Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz hiteti el az emberekk...

A Fidesz hiteti el az emberekkel, hogy az ellenzék ennyire béna?

Figyelt kérdés

1. Miután teljesen elvették bármiféle hatalom vagy akárcsak kontroll lehetőségét az ellenzék kezéből, a hivatalos szerveket meg arra használják, hogy vegzálják őket (ld. ÁSZ), még van pofájuk erőtlenséget meg alkalmatlanságot kiáltani.

2. Ha az ellenzék mégis megpróbál valami kis erőt mutatni (amit persze nem tud más eszközökkel, mint tüntetés vagy obstrukció), akkor ők lesznek az "erőszakosak".

3. Az ellenzék belső vitáit szintén "gyengeségnek" tüntetik fel.

4. Ha meg sikerül egységesen kiállniuk valami mellett, akkor jön az, hogy "feladták a saját elveiket" (, "összefeküdtek a szemkilövetőkkel", "összefeküdtek a nácikkal" stb.)

5. A teljes ellenzéket igyekeznek egybemosni az agyunkban. Ha bármely ellenzéki közéleti szereplő csinál valami gázos dolgot, rögtön jön az, hogy "na tessék, ilyen ez az ellenzék". A legdemagógabb formái ennek a "sorosista", "bevándorláspárti" jelzők.

6. Aktívan részt vesznek abban, hogy az összes ellenzéki pártról elterjedjenek ilyen párszavas jelzők, amelyek megmagyarázzák, hogy ez vagy az miért hiteltelen. Az MSZP leszerepelt, a DK szemkilövető, a Momentumot Orbán 2.0 vezeti, az LMP nem is ellenzék, a Jobbik náci, a Mi Hazánk még nácibb, ráadásul Fidesz-fiókszervezet, a Párbeszéd a túlélésért küzd, a Liberálisok meg nem is léteznek. Egyedül a Kutyákkal van nehéz dolguk! :)


Ebből a propagandagépezetből egyszerűen nem látom a kiutat. Sok olyan ember is bedől ezeknek, aki amúgy nem szereti a fideszt. Ha felhívom az ellenzéki ismerőseim figyelmét, hogy vigyázzanak, mert indirekt módon rájuk is hat a fideszes kommunikáció, akkor meg megsértődnek. Itt gyakorin is lepontoz egy csomó ellenzéki szavazó, ha a "lelkükbe gázolok".



2019. febr. 3. 20:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%

ezek a céljaik ez ügyben-

de ezeket elég gyakran hallani nap mint nap

1."de nincsen más alternatíva"

2."tök mindegy ki van hatalmon,úgyis mindegyik lop"

3."el se menj szavazni mert úgyis mindegy"

erre játszanak rá maximálisan,hogy a labilisakban ilyen gondolatokat tudjanak elültetni.

2019. febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

"Fidesz hiteti el az emberekkel, hogy az ellenzék ennyire béna?"

Nem! Sajnos tényleg ilyen az ellenzék. A hiteles arcok inkább kivonultak a politikából.

2019. febr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Hasonló jelenség: közvéleménykutatások szerint az őszi önkormányzati választásokon egy csomó ellenzéki szavazó is Tarlósra szavazna. Kérdem én, miért? Szerintem ez egy nagyon rossz ötlet.

A "vitái" Gulyás Gergellyel (korábban Lázár Jánossal) egy fideszes kommunikációs trükk, mint ahogy az is, hogy tudtommal a mai napig nem tagja hivatalosan a Fidesznek. Ja meg, hogy kénytelenül-kelletlenül hajlandó csak elvállalni még egy ciklust. Egyszerűen tudják, hogy a főváros inkább baloldali, ezért másképp taktikáznak, mint vidéken.

Nemrég került a kezembe egy 2014-es Népszabadság, és pont Tarlós volt a címlapon. Ledöbbentem, hogy szó szerint ugyanaz ment akkor is, mint most.

2019. febr. 3. 21:05
 4/24 A kérdező kommentje:
2-es: Mitől lesz valaki hiteles? Jeszenszky Géza, volt külügyminiszter nem elég hiteles? Márki-Zay Péterrel mi a probléma? Hajnal Miklós, aki sosem volt még hatalmon, mikor vesztette el a hitelét?
2019. febr. 3. 21:08
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért tisztázzunk valamit, az ellenzéki politikusok nem azonosak az ellenzéki emberekkel!

És akkor a politikusokról, mert az emberekkel semmi bajom:


1) Engem nyugodtan vegzálhat/na az ÁSZ. Vagy az ellenzéki sikkasztás, korrupció rendben van?


2) Ne próbáld menteni a menthetetlent, a politikusok felmásztak a tüntetők hátára, hogy a fazékhoz jussanak.

Egyébként szarnak rátok és amit leműveltek az nevetségesen volt szánalmas.


3) Az ellenzék belső vitáit (verekedéseit) belső ember szivárogtatja ki, ott reklamálj!


4) A koncért feladták a saját elveiket (ha egyáltalán voltak) összefeküdtek a szemkilövetőkkel, összefeküdtek a nácikkal, ... ennél tökéletesebben nem lehet megfogalmazni!


