Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen bunkók az emberek...

Miért ilyen bunkók az emberek Magyarországon? Külföldön tényleg sokkal jobb a helyzet?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz de valahogyan el kell kezdeni. Szóval én egy 23 éves aspergeri autista nő vagyok, rendkívül értelmes vagyok, viszont furcsa. Külsőre nincs bennem semmi furcsa, inkább szépnek mondanak (amit én nem úgy érzek de hát mindegy), inkább a világlátásom, gondolkozásom más, és ezáltal valószínűleg a kisugárzásom is nagyon más lehet. Tudni kell hogy kissé furcsán járok mert komoly gond van a gerincemmel de ezt is szerintem nagyítóval kéne nézni ahhoz hogy tényleg feltűnjön valakinek. Mégis napi szinten kapok rossz nézéseket az emberektől (nem férfiaktól, ez nem olyan jellegű. emberektől, unblock.) és heti szinten valamilyen beszólásnak ki vagyok téve idegenektől. Akárhova megyek, egy-két kedves kivétellel, akiken érzem hogy tényleg kedves emberek lehetnek, tényleg mindenki csúnyán néz rám. Annak örülök a legjobban mikor le sem sz.rnak, de az esetek 90%ában akkor is sikerül elkapnom egy-egy olyan gesztust, vagy nézést. Sajnos nagyon kifinomultan érzek. És ez egész tinikoromban így volt, most a huszas éveimre úgy veszem észre csak erősödött. Legtöbbször be van dugva a fülem, télen szeretek kapucnit hordani, feltűnt hogy olyankor jóval kevesebb az ilyesmi. Nem hatalmas beszólásokra kell gondolni, hanem kisebbekre, de akkor is idegesítő. Más nő felvesz pinavillogtatós szoknyát, tűsarkút, és akkor sem szólnak be neki, mert látszik hogy szétveti az önbizalom, max a munkások de az megint más, bárcsak nekem is ennyi lenne a problémám. Én ha felveszek egy tornacsukát, kardigánt, pólót, hosszúnadrágot, kvittig hogy nekem meg beszólnak de ha nem is akkor biztos hogy úgy néznek rám. Nincs önbizalmam egyáltalán. :( Nem is lesz. Soha. Az élet még azt a maradékot is elvette ami talán valaha volt.

Munkahelyemen egyébként jól megállom a helyem, szép pozícióm van, szeretnek becsülnek. Ismernek már. :) Családban szintén, bár tiniként volt pár probléma de hát kinek nem?


Szóval a Magyar társadalom tényleg ennyire bunkó és lekezelő vagy csak én érzem már ezt ennyire így? Nem akarok ítélkezni, nyilván vannak normális emberek is de sajnos nagyon nem ezt tapasztalom. Miért kell valakit elítélni azért mert másmilyen mint te vagy, te sem vagy tökéletes. De ha már elítéled akkor miért kell bunkó módon odanyilvánítani bármit is? Nálunk tényleg csak a tucatemberek tudnak boldogulni az "utcán", ha valaki egy kicsit is más, bármiben az már ezt tapasztalja? Hát elmondom nektek Svájcban vagy Németországban biztos hogy nincsen ilyen mértékű embergyűlölet.


Tudom hogy vannak a miénknél rosszabb társadalmak is (pl. Arab országok, Oroszország, és Észak Koreát ne is említsem, annak a helynek már nem is szabadna létezni), viszont érdekelne hogy esetleg aki kint él annak milyenek a tapasztalatai. Nem hiszem hogy valaha is kimennék, mert a családom itt tart, csak játszok a gondolattal és meg szeretnék bizonyosodni hogy valóban sz.rabb a Magyar társadalom mint a nyugati társadalmak.


Olyan emberek válaszát várom akiknek van bármilyen tapasztalatuk nyugati országokkal kapcsolatban. Ha nem értesz egyet, értelmes kommentet írhatsz, várlak, szívesen folytatok eszmecserét. Viszont ha csak kötekedni akarsz és fidesztroll vagy akkor jobb ha inkább lapozol mert úgyis letöröltetem az értelmetlen ideböffentésedet.


Szóval várom a válaszokat. :)



2019. márc. 1. 14:35
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ennyire bunkók. Van pár hasonló történetem más jellegű emberekről akiket más miatt bántanak, de a lényeg ugyan az mint a te történetedben. Nem hoznám ezeket nyilvánosságra, mert nem velem történtek és nem biztos, hogy a másik fél örülne neki. Együttérzek veled. Ne foglalkozz a rosszal, egy értékes ember vagy.
2019. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Igyekszem a lehető legkevésbé foglalkozni vele.
2019. márc. 1. 14:43
 3/59 anonim ***** válasza:
41%
Ez vajon miért politika témakör?
2019. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Azért, mert a magyar társadalmat akarom összehasonlítani más egyéb társadalmakkal (?) ;)
2019. márc. 1. 14:49
 5/59 anonim ***** válasza:
92%
Egyszer voltam Norvégiában egy nagyon jó haverom rokonainál, akikhez ő egyébként rendszeresen járt és ott teljesen mások az emberek. Visszafogottabbak és udvariasabbak és ott akár zöldre is festheted a hajad, az sem érdekli őket. Elég sokat olvasnak a norvégok, jó időben tele van könyveket olvasó emberkékkel az utca és a parkok. Türelmesek, nem sietnek sehova, állandóan kirándulgatnak és utaznak. Egy magyar embernek egy átlagos norvég halvérűnek és életképtelennek tűnne.
2019. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
84%

[link]

Tessék, ezt már én is durvának tartom tőlük. :)

2019. márc. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. :D Engem nem zavar a magyar ember habitusa, nem kell feltétlen langyos tojáslevesnek lenni, de ha bárki az, az sem zavar. Az zavar hogy miért bántanak valakit aki semmi rosszat nem is tett csak ott van.
2019. márc. 1. 15:01
 8/59 anonim ***** válasza:
46%
Azért bántják, mert ez a magyar virtus. Jól bele kell kötni, meg kell neki mutatni, hogy ki a faxagyerek.
2019. márc. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Undorító... Ez inkább valami c kategóriás virtusra utal, nem mintha azokkal is bármi bajom lenne. :D Ide süllyedtünk..
2019. márc. 1. 15:06
 10/59 anonim ***** válasza:
26%
Ha átfogalmaznád rövidebbre, még el is olvasnám...
2019. márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!