Ez lenne a liberálisok politikájának a lényege?
A liberálisok be akarnak dobni mindenkit a mélyvízbe,hogy maga boldoguljon.Megvonnák akár az állami támogatásokat,megszüntetnék az ingyen egészségügyet,ingyen oktatást/felsőoktatást.Így akarják elhozni a nagy liberális szabadságot,hogy függetlenebbé teszik az embert az államtól.De sokkal védtelenebbek leszünk,hiszen nem lesz ott a jóságos állambácsi hogy segítsen.
Jól értelmezem?
Ja, jól értelmezed.
Ha ez a rendszer lett volna az utóbbi 30 évben Magyarországon, akkor most úgy Spanyolország szintjén lennénk gazdaságilag vagy még előrébb.
A szocik akarnak alapjövedelmet,nem?
Ugy tudom a liberalizmus lényege,hogy az állam minél jobban kivonuljon az életből.Valami olyasmit akarnak,mint amerikában,ahol fizetni kell azért is,hogy megvizsgáljon az orvos.Mondjuk hogy ez miért jó,azt nem tudom megérteni.Rájöttem,hogy baloldaliként nem is a jobboldal az ellenség,hanem a libsik
Jól és mi lenne? Egy rakás halott alaphangon pár százezer. A gyárak bezáratása és marhák levágása is a zseniális ötleteik közt volt na meg persze a magyar vállalatok folyamatos szidása. Fúúúj cba fúúúúj coop fúúúj mol fúúúúj otp fúúúúj waberers fúúúúj tiszacipő. Yeee tesco yeeee sapar yeeee shel yeeee citybank yeeee nike.
Csak nem fogják fel miért nincs gazdaság ilyen hozzáállással. Biztos a magyarok a hibásak. (részben igaz az ilyen hazaáruló magyarok mint a libsik azok a hibásak)
Ez inkább libertárius, vagy anarcho-kapitalista gondolkodás.
A liberális valóban kisebb államot szeretne, azonban nem ilyen szélsőséges mértékben. Európában ilyenre nincs példa.
Mi lenne ha kirugnának a "munkahelyed" ről a szakszervezet kinek jelentse?Az államnak? Vagy mi lenne ha éppen rákos lennél és 10 millió a kezelés csakhogy nincs állami támogatás. Esetleg mi lenne ha a bank úgy dönt emeli a kamatot az államnak nincs beleszólása.
Ez amerika.
A liberalizmus, más néven szabadelvűség, a szabadságot jelentő liberty szó után alapvetően a személyes szabadságon és törvény előtti egyenlőségen alapul, vagyis a szabad gondolatok széles spektrumát jelentő eszmerendszer, melyek közös vonása, hogy az egyén szabadságát jelölik meg mint legfontosabb politikai célt. Gyökerei a 17–18. századra, a felvilágosodás idejére nyúlnak vissza. Olyan korábbi alapvető elveket tagadott meg, mint az uralkodók isteni felhatalmazása, az öröklött kiváltságok, államvallás és protekcionizmus.
Az először Adam Smith által megfogalmazott gazdasági liberalizmus támogatja a szabadpiacot és a szabadkereskedelmet, klasszikusai hittek abban, hogy egy láthatatlan kéz spontán rendet alkot az eredendően széttartó egyéni szándékok és tettek szövevényéből, s a sok egyéni érdek végeredményben a közjó növekedéséhez vezet, feltéve, hogy a minimális információ és igazságszolgáltatás rendelkezésre áll mindenki számára, azaz senki sem lophat, vagy alkalmazhat kényszert másokkal szemben. A gazdasági liberalizmus a magántulajdonon és az egyének által kötött szerződéseken alapul.
A kulturális liberalizmus az egyéni jogokra koncentrál, a lelkiismeret és az életmód szabadságára, köztük olyanokra mint a szexuális szabadság, vallásszabadság, megismerés szabadsága, vagy azon alapelv, miszerint az állam ne hatoljon az egyén magánéletébe.
A liberalizmus különböző formái nagyon különböző politikai megoldásokat kínálhatnak, de néhány dologban általában egyetértenek, mint például a gondolkodás és szólás kiterjedt szabadságában, a jogállamban, a gondolatok szabad áramlásában, a magántulajdonban, a szabadpiacban, a kormányzat átláthatóságában, és - más ideológiákkal együtt - a szabad választásokban. A magyar nemzet polgárainak szabadságáért küzdő legnagyobb liberális hőseink: Kossuth Lajos és Deák Ferenc voltak.
Sok belső egyet nem értés is van a liberalizmuson belül, különösen amikor a gazdasági és a szociális szabadság ütközik. A klasszikus liberalizmus hívei szerint az egyetlen igazi szabadság a kényszerektől való mentesség szabadsága. A liberalizmus minden formája a szabadságot védi, csak éppen mást és mást értenek szabadság alatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!