Hogy lehet, hogy az amerikai egyetemek jobban teljesítenek, mint a magyarok?
Nagyon kis "szegényes" a gondolkodásod kérdező!
Nos:
A Nobel díjasok számát tekintve, Magyarország a nagyságát és lélekszámát tekintve a világban előkelő helyezést foglal el, Amerikát is maga mögé utasítva.
Amellett felhívom a figyelmed arra a hangyányi tényre, hogy a jelenleg élő Nobel díjasok nagyjából 90 évesek, tehát közök nincs a jelenlegi oktatási színvonalhoz, sem hazánkban, sem Amerikában.
Elmesélem neked, hogy a mai napig a felmérések szerint az amerikaiak a legműveletlenebbek a világon, egy-két kivételtől eltekintve.
A vállalkozásokat meg nehogy már egyetemhez kösd, mert ez röhejes. Mióta kell egy sikeres vállalkozáshoz egyetem?
Sikeres vállalkozáshoz kapcsolatok kellenek, információk, szaktudás, szorgalom, emberismeret (munkatársak jó megválogatása) némi pénz, ... de egyetem az nem.
Tehát ez mint érv, kilőve!
És hogy tudd, az első magyar egyetem 650 éve nyílt meg, amikor Amerikát majd csak 150 év múlva fedezték fel.
Szóval továbbra is várom, hogy miben nyilvánul meg, hogy az amerikai egyetemek jobban teljesítenek mint a magyarok, mert amit eddig írtál, az hülyeség!
Igaz pontosítok akik alkottak valamit azok jártak elit egyetemekre még ha ott is hagyták . Tehát én a Mészáros féléktől frászt kapok amikor azt mondják ő milyen okos . Ő nem okos ő nem alkotott semmit. De róluk már csak hallottál :
Mark Zuckerberg-Harvard
Bill Gates-Harvard
De lehetne mondani Stve Jobsot, Elon Muskot stb.
Am pl az MIT-n alkották meg a CNC technológiát ami azóta szerszám megmunkálás világában eléggé fontos. Élen járnak a technólogiai kutatásokban . Ha pl megnézed Usát minden onnan indul ami informatika nem tőlünk PL Intel, Nvidia, AMG, Apple, Microsoft , IBM, Facebook, Twitter, Stb de ha gondolod folytatóm a felsorolást
Ezt egy másik kérdésnél találtam:
Azért azt tegyük hozzá, hogy az MIT évi költségvetése messze felülmúlja a komplett budapesti önkormányzatét. Kis pénz, kis foci, ugyebár...
Ezek zöme magánegyetem, vagy angolszász típusú "önkormányzati" (Oxbridge) típusú intézmény. Sokkal nehezebb bejutni, az intézmény alapvetően piaci alapon működik egy relatív szűkkörű ösztöndíjrendszer keretében. Emellett ezek tudományos kutatóközpontok is, profitalapon. Angolszászként az egész világ a piacuk, egy Cornellen írt tanulmányt mindenütt olvasnak. Van bevétel.
Mo.-n rengeteg oda nem való embert vesznek fel, a felvételi elvárások a béka feneke alatt vannak, senki nem vesz komolyan semmit. Az oktatók jelentős része egy gyengébb demonstrátor színvonalán tanít, tudományos munkát nem végez, nincs is pénz rá. Vagy ha végez, az irreleváns, provinciális, senkit nem érdekel külföldön. Motiváció szintén béka feneke alatt a borzalmas fizetések miatt. Kutatómunka nincs, szovjet-típusú akadémiai, centralizált kutatóintézeti modell van.
Plusz, az állami fenntartású modellben működő kontinentális egyetemek többsége messze az angolszászok mögött kullog. De cserébe sokkal könnyebb általuk diplomát szerezni.
"...De róluk már csak hallottál :
Mark Zuckerberg-Harvard
Bill Gates-Harvard
De lehetne mondani Stve Jobsot, Elon Muskot stb."
Igen, hallottam! ... bár a tudásom és a műveltségem nem kizárólag az informatikára korlátozódik, miközben úgy tűnik, hogy neked igen.
De minek arról beszélni, hogy én mit tudok és mit nem?
Te vagy egyoldalúan elfogult és tájékozatlan és az ilyenekkel, akik mániákusan mindig ugyanoda lyukadnak ki, időpocsékolás bármiről is beszélni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!