Ha a világgazdaság most (még) szárnyal, akkor miért van az, hogy a magyar háztartások reál vásárlóereje az utóbbi 4 évben folyamatosan csökken?
Erre adjon már valaki magyarázatot, mert ez a végletekig logikátlan. A vásárlóerő csökkenése, az életszínvonal visszaesés az mindig válság idején van. Akkor van az, hogy az embereknek le kell mondaniuk számos luxus dologról és tevékenységről, és csak a legszükségesebb dolgokra tudnak csak költeni. Ez volt 2008-ban is.
DE a világgazdaság azóta folyamatosan bővül, a gazdaság szárnyal, a világ megint a pazarló eladósodás felé halad, de jelenleg még jólét van. Csak nem nálunk. Az utóbbi években is csökkent az egy háztartásra jutó tényleges vásárlóerő Magyarországon. Ez hogyan lehetséges? Hogyan lehetséges, amikor a világgazdaság hajt minket felfelé? Mi mégis lefelé úszunk?
"2017- ben Európában 1,9%-kal nőtt az egy főre jutó vásárlóerő 2016-hoz képest, ennek tükrében pedig Magyarország jól teljesített a 10%-os növekedésével." Portfólió
Csak mert én is így gondolom, látom...
Nem %-okkal, és GDP arányokkal lehet fizetni a boltokban.
A sanyarú valóság az, hogy amit 10 éve megvettél fele ennyi fizetésből, annak töredékére fussa most és kész.
"Meg például, aki a román határ mellett lakik inkább átmegy oda"
Az semmi, de elmész (a hanyatló) Németországba, ahol kb ugyanazok a boltok vannak, mint Magyarországon, és ugyanazokat a termékeket megkapod olcsóbban, valószínűleg sokkal jobb minőségben. Pl H&M-ben egy póló kint 3€, nálunk ugyanaz 1500 forint. Élelmiszereknél hasonló a helyzet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!