nyerni a következő választást is sajnos, mivel az ellenzéket módszeresen szétverték, a potencionális ellenfeleket (pl Vona) lejáratták, valamint a média felvásárlásával úgy irányítják a hazugságokkal a közvéleményt, ahogy akarják. És amíg Orbán ott van, addig ez nem fog változni. Az egyetlen esély a változásra az lenne, ha Orbán eltűnne, az ellenzéki pártok közül meg végre kiemelkedne valamelyik, amelyik meg is tud erősödni.


De tudod, mit? Nem zavarna, hogy Orbánék pofátlanul lopnak. Nem érdekelne a migránsos meg Sorosos hazudozás-riogatás. Nem törődnék a mellveregetésükkel, hogy "neki megyünk Brüsszelnek", HA nem akarnának ennyire beleszólni a mindennapi életembe és hagynának boldogulni!

De azt látom, hogy mivel nem gyártok 3 gyereket így nekem csak az adófizetés jut. Beleszólnak, hogy hol nyaraljak (mert Cafeteriában már csak SZÉP kártya van, az meg csak belföldre jó), elvették a nyugdíjamat (MANYUP kinyírva, állami nyugdíj meg nem lesz, mire odajutok), nincs lakástakarék, a médiából folyton a propaganda ömlik, az utak vacakok, a kórházak borzalmas állapotban vannak, egy évig még azt is meg akarták mondani, hogy hova menjek vasárnap... Meg olyan őrültségek jutottak eszükbe, mint az internet-adó.

Ettől a dilettáns rablóbandától a szőr áll fel a hátamon.

2019. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Szóval ha az emberek nem akarnak valamit és a kormány ezt komolyan veszi, nem költ milliárdokat arra, hogy egy népszavazáson is kinyilváníthassák, hogy nem akarják azt a valamit, hanem elfogadja a döntésüket és nem csinálja meg azt amit nem akarnak – akkor gerinctelen."

Igen, az. Az olimpiáról nem írtak ki népszavazást, hiszen ott elejétől fogva egyértelmű volt, az emberek többsége NEM akar olimpiát, de ettől függetlenül csak beleöltek milliárdokat a pályázatba. Egy olimpia garantált államcsőd lett volna.

Ugyanúgy nem csináltak népszavazást a boltzárról, csak bevezették egy évre. Ott is egyértelmű volt, hogy az embereknek nem tetszik, aztán amikor már nem tudták tovább gáncsolni az ellenzék népszavazási indítványát, akkor inkább önként vonták vissza, nehogy szelet adjanak az ellenzék vitorlájába.

Persze a brüsszeles bevándorlós kérdésről kiírták a népszavazást, arra nem sajnálták a pénzt sem, pedig se tétje nem volt, se eredményes nem volt, se értelme nem volt, de tudták, hogy ott az ő véleményüket fogják támogatni az emberek.

Az ilyen kormány igenis GERINCTELEN!


"Ahhoz pedig, hogy valaki felvásárolhassa a médiát, azt valakinek el is kell adnia."

Ugyan már! Megvannak a Fidesz-maffiának a módszerei, hogy rábírják a tulajdonosokat, hogy eladják a cégeket. Hallottam történeteket. Mellesleg: miért veszi meg a kormány az ÖSSZES megyei napilapot, a kereskedelmi TV-k JELENTŐS részét és a két legnagyobb internetes hírportálból az egyiket? Jaaa, hogy propagandát nyomasson! Ez kérem a kommunizmusban volt szokás!


"Az nem jutott eszedbe, hogy talán – netán – jobbat kellene felkínálni az embereknek?"

Az embeeknek nem kell a jobb, mert buták, mint a föld. Gondolkodni nem tudnak és elfelejtik, amit a kúrmány egy évnél régebben művelt. A jobb csak azoknak kellene, akiknek van gógyijuk is, de azok kevesen vannak és egy részük már elment külföldre, ahol tényleg jobb is. A Fidesznek meg volt eddig 9 éve, hogy jól kormányozzon. Nem sikerült. Csak a megvezetett, buta emberek és azok éltetik őket, akiknek közvetlen hasznuk van belőlük.

A Fidesznek van kb 2,5 millió elkötelezett híve. Az összes többi ember vagy bizonytalan, vagy rühelli a Fideszt. És ők vannak többen! Csak mivel az emberek TÖBBSÉGE megoszlik a sok ellenzéki párt közt, így a Fidesz nyer.


"Tudom, hogy meg foglak lepni vele, de nekünk van 3 gyerekünk és hidd el sokkal több adót fizetünk be a párommal a családi adókedvezmény ellenére, mint te kétszeresen."

És ebben miért is vagy olyan biztos? Programozó vagyok, a párom tolmács. Mindketten jól keresünk, nem szalag mellett gürizünk minimálbérért!


