A magyar egészségügy utolsók között Európában?
Tessék nem kellene elintézni annyival h haaa ez nem könnyű. Talán tenni kellene vmit vagy lemondani. A kormány legyen az emberekért ne fordítva!
Lemondani? a mutyiról? a korrupcióról? az eu források ellopásáról?
Mussolini lemondott? nem, felkoncolták
Hitler lemondot? nem, főbe lőtte magát
Csaucseszku lemondott? nem, agyon lőtték
Orbán? még nyitott a kérdés hogy a nép fogja felkoncolni, vagy ettől való félelmében főbe lövi magát
Figyelj ha a bent ülő ellenzéki pártok közül bármelliknek lenne terve ennek a rendbehozatalára akkor a parlament elé dobta volna.
Az meg nem kifogás hogy a fidesz úgysem szavazná meg, ha ez történne az rengeteg szavazatot hozna az ellenzéknek de nem történt ilyen mivel fogalmuk sincs nekik sem
le lehet szavazni az első kettőt, de igazuk van. azt csak az ellenzék harsogja, hogy nem költünk eleget az egészségügyre...de az egy feneketlen kút, mint akármelyik közfeladatot ellátó intézmény...
igazából úgy tudom sajnálni az orvosokat, akik havi nettó 400 mellett nyomorognak amellett, hogy ez elvileg nem egy megélhetési állás, hanem hivatás.
márpedig a fő probléma a szakorvoshiány miatt van, mert ugye hát minek szenvedjenek itt 400ért, ha ausztriában 1,2 millió is megvan...
Egy orvos rezidens 6 év egyetem után keres 160 NETTÓT.
Ha valaki valamilyen sebész akar lenni, vagy neurológus, pszichiáter, belgyógyász, oxyológus szakorvos, stb. akkor ahhoz még további 5-6 évet kell tanulni!
Egy oxyológus ismerősöm havi NETTÓ 340,000 forintot keres, de nem 168 órával, hanem 250+-al!!!
Hivatás. És?! Minden munkát hivatástudatból kellene végezni, s ezért nem kevesebb hanem több fizetés járna!
Egy képviselő miért keres alsó hangon 800,000 forintot sokkal kevesebb munkáért?
Ez a példátlan ocsmányság, ami csak ebben az országban folyik, hogy milyen fizetésekkel alázzák meg az orvosokat tartja életben a hála pénz rendszert. Ami nagyon rossz dolog mind a polgaroknak, mind az orvosok többségének, ugyanis az ilyen pénzek az orvosok csupán 10%-nál öszpontosulnak, egy patológus nem kap, egy oxyológus nem kap, egy gasztroenterológus nem kap, egy orvosi mikrobiológus nem kap, egy aneszteziológus nem kap, stb.
Ugyanis Ők vagy nem találkoznak a "vevőkkel" vagy pedig egyszerűen nekik nem szokás adni. Pl. egy mentőorvosnak nem fognak pénzel hálálkodni az esetek 99%-ban.
Egyetértek az utolsóval! Nekem is vannak rezidens orvos ismerőseim, a havi nettó 200-at sem éri el a fizujuk, sok tuloraval sem.
Mindezt úgy, hogy 6 évig megszakadtak az egyetemen a tanulásban és most tényleg hasznos munkát végeznek.
Az apolokrol is lehetne beszélni, hogy hány órákat dolgoznak és mennyi pénzért. Közben úgy, hogy fizikailag és lelkileg is leterheli őket a munka.
Nem becsüljük meg őket se.
Az egészségügy másik nagy problémaja az eszköz hiány.
A felújítások teljesen valósak, nem fogom cáfolni, sok helyen elkepesztoen szép, felujitott körülmények közt lehet gyógyulni.
De az eszkozhiany és a dolgozók nem megbecsulese gond.
Jóval többet kéne fordítani az egészségügyre.
Hiába a propaganda, h mennyivel többet költünk rá, ha ez még így kevés, még a régiós országokkal összehasonlítva is, ráadásul hatékonytalan, mert az egészségügy teljes finanszírozási rendszere rosszul van kitalálva, a pénz nagy része egyszerűen szétfolyik mielőtt célba érne.
De mégis mit várunk, ha az egészségügyért felelős emberi erőforrás miniszter szerint attól rákosak az emberek, h nem tartják be a tízparancsolatot...
Sokáig szidtam én is őket, hogy nem csinálnak semmit. Mostanában kezd látszani, hogy valami elindult. Ez egy nagyon nagy rendszer (kb. 10 millió "ügyfelet" kell rendszeresen kiszolgálni). Ez olyan mint egy óriáskerék: nem lehet egyik percről a másikra irányt váltani. Az ellátásnak több szintje van: háziorvos. szakorvos, kórház, klinika. Ezen belül számos szakma, logisztika és egyéb csatornák szerepelnek. A bajok már a 90-esévekben is látszottak csak egyik kormány se mert hozzányúlni mert féltették a szavazóbázist. Tegyük hozzá, hogy nem is tudták merről kezdjék. A történethez tartozik az is, hogy a 90-es években kitört tömeges munkanélküliség óriási tőkevesztést okozott a TB-nek (befizetés nhem volt, ellátás viszont igen). A 2000-es években részt vettem egy továbbképzésen ahol elmondták, hogy az Eü-ben is rendszerváltrásra lenne szükség, mint az iparban. Miért? Mik a problémák? 1. Tőkehiány, 2. Alacsony a befizetési hajlandóság, 3. Ilyen körülményeki között nem biztosíthatók a dolgozók eddigi kedvezményei (pl. utazási, étkezési, továbbképzési). 4. A gazdaság teljesítése elmarad a tudomány lehetőségeitől. Amikor ezt elkezdjük rendbe tenni min. 20-25 évig fog tartani.
Kezdetnek én a mostani 2018-as évet tekintem mert eddig csak a sz.rakodás ment. Jó lesz-e így? majd a végén derül ki. Arra azért érdemes figyelni, hogy ki mennyit fizet be, mert egy-egy CT vagy MR vizsgálat, de sorolhatnék még rengeteg gyógyászati eszközt, beavatkozást aminek a költsége meghaladja a befizetéseinket. Tehát lehet reklamálni de követelőzni kár
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!