Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznek miért érdeke,...

A Fidesznek miért érdeke, hogy a fiatalok ne mehessenek egyetemre? Folyamatosan nehezíti a követelményeket, elüldözte a CEU-t, fizetőssé teszi a Corvinust és hamarosan a többi egyetemet, most meg az ELTE-n is leépítés van.

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 15:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
32%
A CEU-t azért űzte el mert Soros egyeteme volt. A Corvinus és az ELTE pedig nem ad piacképes tudást, csak hírneve van már. Emiatt nem akarja fizetni állami pénzből, hogy ott tanuljanak. Helyette a hiányszakmákat támogatja inkább.
2019. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
Mert a tudás az önkényuralom ellensége. Engedelmes, buta végrehajtókra van szüksége a hatalomnak. És a gazdaságpolitikájuk is arra épül, amit a kínaiak, meg a többi kelet-ázsiaiak a 70-es, 80-as években csináltak: Olcsó, de azért elég fegyelmezett, rabszolga státuszú munkaerővel vonzanak be tőkét és bizonyos beruházásokat, amiből morzsánként lehet valamicskét felhalmozni. Szánalom ez a 21. században, amikor már szinte csak az innováció, a szellemi munka számat, abból lehet(ne) normálisan megélni. Jelzem, hogy már Kína is belépett ebbe a modern fázisba. Mi most akarjuk azt csinálni, amit Kína 40 éve.
2019. jan. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
18%

Abban, hogy nehezíti a körülményeket nem látok problémát, mert végül aki odakerül, az oda is való.

A többi meg menjen szakmunkásnak, mert abban van hiány!

2019. jan. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%
#1 Jól elboldogulok a piacon a Corvinusos diplomámmal, köszi. :)
2019. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
28%
Azért mert hiány van a szakmunkásokból, és mindenki diplomás, magasrangú akar lenni, de a többit nincs aki elvégezze. Ez arra ösztönözne hogy ne akarjon mindenki huszonhárom iskolát elvégezni, hanem menjen szakiskolába, szerezzen szakot és legyen belőle egy jó szakember. Például ha valaki képes egy hiányszakmában jól elhelyezkedni, nagyobbat "kaszálhat" mint egy agyoniskolázott, annak ellenére hogy kevesebbet végzett. Minden végzettségre szükség van, csak nem mindegy milyen mennyiségben, mostanában pedig túlsúlyban vannak az egyetemisták, diplomások.
2019. jan. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
20%

Nem biztos, hogy van összefüggés, de az biztos, hogy egyrészt szeretnék fellendíteni a szakmunkás társadalmat, másrészt túlképzés van.


A CEU politikai történet, annak semmi köze nincs a fiatalhoz, az a közellenség, azaz a "sorosozás" része.


A Corvinus és Elte story-ját nem ismerem, arról valaki adna felvilágosítást (emberi hangnemben)? Kérlek.


Bár az jó kérdés, hogy erről kinek kéne döntenie, annak, aki tanulni megy, vagy annak, aki 4-10x annyit keres, mint egy végzett fiatal a politikai hancúrozásai közben.

2019. jan. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
44%

#5-ösnek igaza van abban, hogy hiány van és szorgalmazni kéne a szakmunkát. Csakhogy az én szüleim alól kivették a gyárakat, a TSZ-t, a bányákat. 2-3 generációval ezelőtt mindenki szakmunkás volt és hatalmas pofára esésnek voltak áldozatai. Ezért kezdtek el az emberek inkább tovább állni.


Egy ideig az állam is támogatta a felsőoktatást, de már elvették jó néhány éve a nyugdíjárulékot is az egyetemi évekből. Akkor kezdődött az egyetemisták támogatásának leépítése. (mindkét oldal folyamatosan csökkenti a felsőoktatásba kerültek számát és az oktatás színvonalát. Én nem rajongok sem a Fityiszért, sem a Masz0pért).


Miért jó a szakmunka? előbb kezdesz el dolgozni, előbb tudsz talpra állni. A jég hátán is meg fogsz élni, mert kétkezi munka ház körül is van, sok mindent magadnak csinálhatsz meg szabadidődben, ha értesz hozzá. Hatalmas jövője van KÜLFÖLDÖN, mert ott végkép lenézik ezt a szakmát és nagyon kevesen vannak, akik ebbe mozdulnak el, tehát ha már kiskorodban úgy gondolod, hogy külföldön akarsz indítani, hogy legyen jó nagy tőkéd (akár visszajössz, akár nem), akkor ez jó kiindulási pont.

Miért rossz a szakmunka? A külföldre kényszerült emberek legtöbbje szakmunkás. A szakmunkák sokkal keményebb melók és egészségre károsabbak, miközben nincsenek sem megbecsülve, sem megfizetve. Sokan "csak" azért mennek szakmunkásnak, mert nem értenek máshoz. Sajnos ezért sok kókler, nem-tanuló, gyenge képességű is szakmunkásban tanul, ami rontja a színvonalat és a képzés megítélését.