5) Akkor most egységként kell rájuk tekinteni, vagy sem?

Vagy hol egység, hol nem egység? Jó lenne végre kitalálni!


6) Ehhez nincs mit hozzátenni!

2019. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

6-os: Az teljesen normális, ha egy párt hatalomra akar jutni, mondhatni ez a dolga. Ugyanúgy, mint, ahogy piacgazdaságban egy vállalat elsődleges célja a profit maximalizálása. Erről szól a képviseleti demokrácia ill. a kapitalizmus.

A gond ott kezdődik, ha valaki a kereteket akarja lebontani. A piacon ilyen a kartell, a politikában meg az autokrácia. (Alapszabályok, mint Alkotmány, Választási Törvény, Médiatörvény saját érdekek menti megváltoztatása, hatalmi ágak összekeverése stb.)

2019. febr. 3. 21:36
 7/24 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos a jelenlegi ellenzék tényleg ilyen béna. Megélhetési politikus valamennyi.

Miért is ?

Szinte senki nem olvas el még egy 10 mondatos pártprogramot sem.

A legtöbb ember nem jár politikai rendezvényekre.

Egyszerű tömör üzenetek kellenek a kétbites választópolgárnak. A fidesz ebben verhetetlen.

Szótárakat adnak a politikusaiknak, hogy milyen szavakat kell használni és mit nem.

Amíg ezt nem érti meg az ellenzék addig marad a jelenlegi helyzet.

Pedig nem kell hozzá sok ész. Megfelelő marketing csapatra lenne szükség amely bevezet a piacra egy új terméket

aminek az a neve, hogy ellenzéki politikus. A mai világban a politikus is egy termék amit el kell adni ugyanolyan marketing eszközökkel mint az eldobható pelenkát.

2019. febr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Még egy megjegyzés:

5-ös: "1) Engem nyugodtan vegzálhat/na az ÁSZ. Vagy az ellenzéki sikkasztás, korrupció rendben van?"

Akkor lenne igazad, ha a hatósági szervek függetlensége biztosítva lenne. Az ÁSZ elnökét viszont a Kormány nevezi ki (vagyis az Országgyűlés, de jelenleg ez egy és ugyanaz), és a jelenlegi elnök 2010-ig a FIDESZ tagja volt. Mi biztosítja az elfogulatlanságukat?

2019. febr. 3. 21:42
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

#8

Amit csinálsz, azt szerecsenmosdatásnak nevezik.

Sok százmilliós pénzekről van szó, amivel nem tudnak elszámolni (pl.legutóbbi eset 580millió) és ez tény, ehhez nem kell semmilyen pártszimpátia.

Vagy te mondjuk a jövő héten, vagy 2022-ben ilyenek kezébe tennéd le a jövőd?

Azok után, hogy azért utálod a Fideszt, mert nézetetek szerint korrupt?

Mennyivel tisztább kezűek a többiek, Gyurcsánytól Juhászig, Hadházyig, Vonáig vagy Sneiderig bezárólag, vagy Széll Bernadett, aki kicserélte többszázezres nagyságrendben pártpénzből a ruhatárát, természetesen nem a turiból?...hogy az összeset ne is soroljam, hiszen te is tudod, csak most valamiért feledékeny vagy.

Vagy ahogy kérdeztem az előbb, a Fidesz korrupció rossz, az ellenzéki korrupció meg egy kacsintással elnézhető?

2019. febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
2%
A maffiaállam nemzeti szinten rendszerszerű korrupciója már nem a klasszikus hétköznapi vagy alvilági eset, hiszen ezen a »fejlettségi fokon« a korrupció rejtegetni való devianciából egyszeriben az állami politika rangjára emelt, központilag vezérelt gyakorlattá válik. Itt nem az oligarchák vonjákellenőrzésük alá az államot, hanem egy politikai vállalkozás teremt magának oligarchakinevezési jogot. Vagyis nem egy gazdasági érdekcsoport veszi át az egyébként tőle személyileg és szervezetileg is különálló politika bizonyos szegmensei fölötti rendelkezést, hanem egy politikai vállalkozás maga válik egyúttal gazdasági vállalkozássá is, foglyul ejtve mind a politika, mind a gazdaság világát, és az államhatalom teljesfegyvertárával építve a maga maffiára jellemző kultúráját és befolyását. A maffiaállam a patriarchális családfő jogosítványainak a közhatalom eszközeivel történő illegitim kiterjesztése a nemzet egészére, a parazita állam privatizált formája, amely a törvényesített rablás eszközeivel osztja újra a vagyont. Ami nálunk 1998 és 2002 között elindult, majd 2010 óta kiteljesedett, azt leginkább az egykori Szovjetunió utódállamainak többségében történtekkel – Putyin Oroszországával, Azerbajdzsánnal vagy más közép-ázsiai volt szovjet tagköztársaságokkal – lehetne rokonítani, csak a rendszerváltás óta nálunk bejárt politikai evolúciós út volt más.
2019. febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!