Miért nincsenek szétválasztva a hatalmi ágak?
Mind a törvényhozói, mind a végrehajtói mind a bírói a kormány kezében összpontosul. Kérdem én. Milyen demokrácia ez?
Nem beszélve arról, hogy a sajtó is fel lett vásárolva a kormány által. Az RTL van csak ami ellenzéki és az ATV
A hatalmi ágak szétválasztása nem ezt jelenti, és magyarországon soha nem is volt amerikai típusú "balfékek és ellensúlyok", hiszen az államfő világ életében egy súlytalan protokolpozíció volt.
Az a helyzet, hogy a választásokon a győztes mindent visz, olyan embereket, mint pl a legfőbb ügyészt vagy a különböző minisztereket a győztes párt választja, és semmiféle minősített többség se kellett soha.
Egyébként nem minden pozíciót választanak a kormányzattal azonos ciklusra. A jegybankelnök pl 2013ig Surányi volt, a 2006ig meg Polt Péter a legfőbb ügyész.
A kérdés, hogy miért 2010 után lett ez annyira húsbavágó és akutális a baloldalon, előtte miért nem tűnt fel nekik ez a súlyos demokráciadeficit?!
A médiát tekinthetjük a 4. hatalmi ágnak, azonban ott sem darabra mérik ám, hanem egyrészt van a közbeszéd iránya, és a közvélemény. A baloldali médiának továbbra is nagy a befolyása a közbeszédre, a monopóliumát a közvélemény felett viszont elveszítette.
Akárhogy nézem itt például javultak a hatalmi ágak viszonyai, mert végre nem csak a baloldali vélemény jut el a tömegekhez.
2010 előtt a Hír TV-t azért messze nem nézték annyian, mint ma az RTL-t, a TV2 pedig nem volt jobboldali. A köztévé szintén balos volt. Meghát ott volt a Dunatv, de a maga visszafogott konzervatív stílusával abszolút nem vette fel a versenyt a balos agresszív gonzóval (a valóság szubjektív ábrázolása).
"A kérdés, hogy miért 2010 után lett ez annyira húsbavágó és akutális a baloldalon, előtte miért nem tűnt fel nekik ez a súlyos demokráciadeficit?!"
Azért mert 2010 előtt ez a fajta "demokráciadeficit" nem is volt olyan mértékű mint napjainkban. Kevésbé volt pofátlan és hiteltelen.
"A baloldali médiának továbbra is nagy a befolyása a közbeszédre, a monopóliumát a közvélemény felett viszont elveszítette."
Én ezt tökéletesen ellentétesen látom, abból kiindulva, hogy a baloldali és semleges sajtótermékek jóval nagyobb nézettséget élveznek.
Az eredeti kérdésre válaszolva: Azért mert csak azok választhatnék szét, akiknek az érdekeivel ez pont ellentétes.
Azért nincsenek szétválasztva a hatalmi ágak, mert senkinek sem érdeke ez. A kormánynak semmiképpen sem: nekik pontosan jó így, mindent I. Viktor király irányít személyesen, nem vonhatóak felelősségre semmiért, sehogyan.
Az ellenzéknek már kevésbé jó, de nekik nem sok beleszólásuk van az ország ügyeibe és különben is leginkább azzal vannak elfoglalva, pontosan hány pártból is állnak és azoknak kik a vezetői.
A választópolgárok közül vannak, akiket ez zavar. Egyrészt ők kevesen vannak, másrészt jelentős részük már nem is Magyarországon él, hanem ott, ahol nem csak munkájuk, de fizetésük is van.
A maradék rengeteg Kádár-árvát pedig kicsit sem zavarja, hogy ez így van, még tapsikolnak is hozzá. Világéletükben csak diktatúrában éltek, nem is tudják, hogy lehet másképp is, az elvárt alacsony életszínvonaluk megvan, onnantól kezdve pedig minden mindegy.
"Az RTL van csak ami ellenzéki és az ATV"
És az index, HVG, 444, Google hírek és a többi? Csak öregasszonyok néznek tévét a mai világban, nem jó helyen keresgélsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!