A komoly egyetemi végzettségek (nem buktacukrozó és taps, vagy büfé szakok) diákjai közül sokan kihullanak a nehezen bekerülők közül, és végzettek közül is jó néhányan átpártolnak másik területre.


Van egy nagyon hibás elképzelés (főleg a Pázmányosok körében, de más egyetemen is találkoztam már ezzel), hogy ha megvan a diploma, onnantól nem kell dolgozni és keresztbe tett kézzel megvan a 300 nettó. Na a nagy büdös lószerszámot! Az ilyen mentalitású embereket jobban megvetem, mint az utcaseprőt. Undorító. Az az igazság, hogy az egyetem csak egy alap és munkában sokkal többet kell tudni, mint egy csipp-csupp egyetemi záróvizsgán. DE! A mondanivalóm lényege, hogy sokan azt hiszik, működik a semmittevős, automatikusan jó fizetést ígérő munka csak azért, mert néhány lebutított móriczka példára a házifeladatoknál jól tudtak válaszolni. Az élet nem olyan EZ GG, mint egy egyetem.


Motivációnak ez elég ahhoz, hogy több embert tereljenek el az egyetemtől és csak az menjen oda, aki nem bulizni akar egész végig, mint Survivor Beni, hanem az, aki valóban tanulni akar. Nálunk a műszaki egyetemen is a társaság negyede úgy végezte el, hogy fogalma sincs a szakmához, csak fenékkel bemagolta. A másik negyede meg kihullott első 2 évben, mert nem volt oda való, nem vette komolyan. Aztán nézd meg mi lett: Azok akik buliztak meg kibuktak, azokból lettek a mangaerek és a végzett mérnökök meg alattuk vannak a ranglétrán :)

Sosem lehet tudni, hogy mit hoz az élet, vagy volt-e haszna az egyetemnek. Én a teljes 5.5 éves BS MS képzést össze tudom foglalni 1.5 év értelmes tárgyba, aminek haszna is van, a többi kuka. Mégis kellett 5.5 év, hogy meglegyen a papír - bár nem vagyok vele előrébb :)

2019. jan. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%
#7 - van ismerősöm, aki gender elméletből doktorizik és panaszkodik, hogy nem kap elég fizut ehhez a kutatáshoz. Neki kevés a 180 ezer nettó, hogy ilyen "fontos" dologgal foglalkozzon. (persze annak a 180-nak a 2/3-a alkoholra és fűre megy el).
2019. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

#5 Túlsúlyban? Van neked a leghalványabb fogalmad arról, hogy mennyi diplomás van ma Magyarországon? Átlag alatti ez a szám, csak hogy tisztában legyél vele. Ráadásul folyamatosan csökken. Ezek az intézkedések hatására pedig minimálisra fog esni évek múlva, ami meg katasztrofális következményekkel fog járni valószínűleg. Már most is olyan állapotban van mellesleg az oktatás, de nem csak a felső. Általános tendencia, hogy zuhan az átlag IQ, a gyerekek szövegértése és logikus gondolkodása romlik, növekszik az idő előtt iskolát otthagyók száma, esik a diplomások aránya, és eközben vígan, akadály nélkül központosítanak mindent.

[link]


[link]


[link]


De igen, a többiben egyet tudok érteni, amiket itt írtak a szakmunkásokkal kapcsolatban, mondjuk én azt is megemlíteném, hogy elsősorban olcsó munkaerőre van szüksége az egész országot elárasztó multiknak. Ezek a gyárak nagyon sok embert felszívnak.


Arra meg már tényleg nem tudok mit írni, ha valaki szerint rendben van elüldözni egy egyetemet egy kikiáltott ellenség miatt. Az meg főleg abszurd, hogy valakinek ez egy állítólagos demokráciába simán belefér, sőt, még helyesli is. Meg az összes többi egyetem sorsa is egy ember kezében van, és nyugodtan dönthet önkényesen arról, hogy szerinte melyik ad piacképes tudást, és melyik nem. Ez teljesen rendben van sok ember szerint. (Egyébként szó sincs itt "piacképes tudásról", teljesen egyértelmű, hogy ideológiailag nem felel meg az ELTE sem a kormánynak, ugye ez is a demokrácia egy ismérve). Összességében szomorú az, ami most történik az oktatással, de ezerszer szomorúbb az, hogy néhány ember ehhez még tapsol is.

2019. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
58%
Az egyetlen épkézláb dolog, amit el tudok képzelni - és ez megmagyarázza a többi kormánydöntést is - , hogy Orbán csak rövidtávban gondolkozik, avagy négy évben, ha így érthetőbb. Nem érdekli a döntések hosszútávú hatása, mert ki tudja hogy lesz, a gyorsan felmutatható eredmények viszont jól festenek.
2019. jan. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!