"Ja, hogy bajod van azzal, hogy a magyar adófizetés alól azért apsz kedvezményt, hogy azt itthon költhesd el?"

Nem, nem azzal van bajom. Hanem, hogy a Fidesz először jól megadóztatta a Cafeteria-t, aztán most semmi mást nem hagyott, csak a SZÉP kártyát. Pl. nekem jól jött a lakáshitel-törlesztés meg a munkahelyi étkezés, meg a nyugdíjpénztár-támogatás. Most már egyik sincs, csak a SZÉP kártya, amit a Fidesz-maffia által felvásárolt hotelekben költhetek el - hurrá! Ja igen, lenne még a sportrendezvény-belépő, de utálom a focit, pláne a magyar botlábúakat.


"Meg fogod kapni a nyugdíjadat. MOST biztosan meg fogod kapni."

Igen, és ezt te személyesen garantálod? Minden elemző, közgazdász, társadalomkutató egyetért abban, hogy a mai 40 alattiaknak éhen halni is kevés lesz a nyugdíj. Mai reálértékkel számolva lesz kb 100 ezer forint a nyugdíjam, ami egyenlő a semmivel, ergo ha nem gyűjtök magamnak, éhen fogok halni. Ja, és addigra lesz vagy 70 év a nyugdíj korhatár, szóval talán lesz 4-5 nyugdíjas évem. Köszi. Egy bejáratott manyup rendszerrel nem lenne értelme a nyugdíj korhatárnak és eljöhetne az ember 60 évesen nyugdíjba ha akar.


"Van lakástakarék, működik. Csak nem kapsz hozzá évi 72 ezer forint állami támogatást."

Igen, működik. Épp csak az egész lényegét szüntették meg. Ha vaszektómiát csinálnak rajtad, akkor is van heréd és működik, csak épp gyereked nem lehet. Kb ugyanez a helyzet az LTP-vel.


"Azt ugye tudod, hogy ez még 10 év alatt is csak 720 ezer forint?"

Ééééérdekes, én 5 évig gyűjtöttem az LTP-t, aztán a hozzá tartozó hitellel együtt sikerült megvennem a lakásomat. Ma már persze az elszállt árak miatt esélytelen lenne.

Tehát csak 72 ezer évente. Miért is kellett akkor megszüntetni? Jaaa, mert ehhez nem kellett gyereket csinálni és nem lettél a kormánynak kiszolgáltatva?


"Tudod nem kellett volna 20 évig Demszkyt megszavaznod polgármesterednek"

Tipikus. Budapest = Magyarország, igaz? Ha tudni szeretnéd, egyrészt Demszkyt is utáltam, másrészt soha a büdös életbe nem költöznék a fővárosba. Túl nagy, túl büdös, túl élhetetlen. Köszönöm én megvagyok egy vidéki megyeszékhelyen.


"Gyurcsányod maga mondta el, nincs olyan amit felmutathatnának kormányként."

Nincs Gyurcsányom. Nem szeretem az MSZP-t. Liberális vagyok, de nem balos.


"Tudom létfontosságú vasárnap zoknit vásárolni."

Akkor neked, 3 gyerekesnek vázolom: vasárnap reggel, lázas a gyerek, elfogyott a Nurofen. Ja, de nincs gyógyszertár. Vasárnap. elromlott az ajtózár/csaptelep/bármi, amit sürgős cserélni és csak meg kell venni, nem kell hozzá szakember. Na, még mindig jó volt a boltzár? Vagy amikor egész héten dolgozol és vasárnap mennél nagybevásárlásra? Nem a napi két zsemlére kell gondolni, mert azt a sarki kisboltban megveszed.


Az internet-adóra nem tudsz mit mondani? Azt egy dilettáns találta ki, és hatalmas tüntetés kellett, hogy letegyenek róla. Ez a baj amúgy, hogy a Fidesznél minden törvényt olyasvalaki talál ki, aki nem ért az adott területhez és még szakértőkkel sem egyeztetnek, nemhogy az emberekkel!


Nálunk pl. átalakították a belváros közlekedését, hogy "gyorsítsák" a forgalmat. Napnál világosabb volt, hogy baromság. Anno reggel 15-20 perc alatt a munkahelyemen voltam, mert a dugó reggel 7:30 között kezdett kialakulni. Manapság 25-30 perc ugyanaz, mégis a Fidesz nagy sikernek könyvelte el az átalakítást. Olyan ember tervezte, aki nem jár át a városon naponta. És mellesleg a gyerekek miatt van a dugó, ugyanis a nyári szünet kezdetével egyik napról a másikra megszűnik a dugó. Míg én anno elmentem busszal-biciklivel iskolába, manapság a középiskolásokat is kocsival viszik. Elkényelmesedett generáció...

2019. márc. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!